fbpx

Wycieczka po Roztoczu – 4 dni

Cena: 790 zł/os (przy 35 osobach płacących)

Propozycja wycieczki na Roztocze

Lublin – Zamość – Zwierzyniec – Krasnobród – Szczebrzeszyn


Dzień 1. Lublin

Wyjazd z umówionego miejsca ok. godziny …… i przejazd do Lublina. Zwiedzanie Lublina rozpoczniemy od dziedzińca Zamku Królewskiego na którym stoi romańska baszta z XIII w. Następnie przez Bramę i ulicę Grodzką dojdziemy do Placu po Farze. Znajdują się tutaj fundamenty i miniatura kościoła Św. Michała Archanioła. Następnym miejscem, które zobaczymy jest budynek Trybunału umiejscowiony na rynku lubelskim. Na głównym miejskim placu zwracają uwagę piękne, kolorowe kamienice  głównie w stylu klasycyzmu. Pierwszym kościołem, który zwiedzimy w Lublinie  jest Bazylika  dominikanów p.w. św. Stanisława. Ta gotycka świątynia z 1342 roku ma bogate wyposażenie wnętrza. Następną atrakcją turystyczną jest Archikatedra Lubelska, która słynie z jednego z najwyższych ołtarzy w Polsce i unikatowej w skali kraju  Kaplicy Akustycznej. Brama Krakowska to najpotężniejsza miejska brama, broniąca dostępu do miasta. Na Krakowskim Przedmieściu, popularnym lubelskim deptaku czas wolny. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny oraz ich gości. Podczas wizyty w muzeum każdy dowie się czegoś z historii Lublina, pozna legendę i przepis na cebularze oraz odkryje właściwości jego składników. W czasie pokazu na chwilę można stać się piekarzem przyczyniając się do powstania aromatycznych cebularzy. Lekkość formy przekazu i elementy angażujące gości odwiedzających muzeum pozwolą fantastycznie spędzić czas i poszerzyć wiedzę poprzez zabawę. Podczas części warsztatowej każdy uczestnik wykonuje swojego cebularza. Spotkanie zakończone jest degustacją. Dalszy przejazd na Roztocze. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, dyskoteka z DJ (ok. 3/4godz.) i nocleg.

 

Dzień 2 Zamość

Śniadanie i przyjazd na zwiedzanie Zamościa. Spacer po starym mieście w Zamościu. Rynek Wielki, ratusz, kamienice ormiańskie, Rynek Solny, Rynek Wodny, Akademia, kościoły redemptorystów św. Mikołaja (dawna cerkiew), franciszkanów NMP, rektoralny św. Katarzyny, podwórka i znane postaci. Kompleks katedralny – wnętrze plus krypty, dzwonnica – punkt widokowy, Wikariat – skarbiec, Infułatka – muzeum. Jednodaniowy posiłek
w miejscowej restauracji. Kompleks Arsenału – możliwość obejrzenia zbiorów plus prezentacji multimedialnej o historii twierdzy w budynku Prochowni. Kompleks Nadszańców i bastionów nr. 6 i 7. Bramy miejskie, tereny poforteczne (mosty, fosy). Możliwość wejścia do wnętrza fortyfikacji i strzału z armaty. Rotunda i park miejski. Czas wolny na zakup pamiątek. Przyjazd na gry paintballowe czas zabawy ok. 1,5 godziny (grupa będzie podzielona na dwie drużyny). Obiadokolacja przy ognisku (zupa, drugie danie + pieczone kiełbaski). Zabawy przy ognisku. Nocleg. 

 

Dzień 3 Krasnobród, Zwierzyniec

Przejazd do kamieniołomu i punktu widokowego w Krasnobrodzie. Przejazd do kaplicy ,,na wodzie”- miejsca objawień maryjnych w XVII wieku. Zwiedzanie kompleksu kościelno-klasztornego z cudownym obrazem MB Krasnobrodzkiej, muzeum przyrodnicze. Góra
i kaplica św. Rocha. Ognisko z kiełbaskami. Przejazd do Obroczy – spływ kajakami do Zwierzyńca – ok. 2-3 godziny.(wariant najkrótszy) po rzece Wieprz. Zwiedzanie centrum miasta – ogrodu: Staw Kościelny, kościół na wyspie, zespół budynków zarządu Ordynacji Zamojskiej (obecnie szkoła), Zwierzyńczyk, Park środowiskowy z słynnym obeliskiem nalotu szarańczy, muzeum RPN.O ile czas pozwoli i chęci grupy przejście szlakiem (1.Po wydmie do stawów Echo, 2.Na Bukową Górę 3.Na Piaseczną Górę) – do wyboru lub zamiast zwiedzania centrum.
Przejazd na punkt widokowy na Białym Słupie koło Zwierzyńca- na miejscu są też wybiegi dla koników polskich i krów czerwonych. W trakcie zwiedzania jednodaniowy obiad. Powrót do hotelu na obiadokolację.

 

Dzień 4 Szczebrzeszyn

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzenie Szczebrzeszyna gdzie zobaczymy: świątynie renesansowe (kościoły, cerkiew, synagoga), zaułki miasteczka, wzgórze zamkowe, pomnik chrząszcza, stary cmentarz żydowski, muzeum zegarów. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną.

 

Cena 790 zł (przy 35 os. płacących)

 

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w pokojach 3/4 osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie zgodnie z programem,
  • bilety wstępu,
  • lokalnych przewodników,
  • podatek VAT, składki na TFP i TFG,
  • 2 opiekunów gratis,
  • zakwaterowanie i wyżywienie kierowcy

 

Cena nie zawiera: transportu!!! Atrakcji i posiłków nie wymienionych w programie.