fbpx

PIELGRZYMKA SANKTUARIA AUSTRII ROZPOCZĘCIE WAKACJI 27 – 30 czerwca 2020

390 zł+ 150 EURO

PIELGRZYMKA

SANKTUARIA AUSTRII

 

Wiedeń – Kahlenberg – Heiligenkreuz – Klosterneuburg – Maria Taferl

 

Termin: 27 – 30 czerwca 2020

 

Cena: 390 zł + 150 Euro


1 dzień (27.06.2020) Wyjazd z Zamościa (parking ul. Partyzantów) o godz. 3.00. Istnieje możliwość dosiąść się po drodze – Rzeszów, Kraków, Katowice. Przekroczenie granicy na przejściu w Gorzyczkach. Przejazd  na Kahlenberg i rozpoczęcie zwiedzania od Mszy Świętej. Następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie „polskiego wzgórza”, nazywanego tak dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie; miejsce to odwiedził również św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Austrii; wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejście na taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na stolicę Austrii. Czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem w Wiedniu na Schwedenplatz i pierwszy spacer po centrum. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (28.06.2020) Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Wiednia – jednej z piękniejszych stolic europejskich. Zwiedzanie centrum Wiednia, m.in.: obiektów znajdujących się przy słynnej Ringstraße, takich jak pałac Hofburg (z zewnątrz) – zimowa rezydencja cesarska – w jednym ze skrzydeł obecnie znajduje się rezydencja prezydenta Austrii; austriacki Parlament, Stary Ratusz, Kościół Wotywny, Opera Narodowa, Katedra Św. Szczepana – jeden z najpiękniejszych symboli stolicy Austrii. Świątynia kryje liczne dzieła sztuki gotyckiej oraz barokowej. W podziemiach znajdują się groby książąt z austriackiej linii Habsburgów i ważnych osobistości Austrii. Jest to też ważny ośrodek kultu maryjnego – w południowej nawie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej z Pócs – patronki mieszkańców Wiednia. Czas wolny na słynnych ulicach Graben i Kärntnerstraße. Przejazd do Klosterneuburg, krótki spacer – miasteczko i areal klasztoru, możliwość degustacji. Msza Św. w centrum Wiednia u Krzyżaków. Ściany boczne kościoła są wyłożone tarczami herbowymi oraz płytami nagrobnymi braci i rycerzy zakonu, w tym Wielkiego Mistrza Ulricha von Jungingena.  Powrót do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

3 dzień (29.06.2020) Śniadanie. Przejazd przez malowniczą Dolinę Wachau do Maria Taferl. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Msza Święta. Następnie przejazd do Heiligenkreuz – miejscowości pod Wiedniem, w której mieści się najstarszy klasztor cystersów z XII w. z  Sanktuarium Krzyża Świętego (z relikwiami krzyża Chrystusowego). Zwiedzanie kościoła i klasztoru z jego słynnymi średniowiecznymi krużgankami. Powrót do Wiednia trasą wina. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (30.06.2020)  Przejazd do Pałacu Schönbrunn, najsłynniejszej letniej rezydencji Habsburgów – dziedziniec, wspaniałe ogrody (czas wolny). Msza św. w barokowej kaplicy pałacowej w Schönbrunnie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX (WC, barek, DVD), 3 noclegi w hotelu *** w pokojach 2/3 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, opiekę kapłana, ubezpieczenie NNW i KL. 

Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępów do obiektów płatnych, usługi lokalnych przewodników, opłat drogowych i parkingowych oraz systemu słuchawkowego audio Tour Guide – 60 Euro (płatne w autokarze w dniu wyjazdu). 

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianom.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym oferta ma charakter komercyjny.  

Każdego dnia pielgrzymki Msza Święta i inne modlitwy.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 50 Euro

Płatność:

I rata – 50 euro przy zapisie 

II rata 100 euro i 390 zł do 5 czerwca 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl, 

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl