fbpx

Zakopane 14 – 16 stycznia 2022 Zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich

580 PLN

Zakopane – Zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich

14-16 stycznia 2022

Cena: 580 zł


DZIEŃ 1

Wyjazd o godz. 3.00 z parkingu przy ul. Partyzantów (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego i przejazd do Zakopanego. Zwiedzanie Zakopanego rozpoczniemy od sanktuarium na Krzeptówkach, następnie udamy się XIX- wiecznego cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są znamienici Polacy m.in.: Kornel Makuszyński, Władysław Hasior i Stanisław Witkiewicz. Kolejną atrakcją  będzie wjazd kolejką na położoną 1129 m n.p.m. Gubałówkę– słynne wzniesienie, z którego rozciąga się najpiękniejsza panorama na Tatry, Podhale, Pieniny i Zakopane. Później udamy się na targ w okolicach Gubałówki oraz na słynny zakopiański deptak Krupówki, najbardziej znaną ulicę zimowej stolicy Polski. Na Krupówkach chwila czasu wolnego na zakup pamiątek. Zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku udamy się na nocny kulik. Pędząc saniami oświetlonymi przez pochodnie, można poczuć się jak dawna szlachta, która uwielbiała ten sposób spędzania czasu w górach! Kuligi od dawnych lat były bardzo popularną formą rozrywki, której towarzyszyła muzyka, śpiew oraz zabawa przy ognisku. Atrakcja ta jest najczęściej wybierana przez Gości odwiedzających  Zakopane w sezonie zimowym. Kulig Zakopane to doskonała rozrywka dla każdego.

Po godzinnej przejażdżce saniami, której magii dodają pochodnie pora na biesiadę. Prawdziwa kapela góralska, która przygrywa przez cały czas trwania poczęstunku dodaje klimatu całemu wydarzeniu. Ognisko, góralska muzyka, pyszne jedzenie to idealny pomysł na spędzenie wieczoru i integrację z prawdziwym góralskim klimatem.

Obiadokolacja połączona z integracją uczestników przy góralskiej muzyce na żywo
i zabawach przy ognisku i góralskiej śliwowicy. Czas trwania imprezy ok 2/3 godziny. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Pierwszą część dnia spędzimy w Białce Tatrzańskiej ok 4/5 godzin. Do wyboru będą dwie opcje: pobyt na termach Bania lub na stoku narciarskim Kotelnica – istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego (oba warianty płatne dodatkowo). Baseny termalne to baseny z naturalnie gorącą wodą prosto z ziemi, a okolice Zakopanego są wyjątkowo bogate w tego typu obiekty. Na basenach, oprócz relaksu i kąpieli w gorącej i zdrowej wodzie, czekają na nas dodatkowe atrakcje typu zjeżdżalnie, rwące rzeki itp. Powrót do hotelu na odpoczynek. Przejazd pod Wielką Krokiew na Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich (konkurs drużynowy). Udział w zawodach.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i odpoczynek (istnieje możliwość zorganizowania dyskoteki).

DZIEŃ 3

Śniadanie. W drugiej części dnia udamy się na Krupówki gdzie będzie czas wolny na zakupy pamiątek/ lokalnych produktów / posiłek we własnym zakresie. Zwiedzimy także charakterystyczne miejsca oddające ducha Zakopanego. W czasie spaceru i objazdu miasta zobaczymy m.in. Kaplicę na Jaszczurówce, zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza w stylu zakopiańskim, Willę Atma (Muzeum Karola Szymanowskiego, z zewnątrz). Przejazd pod Wielką Krokiew na Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich (konkurs indywidualny). Po zakończeniu zawodów powrót do miejsca rozpoczęcia wycieczki w późnych godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym autokarem w 2 strony (DVD, klimatyzacja, toaleta).
 • 2x nocleg w Zakopanem, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, standard 3*** 
 • wyżywienie: 2 x śniadania, 2x obiadokolację, w tym jedną połączoną z integracją uczestników przy góralskiej muzyce na żywo
 • góralski kulig
 • opiekę pilota podczas trasy.
 • ubezpieczenie NNW
 • podatek VAT
 • opłaty na TFG i TFP

 

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • licencjonowanego przewodnika lokalnego
 • Pobyt w termach Bania (w przypadku wybrania stoku narciarskiego różnica zostanie zwrócona)
 • Opłat drogowych i parkingowych – za wszystko 140 zł płatne pierwszego dnia w autokarze u pilota grupy
 • wypożyczenie sprzętu narciarskiego i bilet na wyciąg narciarski (płatne indywidualnie
 • biletów wstępu na Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem – kupowane indywidualnie
 • Wydatków własnych

Istnieje możliwość zabrania własnego sprzętu narciarskiego do autokaru.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 200 zł

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267