fbpx

NOWOŚĆ!!! JORDANIA 24.08-28.08.2020

760 PLN* + 470 USD

WYCIECZKA PIELGRZYMKA

 

JORDANIA

 

 

 

AMMAN – BETANIA – MADABA – GÓRA NEBO – PETRA – WADI RUM – MORZE MARTWE

 

 

 

Cena 760zł* + 470 USD

 

 

 

24.08 – 28.08.2020

 

 

 

 Zapisy przy wpłacie kwoty w PLN

 

(Ograniczona liczba miejsc!!!)

 


 

  1. Dzień – 24.08.2020 WARSZAWA – AMMAN

 

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Modlinie o godzinie 04.00. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Warszawy o godzinie 06:50. Przylot na lotnisko w Ammanie o godz. 11:45. Po odprawie lotniskowej zwiedzanie miasta. Amman powstał na 7-miu wzgórzach, podobnie jak Rzym. Przejedziemy na najwyższe z nich, na którym znajduje się średniowieczna Cytadela Dżabal Al-Qala’at. Obecnie mieści się tu muzeum archeologiczne, a sama cytadela jest znakomitym archeologicznym parkiem. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na miasto i położony poniżej teatr z czasów rzymskich, który posiada 6000 miejsc. Mieści się przy nim muzeum etnologiczne, ale przede wszystkim starożytne forum dziś jest jednym z najważniejszych placów miasta. Panoramiczny przejazd przez miasto. Transfer do hotelu w Ammanie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

  1. Dzień – 25.08.2020 BETANIA – MADABA – GÓRA NEBO – PETRA

 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Betanii nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po drugiej stronie rzeki Jordan znajduje się teren Izraela, gdzie uczestnicy pielgrzymek do Ziemi Świętej również odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Następnie przejazd do Madaby, gdzie w greckiej cerkwi św. Jerzego na podłodze w nawie głównej i bocznej znajduje się mozaikowa mapa Ziemi Świętej. Powstawała przez sześć lat z dwóch milionów kawałków (wymiary 16 na 6 metrów). Przejazd na Górę Nebo (802 m n.p.m.) skąd Mojżesz zobaczył dolinę Jordanu, Morze Martwe, Palestynę i Izrael, czyli Ziemię Obiecaną. Jest to też miejsce śmierci Mojżesza. Przy dobrej pogodzie widać stąd Jerozolimę (w linii prostej to tylko 45 km). Postój nad Wadi al –Mujib, uważanym za dolinę biblijnej rzeki Arnon, granicę między królestwem Ammonitów a Moabitów; postój w punktach widokowych nad kanionem, który osiąga ponad 1000m głębokości i uznawany jest za jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Jordanii. Przejazd na zwiedzanie PETRY ( czas zwiedzania ok. 2-3 godzin), „różowego miasta Nabatejczyków”, wykutego w skałach; droga do Petry wiedzie przez niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz – szczelinę skalną, o dł. 1,2 km i ścianach, sięgających miejscami 200m, zwany Siq. Najbardziej znaną i efektowną budowlą Petry jest grobowiec, zwany Skarbcem, a także Klasztor, amfiteatr, Grobowce Królewskie, i in. (dla chętnych przejażdżka konna podczas zwiedzania ruin miasta). Przejazd na nocleg w okolice Petry. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

  1. Dzień – 26.08.2020 PETRA – WADI RUM – MORZE MARTWE

 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WADI RUM – urzekającego jednymi z najpiękniejszych pustynnych krajobrazów na świecie, które opisywał m.in. Lawrence z Arabii – przejażdżka jeepami – podzielona na 3 etapy: 1. punkt widokowy, 2. antyczne mapy Beduinów wyryte na skałach (drogę pomiędzy odcinkiem 2-gim i 3-cim, można przejechać wielbłądem za ok. 20 USD), 3. herbatka u Beduinów, odpoczynek i powrót.  Podczas całej wyprawy będziemy podziwiać niezwykłe formacje skalne z wyrytymi inskrypcjami Nabatejczyków i plemion beduińskich. Przejazd do hotelu nad Morzem Martwym. Zakwaterowanie. Jeśli czas na to pozwoli wypoczynek nad Morzem Martwym. Obiadokolacja. Nocleg.

 

  1. Dzień – 27.08.2020 WYPOCZYNEK NAD MORZEM MARTWYM

 

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Martwym lub w kompleksie wypoczynkowym przy hotelu. Morze Martwe leży w najgłębszym zakątku (depresji) Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Jest to naturalne SPA, z którego będzie można korzystać przez cały dzień bez ograniczeń. Obiadokolacja. Nocleg.

 

  1. Dzień – 28.08.2020 AMMAN – WARSZAWA

 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Ammanie. Odprawa lotniskowa na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot z Ammanu o godz. 11.40. Lądowanie na lotnisku w Modlinie o godz. 14.45. Odprawa lotniskowa. Powrót do Zamościa w godzinach wieczornych.

 

 

 

*Cena zawiera: bilet lotniczy Warszawa – Amman – Warszawa (jego cena może wzrastać, w takim wypadku organizator doliczy dopłatę. Bilet zawiera bagaż podręczny – mały plecak lub torebka); 4 noclegi (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje; transport nowoczesnym autokarem w Jordanii; ubezpieczenie /KL: 40 000euro, NNW: 30 000PLN, KRiP: 5000euro, bagaż: 1200 PLN/; zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup; opiekę licencjonowanego przewodnika; opłaty drogowe i parkingowe;

 

Cena nie zawiera: zwyczajowych napiwków dla obsługi hotelowej, kierowcy i miejscowego przewodnika – 50 USD płatne pierwszego dnia pielgrzymki u pilota.

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego 110 USD

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

UWAGA!!! Przy zapisie należy podać wielkość bagażu rejestrowanego!!!

 

Dopłata do bagażu rejestrowanego (głównego):

 

– 10 kg – cena ok. 150zł

 

– 20 kg – cena ok. 250zł

 

 

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-wypoczynkowym. Oferta ma charakter komercyjny. Codziennie Msza Święta.

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

 

 

 

 

 

  Przy zapisie należy podać: 

 

  1. Imiona i nazwisko – tak jak w paszporcie
  2. Numer, seria paszportu oraz data ważności
  3. Numer PESEL
  4. Numer telefonu

 

 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

 

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

 

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

 

 

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować
z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl