fbpx

Włochy 21 – 30 kwietnia 2022

1250 PLN + 445 euro

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 

RZYM – WATYKAN – ORVIETO – MONTE CASSINO – NEAPOL – SORRENTO – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELO – MANOPELLO – LANCIANO – SAN MARINO

 

Termin: 21 – 30 kwietnia 2022 /10 dni/

 

Cena: 1250 zł + 445 Euro


Dzień 1

Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnej siedziby PZU)  o godz. 4.00. Przejazd do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Msza Święta i krótkie zwiedzanie sanktuarium – Kościół Relikwii z relikwiarzem krwi św. Jana Pawła II, którą lekarze z rzymskiej kliniki Gemelli przekazali osobistemu sekretarzowi Papieża kard. Stanisławowi Dziwiszowi. Krew została zamknięta w szklanej szkatule i umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza znajdującego się pośrodku ośmiobocznej świątyni; Kaplica Kapłańska – Kaplica została zaprojektowana na wzór krypty św. Leonarda z katedry Zamku Królewskiego na Wawelu, w której w 1946 r. ks. Karol Wojtyła odprawił swoją prymicyjną Mszę św. W kaplicy znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie, którą po beatyfikacji Ojca Świętego otrzymało w darze krakowskie Centrum. Dalszy przejazd na nocleg tranzytowy w okolice Brna w Czechach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd  w kierunku Padwy. Po drodze wizyta na austriackim Kahlenbergu pod Wiedniem. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie „polskiego wzgórza”, nazywanego tak dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie; miejsce to odwiedził również św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Austrii; wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejście na taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na stolicę Austrii. Czas wolny. Dalszy przejazd w okolice Padwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego w Padwie, modlitwa przy grobie Świętego. Zwiedzanie Bazyliki z miejscowym przewodnikiem. Zobaczymy też Bazylikę św. Justyny z zewnątrz, Piazza Prato della Valle. Czas wolny. Przejazd do Orvieto – wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej. Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym Kościele katolickim uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Bożego Ciała. Przejazd do hotelu pod Rzymem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Rzymu. O godz. 12.00 przejście na Watykan na Plac Św. Piotra na modlitwę „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem. Po zakończonym nabożeństwie, dalszy ciąg zwiedzania Rzymu. W trakcie zwiedzania zobaczymy: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Bazylikę Św. Piotra, Plac Hiszpański, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie cmentarza poległych w bitwie pod Monte Cassino oraz obiektów sakralnych na terenie wzgórza Cassino; złożenie kwiatów przy grobie gen. Andersa oraz krótka modlitwa w intencji żołnierzy poległych na tym miejscu. Przejazd do Neapolu – panoramiczny objazd autokarem po mieście. Następnie zwiedzanie miasta: nawiedzenie katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Januarego – według tradycji jedna z pobożnych kobiet, obecna podczas egzekucji świętego w 305 roku, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Obecnie przechowywana jest w neapolitańskiej katedrze w specjalnym relikwiarzu, w którym kilka razy do roku jest obserwowany “Cud krwi” czyli przemiana krwi z postaci skrzepniętej w postać płynną. Spacer uliczkami miasta: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski wraz z zamkiem Castel Nuovo, zakończony na uroczym Molo Beverello. Przejazd w okolice Sorrento miejscowości położonej nad Zatoką Neapolitańską naprzeciw wulkanu Wezuwiusza, słynącej z przepięknych widoków. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Śródziemnym. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pompei – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Tutaj poznamy historię Nowenny Pompejańskiej. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związane z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Krótka historia klasztoru, zwiedzanie muzeum klasztornego, pomieszczeń klasztornych zamieszkiwanych przez Św. Ojca Pio, krzyż przed którym Święty otrzymał stygmaty, nowy kościół, Droga Krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na indywidualny spacer po miasteczku lub prywatną modlitwę w Sanktuarium św. Ojca Pio. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Sant’ Angelo – jedyne na świecie miejsce objawienia się św. Michała Archanioła. Od 1996 roku sanktuarium opiekują się nim polscy księża ze zgromadzenia św. Michała Archanioła, potocznie zwani michalitami. Msza Święta i czas wolny. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Powrót do San Giovanni Rotondo – czas wolny na indywidualną modlitwę przy relikwiach św. Ojca Pio. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Manopello i nawiedzenie Kościoła, gdzie znajduje się chusta grobowa ze Świętym Obliczem Chrystusa. Wyniki ekspertyz jednoznacznie wskazują, że współczesna nauka nie jest w stanie stwierdzić, w jaki sposób powstał obraz i skąd pochodzą te tajemnicze kolory, które sprawiają, że obraz Świętego Oblicza fascynuje swoim pięknem i promieniuje życiem. Msza Święta. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Wizyta w kościele, gdzie do dnia dzisiejszego zachowały się przemienione z hostii, podczas jednej z Mszy Świętych, fragmenty ludzkiej tkanki. Przejazd na nocleg w okolice Cattolica. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Adriatyckim, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Republiki San Marino – najstarszej republiki świata. Spacer po mieście i Msza św. Zakupy w tzw. strefie bezcłowej. Przejazd do hotelu w okolice Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach południowych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień10

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Polski w drogę powrotną. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:

 • transport autokarem klasy turystycznej (barek, video, WC, klimatyzacja, regulowane siedzenia) dwóch kierowców,
 • zakwaterowanie: 9 noclegów ***(pokoje 2/3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym),
 • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie w podróży za granicą KL i NNW,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • podatek VAT oraz obowiązkowe składki na TFG i TFP.

 

Cena nie zawiera:

 • opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • przewodników lokalnych,
 • opłaty za system tour guide,
 • opłat klimatycznych,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • opłat drogowych i parkingowych,
 • wjazdówek do zwiedzanych miast we Włoszech – 90 euro –  płatne w autokarze u pilota oraz

Napoje  do obiadokolacji – płatne indywidualnie podczas posiłków.

 

Istniej możliwość dołączenia do grupy po drodze:

 • Frampol godz.: 4.45
 • Janów Lubelski o godz.: 5.15
 • Nisko o godz.: 6.00
 • Sokołów Małopolski (MOP Nienadówka w kierunku Rzeszowa) godz.: 6.25
 • Rzeszów na Stacja Paliw Orion T.L. w Jasionce o godz.: 6.45
 • Kraków przy sanktuarium św. Jana Pawła II o godz.: 9.30
 • Katowice o godz. 12.30

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 500 PLN i 100 euro

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl