fbpx

PIELGRZYMKA – SANKTUARIA I ZAMKI BAWARII – 12 – 16 wrzesień 2020

690 zł + 230 euro

PIELGRZYMKA

Sanktuaria i Zamki Bawarii

 

RATYZBONA – DACHAU – MONACHIUM – NEUSCHWANSTEIN

HOHENSCHWANGAU – WIESKIRCHE – ANDECHS – OBERAMMERGAU –

LINDERHOF – ETTAL – GARMISCH-PARTENKIRCHEN – ALTÖTTING

 

12 – 16 września 2020

 

Cena 690 zł + 230 euro


DZIEŃ 1 sobota 12 wrzesień 2020

Zbiórka uczestników 12 września (noc z piątku na sobotę) o godz. 2.00 (rano) na parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego) i przejazd w kierunku Bawarii.  Istnieje możliwość dosiąść się po drodze – Rzeszów, Kraków, Katowice. Przyjazd do RATYZBONY – średniowiecznego miasta nad Dunajem o bogatej historii, w którym biskupstwo powołał św. Bartłomiej. W miarę możliwości czasowych spacer po średniowiecznej Starówce wpisanej na listę UNESCO. Ratyzbońskie stare miasto jest otwartym muzeum, które pokazuje jak wyglądało jedno z ważniejszych średniowiecznych centrów handlowych w naszej części Europy. Podczas spaceru zobaczymy Katedrę Św. Piotra – najwspanialszą gotycką budowlę w Bawarii z pięknymi witrażami. W katedrze zajrzymy też do krypty z grobami biskupów i relikwiarzem z XIII wieku. Przechodząc od katedry w stronę Starego Ratusza, przespacerujemy się ulicą Goliathstraße i po drodze obejrzymy fasadę domu Goliata (Goliathhause) z 1260 roku. Fasada wyróżnia się olbrzymim freskiem (o wysokości trzech pięter) z 1573 roku przedstawiającym walkę Goliata w rzymskiej zbroi z Dawidem. W XVI wieku dekoracje tego typu były bardzo modne, niestety do dziś zachowała się tylko ta jedna. Przejdziemy również na wspaniały Kamienny Most z XII w o długości 330 metrów; zobaczymy również Wieżę Mostową – pozostałość z trzech wież, które uległy zniszczeniu (lub następnego dnia). Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Ratyzbony. 

DZIEŃ 2 niedziela 13 wrzesień 2020

Śniadanie i przejazd do DACHAUobozu koncentracyjny utworzonego przez niemieckich nazistów w 1933 roku, w celu izolowania politycznych przeciwników reżimu nazistowskiego, duchownych i Żydów. Stał się „straszliwym wzorem” dla wszystkich kolejnych obozów koncentracyjnych, stworzonych na ziemiach okupowanych przez Niemców. Zwiedzanie miejsca zagłady setek uwięzionych, w tym także zakonników, diakonów, księży i biskupów, gdzie swoje życie oddał m.in. błogosławiony biskup Michał Kozal. Wspólna modlitwa. Czas na zwiedzanie i chwilę zadumy. Przejazd do MONACHIUM – zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem najważniejszych zabytków bawarskiej stolicy: katedra NMP (Frauenkirche) o wysokich, cebulowatych wieżach, które są niepowtarzalnymi symbolami miasta, Marienplatz z Wieżą Zegarową (Glockenspiel) z kurantem – wokół placu skupiają się najważniejsze i najstarsze zabytki miasta. Znajdują się tu dwa ratusze, stary i nowy. Rezydencja Alter Hof (Residenz) – rezydencja królów Bawarii. Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 3 poniedziałek 14 wrzesień 2020

Śniadanie, po którym w alpejskiej scenerii czekają na nas słynne na cały świat zamki królewskie: NEUSCHWANSTEIN i HOHENSCHWANGAU. Zamek Neuschwanstein to jeden z symboli niemieckiej turystyki i jednocześnie jeden z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. XIX-wiecznabudowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Za budowę zamku odpowiadał bawarski król Ludwik II Wittelsbach. Celem władcy było stworzenie dla siebie enklawy pełnej nawiązań do czasów średniowiecznych władców, bohaterów i ich legendarnych dokonań. Mimo imponującego rozmiaru i części sal typowych dla reprezentacyjnych pałaców zamek miał być jedynie prywatną rezydencją króla, do której tylko on i jego najbliżsi mieli mieć wstęp. W miarę możliwości czasowych zwiedzanie wnętrz zamkowych. Na zamku Hohenschwangau król Ludwik II spędził natomiast swoje dzieciństwo; jest to dawna rezydencja rodziny królewskie. Wszystko to otoczone jest zapierającymi dech w piesi widokami okolicznych wzgórz i pocztówkowym jeziorem Alpsee.Udamy się na spacer do Mostu Marienbrücke zawieszonego nad Wąwozem Pöllat na wysokości 984 m, gdzie będziemy podziwiać piękne widoki. Następnie przejazd do WIESKIRCHE (kościół na łąkach wpisany na listę UNESCO) wspaniałej rokokowej świątyni otoczonej lasami i polami uprawnymi urzekającej pielgrzymów swoją architekturą oraz unikatowymi malowidłami. Czczona jest tutaj słynąca łąskami figura Jezusa Ubiczowanego. Na koniec przejazd do ANDECHS, miejsca urodzenia św. Jadwigi Śląskiej, zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego na wzgórzu Heiliger Berg. Andechs stanowi cel licznych pielgrzymek z całego kraju. Czczone są tu cudowne relikwie Trzech Świętych Hostii, które przechowywane są w kaplicy klasztornej. Ponadto znajdują się tu także: cierń z korony Jezusa, krzyż zwycięstwa Karola Wielkiego, ślubna suknia św. Elżbiety oraz kawałek szaty św. Mikołaja. W kościele klasztornym oprócz bogatych rokokowych wnętrz zobaczyć można także jedną z największych w Europie kolekcji świec wotywnych. Obok Altötting, Andechs jest najważniejszym celem pielgrzymek w Bawarii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 4 wtorek 15 wrzesień 2020

Śniadanie i przejazd do OBERAMMERGAU – typowej bawarskiej wioski, zawdzięczającej swoją sławę, wywierającym duże wrażenie, misteriom pasyjnym, które od 1634 roku odbywają się tutaj co dziesięć lat. Podczas spaceru po miejscowości uwagę odwiedzających przyciągają piękne malowidła naścienne. Te kolorowe obrazy fasadowe, wykonane w technice freskowej z XVIII wieku, wzbogacają ogólny wizerunek miejscowości. Oberammergau jest także wioską rzeźbiarzy. Jeszcze dzisiaj około 60 mieszkańców żyje z tego rzemiosła. Następnie przejazd na zwiedzanie wspaniałego pałacu LINDERHOF. Oprócz prywatnej rezydencji króla Ludwika II urzekają tereny ogrodowe i parkowe zaprojektowane przez Carla von Effnera. Następnie wizyta w benedyktyńskim opactwie w ETTAL, gdzie zwiedzimy kościół o dwunastobocznej nawie wzorowanej na bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Dziś klasztor, funkcjonuje jako niezleżne opactwo, prowadzi gospodarstwo rolne, hotel i kilka pensjonatów, szkołę z internatem, wydawnictwo, a także wytwórnię likierów i browar, będąc jednym z największych pracodawców w regionie. Przejazd do GARMISCH-PARTENKIRCHEN – najważniejszego bawarskiego kurortu, gdzie warto pospacerować wąskimi uliczkami, aby podziwiać tradycyjną architekturą góralską i liczne barokowe kościoły. Ta „podwójna“ miejscowość stała się słynna w świecie dzięki Turniejowi Czterech Skoczni, a nam kojarzy się z piękną karierą Adama Małysza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 środa 16 wrzesień 2020

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. Po drodze wizyta w Sanktuarium w ALTÖTTING – Sanktuarium Czarnej Madonny. Do Altötting pielgrzymowali chętnie królowie, książęta i papieże. Bawarski książę Maksymilian I Józef w 1623 roku ogłosił Naszą Kochaną Panią (Unsere Liebe Frau) patronką Bawarii. Niezwykłym świadectwem tej miłości i oddania są srebrne urny z sercami książąt i królów bawarskich umieszczone na czarno pomalowanych ścianach Kaplicy Łask, tuż przed cudownym wizerunkiem Madonny. Przez pokolenia bowiem władcy Bawarii w testamentach zapisywali swe serca Matce Bożej z Altötting, pragnąc tym samym być blisko Niej nawet po śmierci i zaświadczać bez końca wobec pielgrzymów, jak wielka jest ich cześć dla Pani Bawarskiej.Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: przejazdy luksusowym autokarem (klimatyzacja, wc, DVD) 4 noclegi w hotelach **/ *** pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami; 4 śniadania, 4 obiadokolacje,  opiekę pilota, ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300 €.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 70 €); napojów do obiadokolacji. 

Na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 130 euro 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

I rata – 100e /przy zapisie/

II rata – 690 zł + 130 euro /do 20 sierpnia 2020/

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl