fbpx

Włochy autokarem 22-31.07.2023

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

RZYM – WATYKAN –PADWA – ORVIETO – MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELO – MANOPELLO – LANCIANO – SAN MARINO

Termin: 22 – 31.07. 2023

Cena: 3590 zł

 


Dzień 1

Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Peowiaków (przy restauracji Luneta) o godz. 6.00. Przejazd do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, zwiedzanie sanktuarium i Msza Święta. Dalszy przejazd na nocleg tranzytowy w okolice Brna w Czechach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd  w kierunku Padwy. Po drodze wizyta na austriackim Kahlenbergu pod Wiedniem. Msza Święta. Czas wolny. Dalszy przejazd w okolice Padwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego w Padwie. Msza Święta. Czas wolny. Przejazd do hotelu pod Rzymem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Rzymu. W trakcie zwiedzania zobaczymy: bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Ołtarz Ojczyzny. Czas wolny na zakup pamiątek. Bazylika św. Pawła za murami.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i następnie przejazd do Watykanu na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w trakcie audiencji generalnej na Placu Św. Piotra i zwiedzanie bez wejść płatnych – Plac i Bazylika Św. Piotra, grób papieża św. Jana Pawła II. Msza święta.  Czas wolny na zakup pamiątek.  Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Monte Cassino. Msza Święta i zwiedzanie cmentarza poległych w bitwie pod Monte Cassino oraz obiektów sakralnych na terenie wzgórza Cassino, złożenie kwiatów przy grobie gen. Andersa. Przejazd do Przejazd San Giovanni Rotondo zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja, dla chętnych spacer do sanktuarium św. Pio. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związane z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Krótka historia klasztoru, zwiedzanie muzeum klasztornego, pomieszczeń klasztornych zamieszkiwanych przez Św. Ojca Pio, krzyż przed którym Święty otrzymał stygmaty, nowy kościół, Droga Krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu (z zewnątrz). Przejazd na wzgórze Monte Sant’ Angelo – jedyne na świecie miejsce objawienia się   św. Michała Archanioła nawiedzenie sanktuarium i spacer po urokliwym miasteczku. Powrót do San Giovanni Rotondo. Czas wolny na indywidualny spacer po miasteczku lub prywatną modlitwę w Sanktuarium św. Ojca Pio. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Manopello i nawiedzenie Kościoła gdzie znajduje się chusta grobowa ze Świętym Obliczem Chrystusa. Msza Święta. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Wizyta w kościele, gdzie do dnia dzisiejszego zachowały się przemienione z hostii, podczas jednej z Mszy Świętych, fragmenty ludzkiej tkanki. Przejazd na nocleg w okolice Cattolica, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Republiki San Marino – najstarszej republiki świata. Spacer po mieście i Msza św. Zakupy w tzw. strefie bezcłowej. Przejazd do hotelu w okolice Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach południowych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Polski, w drogę powrotną. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach nocnych.

 

Cena zawiera: 

 • transport autokarem klasy turystycznej,
 • zakwaterowanie: 9 noclegów ***,
 • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie w podróży za granicą (KL 10000 €, NNW 2500 €),
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • składki na TFP i TFG, podatek VAT;

 

Cena nie zawiera: 

 • opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • przewodników lokalnych,
 • opłaty za system tour guide,
 • opłat klimatycznych,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • opłat drogowych,
 • wjazdówek do zwiedzanych miast we Włoszech – 80 euro/os  płatne w autokarze u pilota
 • oraz napojów do obiadokolacji – płatne indywidualnie podczas posiłków.

 

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ok 3.5% (choroby przewlekłe i COVID-19 5,5%) ceny – nie podlega zwrotowi nawet przy odwołaniu pielgrzymki.

Wpłaty:

Przy zapisie – 590 zł

II rata – 1000 zł do 30 maja 2023

III rata – 2000 zł do 30 czerwca 2023