fbpx

Sankt Petersburg BIAŁE NOCE 14 – 21 czerwca 2021

3150 PLN

 

Sankt Petersburg, Ryga i Tallin 

„BIAŁE NOCE”

Termin: 14 – 21 czerwca 2021

Cena: 3150 zł 


Dzień 1 – 14.06.2021

00:00 – wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego), pakowanie bagaży i wyjazd w kierunki granicy łotewsko-rosyjskiej – nocny przejazd. Istnieje możliwość dołączenia się po drodze: Lublin, okolice Warszawy, Białystok, Augustów. Po drodze co 2,5-3 godziny przerwy na odpoczynek.

Ok. 20:00 – Przyjazd do Narwy. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg (Msza w hotelu)

Dzień 2 – 15.06.2021

Śniadanie. Przejazd do Petersburga. Zwiedzanie miasta: Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry, ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami; Krążownik „Aurora” (z zewnątrz), który obecnie jest na stale zacumowany przy nabrzeżu Piotrogrodzkim; Twierdza Piotropawłowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta. Nabrzeże Uniwersyteckie; Admiralicja; Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” – postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej. Obiadokolacja. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dla chętnych balet w jednym z teatrów.

Dzień 3 – 16.06.2021

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga. Po rejsie zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż (zwiedzimy również wystawę impresjonistów). Po południu zwiedzanie wnętrz Cerkwi Zbawiciela na krwi – zbudowanej jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II; Newski prospekt – centralna i jedna z najpiękniejszych ulic miasta. Obiadokolacja. Msza Święta. Powrót do hotelu, nocleg.

Dla chętnych – nocna autokarowa wycieczka „Białe noce w Petersburgu”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć Petersburg nocą.

Dzień 4 – 17.06.2021

Śniadanie. Wyjazd do Carskiego Sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo  wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Po zwiedzaniu pałacu spacer po ogrodach. Powrót do Petersburga, zwiedzanie Muzeum Faberge, w którym mieści się kolekcja słynnych jajek. Następnie Katedra Kazańska – główna petersburska świątynia prawosławna, zbudowana na początku XIX wieku, w której znajduje się słynna ikona Matki Boskiej Kazańskiej, Plac Sztuk – zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Obiadokolacja. Msza Święta. Powrót do hotelu, nocleg.

Fakultatywnie wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim.

Dzień 5 – 18.06.2021

Śniadanie. Przejazd na wyspę Kotlin, gdzie znajduje się miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I – założony przez niego fort miał bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna, Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzimy również Sobór Morski, który przeszedł kapitalny remont i zachwyca swoim blaskiem. Przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Zwiedzimy Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektary, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Msza Święta. Obiad. Przejazd na nocleg do Narwy.

Dzień 6 – 19.06.2021

Śniadanie. Przejazd do Tallina, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta m.in: górne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto: Średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Msza Święta. Przejazd do Rygi, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 

Dzień 7 – 20.06.2021

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 8 – 21.06.2021

Powrót do Zamościa ok. 1:00 w nocy

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena zawiera:  – transport autokarem (DVD, WC, klimatyzacja) – usługi pilota – usługi polskojęzycznego przewodnika – 6 noclegów w hotelach*** (1 w Rydze, 2 w Narwie, 3 w Petersburgu)

Cena nie zawiera: – bilety wstępów: Ermitaż z impresjonistami, Carskie Sioło, Peterhof ogród dolny, Twierdza Piotra i Pawła, Sobór Izaaka, Cerkiew Zbawiciela na Krwi, rejs statkiem po kanałach w dzień, Muz. Faberge oraz miejscowego przewodnika, systemu słuchawkowego do oprowadzania grup i opłat drogowych i parkingowych ok 50 euro.  Imprezy fakultatywne  –Balet w zależności od repertuaru i teatru od ok. 350 zł./os. – Wieczór folklorystyczny z furszetem  w Pałacu Mikołajewskim 220 zł./os.

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Płatność:

I rata – 350 zł przy zapisie 

II rata – 1000 zł  

III rata 1800 zł  

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267