Weekend majowy w Budapeszcie – pielgrzymka na Węgry – 01 – 03 maj 2020

280 zł + 100 euro

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka do Budapesztu i Egeru (Węgry) –

weekend majowy 2020 !!!

 

Termin: 01 – 03 maja 2020

 

Cena: 280 PLN + 100 euro


Dzień 1  Godz. 5.00 – odjazd z parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (przy PZU). Przekroczenie granicy polsko-słowackiej w Barwinku (wymiana waluty na granicy). W godzinach popołudniowych przyjazd do Budapesztu. Spotkanie z przewodnikiem, przejazd przez część Starej Budy, Wzgórze Gellerta – piękna panorama miasta (przy odpowiedniej pogodzie), spacer pod Pomnik Wolności i ewentualnie zejście ze wzgórza do Kościoła Skalnego, gdzie będzie Msza św. Przejazd na stronę Peszteńską, spacer po słynnym deptaku Váci, czas wolny na zakup pamiątek itp. Wieczorny rejs statkiem z obiadokolacją serwowaną w formie bufetu – podziwianie najpiękniejszych budapesztańskich podświetlonych zabytków Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem ok. godz. 9.00 na Placu Bohaterów. Zwiedzanie Placu i okolic, potem przejazd Al. Andrássy pod Parlament, następnie spacer do Bazyliki św. Stefana. Zwiedzanie bazyliki i Msza św. Po mszy, przejazd jednym z mostów na stronę Budańską, zwiedzanie Wzgórza Zamkowego – Baszta Rybacka i Kościół Macieja z zewnątrz. Przerwa na kawę lub herbatę i ewentualne zakupy marcepanowych pamiątek w Muzeum Marcepana. Dalsze zwiedzanie starówki Budańskiej. Obiadokolacja w formie „wieczoru węgierskiego” w lokalnej restauracji z regionalnymi potrawami, muzyką na żywo oraz pokazem tańców węgierskich. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na zwiedzanie Egeru i zakupy. Powrót do Zamościa ok godz. 22.00.

 

 Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.

 

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, dwa noclegi (pokoje 2/3os. z łazienkami), obiadokolację w hotelu oraz 2 śniadania.

Cena nie zawiera: opłaty za parkingi, przewodników, biletów wstępu i rejsu statkiem – 30 euro.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 180 zł

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Katolickim Radiu Zamość (ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu) – dział promocji i reklamy,

w Tomaszowie Lub. w sklepiku z dewocjonaliami przy parafii NSPJ

oraz pod nr tel.: 722 155 510