Ziemia Święta z Jordanią – wrzesień/październik 2019 – WYJAZD POTWIERDZONY

1820 PLN + 760 USD

Kategoria:

Opis

Ziemia Święta z Jordanią

Termin: 24 września – 03 października 2019

Cena: 1820 PLN + 760 USD

1 dzień (24.09): ZAMOŚĆ – WARSZAWA – TEL AVIV

Wyjazd autokarem z Zamościa (z parkingu przy ul. Partyzantów) o godz. 15.00 do Warszawy na lotnisko. Wylot z Warszawy o godz. 22.55. Przylot na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie o godz. 03.45 czasu miejscowego; transfer do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie i odpoczynek. 

2 dzień (25.09): KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR – NAZARET

Późne śniadanie. Wizyta w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas wesela – odnowienie przyrzeczeń przez obecnych na pielgrzymce małżonków. Przejazd na GÓRĘ TABOR – wg tradycji miejsce Przemieniania Pana Jezusa. Przejazd do Nazaretu, miejsca, gdzie Archanioł Gabriel objawił się Maryi i zwiastował narodzenie Jezusa; a następnie życia Św. Rodziny i dzieciństwa Jezusa – zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania i Bazyliki św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (26.09): KAFARNAUM – TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Tabgha, kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb. Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs łodzią po JEZIORZE GALILEJSKIM z nauką miejscowych tańców i śpiewów a wcześniej regionalny obiad „Ryba Św. Piotra”. Góra Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (27.09): JORDANIA: GÓRA NEBO – MADABA – PETRA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Jordanii. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo na skraju Wschodniego Brzegu, skąd w pogodny dzień można zobaczyć Morze Martwe, a nawet wieże kościołów Jerozolimy; z tego miejsca Mojżesz miał ujrzeć przed śmiercią Ziemię Obiecaną, do której nie dane było mu wejść; jest to też jedno z domniemanych miejsc pochówku Mojżesza. Postój nad Wadi al –Mujib, uważanym za dolinę biblijnej rzeki Arnon, granicę między królestwem Ammonitów a Moabitów; postój w punktach widokowych nad kanionem, który osiąga ponad 1000m głębokości i uznawany jest za jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Jordanii. Przejazd do hotelu w PETRZE (JORDANIA). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień (28.09): JORDANIA: PETRA

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Petry, „różowego miasta Nabatejczyków”, wykutego w skałach; droga do Petry wiedzie przez niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz – szczelinę skalną, o dł. 1,2 km i ścianach, sięgających miejscami 200m, zwany Siq. Najbardziej znaną i efektowną budowlą Petry jest grobowiec, zwany Skarbcem, a także Klasztor, amfiteatr, Grobowce Królewskie, i in. (przejażdżka konna podczas zwiedzania ruin miasta). Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień (29.09): JORDANIA: PETRA – WADI RUM – JORDAN – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do WADI RUM – urzekającego jednymi z najpiękniejszych pustynnych krajobrazów na świecie, które opisywał m.in. Lawrence z Arabii – przejażdżka jeepami, podczas której podziwiać można niezwykłe formacje skalne z wyrytymi inskrypcjami Nabatejczyków i plemion beduińskich. Powrót na terytorium Izraela przez granicę Arava. Przejazd do Doliny Jordanu i przejazd na nocleg do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (30.09): BETLEJEM – Ain Karem

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem: gdzie Matka Boża po zwiastowaniu nawiedza swoją krewną Elżbietę – matkę św. Jana Chrzciciela. Nawiedzimy kościoły: Nawiedzenia NMP (dolny i górny) oraz kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd na Pole Pasterzy – gdzie pasterzom objawił się anioł zwiastujący Narodzenie Chrystusa. Następnie zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego – modlitwa w miejscu Narodzenia Zbawiciela. Bazylika św. Katarzyny i Grota Św. Hieronima (Msza św.). Następnie udamy się do Groty Mlecznej (grota ta odległa jest od bazyliki Narodzenia o ok. 200 m. Wg tradycji Święta Rodzina zamieszkiwała w niej przed ucieczką do Egiptu. Gdy w pośpiechu Józef ponaglił Maryję, według palestyńskich podań, kilka kropel mleka karmiącej miało upaść na skałę, zmieniając ubarwienie całej groty na białe. Jest to szczególne miejsce gdzie bezdzietne małżeństwa zanoszą modlitwy o potomstwo). Czas na zakupy pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień (01.10): JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym: Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara oraz meczetem Al-Aksa. Modlitwa w Ogrodzię Oliwnym, bazylika Agonii (Wszystkich Narodów), Kościół i Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Kościół św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Maryi), Sadzawka Betesda; Kościół Biczowania i Cierniem Ukoronowania (starożytna twierdza Antonia, miejsce skazania Jezusa na śmierć); Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) wiodąca na Golgotę, Bazylika Grobu Pańskiego. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

9 dzień (02.10): BETANIA – MORZE MARTWE – PUSTYNIA JUDZKA – JERYCHOMIEJSCE CHRZTU NAD JORDANEM

Po śniadaniu przejazd na dalsze zwiedzanie JEROZOLIMY. Stare Miasto: Syjon: koścół In Galicantu (miejsce zaparcia się Jezusa przez św. Piotra następnie przejście do Wieczernika, Grobu Króla Dawida, kościół Zaśnięcia NMP; Ściana Płaczu u stóp Wzgórza Świątynnego (wejście do meczetów na Wzgórzu Świątynnym możliwe jedynie dla muzułmanów). Przejazd do BETANII – dom Marty, Marii i Łazarza. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerycha – najstarszego, położonego poniżej poziomu morza miasta na świecie – mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza – najstarsze na świecie, następnie – Góra Kuszenia. Przejazd nad Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd nad Morze Martwe. Czas na kąpiel w morzu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

10 dzień (03.10): WYLOT DO POLSKI

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie – wylot do Polski o godz. 05.05 czasu miejscowego. Przylot do Warszawy o godz. 08.00. Przejazd autokarem do Zamościa.

Cena zawiera: – bilet lotniczy Warszawa – Tel Aviv (Ben Gurion) – Warszawa (w tym wszelkie opłaty lotniskowe; pielgrzym może zabrać bagaż podręczny max 8 kg i bagaż główny/ rejestrowany max 23 kg) Polskie Linie Lotnicze LOT, 8 noclegów w hotelach ***/**** (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami); wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji oraz 3 obiady (przekąski) regionalne; transport autokarem w Izraelu i Jordanii; ubezpieczenie /KL: 40 000euro, NNW: 30 000PLN, KRiP: 5000euro, bagaż: 1200 PLN, opóźnienie bagażu powyżej 5h: 600 PLN; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; opiekę licencjonowanego przewodnika i pilota.

Cena nie zawiera: Transportu na i z lotniska w Warszawie (120-150zł), taksy izraelskiej w Aravie (ok. 25 USD), opłaty wyjazdowej z Jordanii (ok. 15 USD), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zwyczajowych napiwków razem 100 USD – płatne u pilota pielgrzymki w Izraelu, oraz dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji.

UWAGA!

Ze względu na to, że w każdym kraju kontrahent podstawia lokalny autokar, przekraczanie granicy izraelsko-jordańskiej odbywa się pieszo. Godziny wylotu ustalane są przez przewoźnika i mogą ulec zmianie. Ostateczne potwierdzenie godzin wylotu odbywa się z reguły na 3 dni przed wylotem. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu.

Wpłaty:

I rata – 820 PLN – przy zapisie

II rata – 1000 PLN + 760 USD

PROGRAM JEST RAMOWY, KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA USTALA PRZEWODNIK

Zapisy na pielgrzymkę w Katolickim Radiu Zamość ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu

i w Tomaszowie Lub. w sklepiku religijnym przy kościele NSPJ ul. Lwowska 52

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.

Każdego dnia Msza św. i inne modlitwy.