fbpx

Wrocław i Dolny Śląsk

Propozycja wycieczki:

Wrocław – Zamek Książ – Świdnica – Twierdza Srebrna Góra

I dzień

Zbiórka uczestników wycieczki o godz. …… w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Wrocławia. W trakcie jazdy co 2,5/3 godziny przerwy na odpoczynek, posiłek lub skorzystanie z toalety. Spotkanie z przewodnikiem i spacer po zespole historycznego centrum Wrocławia, gdzie poznamy najważniejsze zabytki miasta, m.in.: Ostrów Tumski, katedra, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego (z zewnątrz), Stare Miasto, Rynek, ratusz, wrocławskie krasnale, kamieniczki „Jaś i Małgosia”, bulwar Dunikowskiego. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 II dzień

Śniadanie i przejazd na lekcję muzealną w zamku Książ, zwiedzanie stajni zamkowych. Przejazd do Świdnicy. Spacer po mieście, wizyta w Kościele Pokoju – zabytku z listy UNESCO, wejście na wieżę widokową. Twierdza Srebrna Góra – unikatowy obiekt w skali militarnego dziedzictwa kulturowego Europy i jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Największy podziw budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej. Powrót do hotelu obiadokolacja i dyskoteka z DJ. Nocleg.

 III dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do nowoczesnego muzeum powojennego Wrocławia i Górnego Śląska „Zajezdnia”. Spacer w kierunku Hali Stulecia i Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, zwiedzanie Ogrodu Japońskiego. Przejazd do Narodowego Muzeum – Panorama Racławicka. Wjazd na punkt widokowy położony na jednym z najwyższych budynków w Polsce „Sky Tower”. Wyjazd w drogę powrotną. W drodze jednodaniowy posiłek w restauracji. Powrót na miejsce wyjazdu.  

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania ustala pilot i przewodnik.

 

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opłaty drogowe i parkingowe, zakwaterowanie w hotelu w pokojach 3/4/5 osobowych z łazienkami, wyżywienie zgodne z programem, opiekę pilota i lokalnych przewodników, bilety wstępu, podatek VAT, opłaty na TFG i TFP, udział 3 opiekunów.

 

Cena nie zawiera: atrakcji i posiłków nie wymienionych w programie, wydatków własnych