fbpx

Sylwester w Medjugorie 28.12.2021 – 03.01.2022 w programie Bal Sylwestrowy z bogatym menu

680 PLN + 230 euro

SYLWESTER I NOWY ROK 2022

Z MARYJĄ W MEDJUGORIE

!!!Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy wjeżdżają bez testów!!!

 

!!!Pozostałe osoby test antygenowy ważny 48 h!!!

 

 ZAMOŚĆ – RZESZÓW – BARWINEK –JABLANICA – MEDJUGORIE
– MOSTAR –
 WODOSPADY KRAVICA– SARAJEVO – ZAMOŚĆ

 

TERMIN: 28.12.2021 – 03.01.2022

 

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

 

CENA: 680 PLN i 230 Euro

Hotel w Medjugorie 4 min spacerem do kościoła

 

W przypadku wprowadzenia przez rządzących radykalnych restrykcji spowodowanych przez COVID powodujących niemożliwość zrealizowania wyjazdu (zamknięcie granic, hoteli) biuro niezwłocznie zwraca wpłacone przez uczestników pieniądze za wyjazd.  

Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy wjeżdżają na podstawie certyfikatu, pozostałe na podstawie testu antygenowego (ważny 48 godzin) lub testu PCR (ważny 72 godziny)
Obostrzenia epidemiologiczne mogą ulec zmianom


 Dzień 1  Zbiórka uczestników. Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnego budynku PZU, naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego) o godz. 3.00. Przejazd w kierunku Barwinka – możliwość dołączenia na trasie (o szczegóły dołączania się na trasie prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny, proponujemy m.in.;  Janów Lub., Nisko, Rzeszów, Duklę). Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku granicy z Chorwacją. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Przejazd do hotelu w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2  Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Po drodze krótkie zwiedzanie Jablanicy. Po przyjeździe do Medjugorie – zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i obiadokolacja. W miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach i Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba ap. – różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała  (prowadzone przez miejscowych duszpasterzy). Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3  Śniadanie. Przejazd na Górę Objawień – różaniec i modlitwy indywidualne w ciszy. Przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św.. Droga Krzyżowa – przy kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach, różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym lub przy ołtarzu polowym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4  Śniadanie. Przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami drogi krzyżowej trwa ok 3,5 godziny). Powrót do hotelu na odpoczynek. Przejście do kościoła na Eucharystię. Czas wolny na indywidualną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku z uroczystym błogosławieństwem. Powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek i przygotowanie się do ZABAWY SYLWESTROWEJ. Około godziny 20.30 rozpoczęcie balu sylwestrowego (dania kuchni bałkańskiej i śródziemnomorskiej m.in.: pieczony na rożnie baran, mięsa grillowane, zupy, przystawki, ryby, sery, owoce morza, napoje zimne i ciepłe, wino, rakija, desery). Muzyka i tańce. Nocleg.

Dzień 5 Późne Śniadanie. Msza św. Przejazd do Mostaru, miasta dwóch kultur – chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993, w wyniku działań wojennych, został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto ucierpiało podczas ostatniej wojny na Bałkanach. Po dziś dzień widoczne są ślady działań wojennych. Następnie przejazd nad wodospad Kravica i popołudniowy wypoczynek na wodospadach ( w miarę możliwości pogodowych). Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 6 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza św. i wyjazd w  drogę powrotną przez terytorium Bośni, Chorwacji oraz Węgier. Po drodze zwiedzanie Sarajewa – Starówka. Stare Miasto pełne jest zabudowań religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części dzielnicy widoczne są wpływy tureckie natomiast zachodnia część charakteryzuje się nurtami architektonicznymi i kulturalnymi z Austro-Węgier. Sarajewo nazywane jest europejską Jerozolimą, tu łączą się i przeplatają 3 największe wyznania świata. Następnie przejazd w kierunku granicy węgierskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Planowany przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

Cena zawiera: 

  • transport nowoczesnym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia) lub bardzo wygodnym busem,
  • 6 noclegów w hotelach (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją),
  • 6 śniadań i 5obiadokolacji,
  • Impreza sylwestrowa z menu (opis w programie)
  • ubezpieczenie NNW 15 000 PLN i KL 20 000 euro,
  • opieka pilota i całej trasie pielgrzymki
  • oraz zestaw Guide Tour.

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG i TFP.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 280 PLN.

Program jest ramowy; kolejność realizacji programu może ulec zmianom.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl