fbpx

Wycieczko-pielgrzymka do Medjugorie 16 – 22 marca 2023 BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

790 zł + 250 euro

WYCIECZKO-PIELGRZYMKA  DO MEDJUGORIE

W PROGRAMIE TAKŻE: MOSTAR, SARAJEWO, JABLANICA I WODOSPADY

TERMIN: 16 – 22 MARCA 2023 / 7 dni

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

CENA: 790 ZŁ + 250 EURO

Dzień 1 godzina 02.00 zbiórka uczestników i wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Peowiaków (przy restauracji Luneta). Możliwość dołączenia na trasie np. w Rzeszowie – Jasionka (stacja paliw Orion) 0 godz. 04.15. dalszy przejazd w kierunku Dukli godz. 06.20. Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku granicy z Chorwacją. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3,5 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Przejazd do hotelu w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 2  Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Po drodze krótkie zwiedzanie Jablanicy. Na miejscu w Medjugorie – zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i obiadokolacja. W miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach i Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba ap. – różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała  (prowadzone przez miejscowych duszpasterzy). Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 3  Śniadanie. Przejazd na Górę Objawień – wspólny różaniec w trakcie wychodzenia na Górę Objawień i modlitwy indywidualne w ciszy przy figurze Matki Bożej, czas wolny. Przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św. Modlitwy indywidualne np. Droga Krzyżowa – przy kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach, różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym lub przy ołtarzu polowym. Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 4  Śniadanie i przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami drogi krzyżowej trwa ok 3,5 godziny). Powrót autokarem do hotelu. Msza św. Czas wolny na indywidualną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 5 Śniadanie. Msza św. Przejazd do Mostaru, miasta dwóch kultur – chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993, w wyniku działań wojennych, został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto ucierpiało podczas ostatniej wojny na Bałkanach. Po dziś dzień widoczne są ślady działań wojennych. Następnie przejazd nad wodospady i popołudniowy wypoczynek na wodospadach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach.

 

Dzień 6 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza św. i wyjazd w z Medjugorie przez terytorium Bośni i Chorwacji. Po drodze zwiedzanie Sarajewa – Starówka. Stare Miasto pełne jest pełne zabudowań religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części dzielnicy widoczne są wpływy tureckie natomiast zachodnia część charakteryzuje się nurtami architektonicznymi i kulturalnymi z Austro-Węgier. Sarajewo nazywane jest europejską Jerozolimą, tu łączą się i przeplatają 4 największe wyznania świata. Następnie przejazd w kierunku granicy węgierskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie, po mszy, wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. planowany przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

 

W wybranym dniu, dla chętnych, całodniowa wycieczka na rejs statkiem po Makarskiej Riwierze. W trakcie rejsu nawiedzimy kilka wysp, czas na kąpiel w morzu (opcja dodatkowo płatna ok 40-50 euro w zależności od ilości chętnych). Po drodze podziwianie pięknych widoków wybrzeża (góry zlewające się z morzem a na nim liczne barwne wyspy, statki i jachty). Powrót do hotelu.

 

Cena zawiera: transport nowoczesnym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia), 6 noclegów w hotelach (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota i kapłana na całej trasie pielgrzymki oraz zestaw Guide Tour.

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG i TFP.

 

Program jest ramowy; kolejność realizacji programu może ulec zmianom.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki: 290 zł