fbpx

Rumunia – Transylwania – Wesoły Cmentarz 02 – 07 maja 2022

650 PLN + 230 euro

RUMUNIA – TRANSYLWANIA

Bez szczepień, Bez testów, Bez kwarantanny

Przepisy sanitarne mogą ulec zmianom

Termin:  02 – 07 maja 2022

Cena: 650 zł + 230 euro

Dorośli i dzieci muszą posiadać ważne dowody osobiste lub paszporty.

1 DZIEŃ: Zamość – Sapanta:

Wyjazd grupy  z parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu o godz. 01.00 (z niedzieli na poniedziałek)Istnieje możliwość dołączenia do grupy po drodze – Rzeszów i okolice i trasa w kierunku przejścia granicznego w Barwinku. Przejazd przez Słowację i Węgry do Sapanty. Zwiedzanie tzw. Wesołego Cmentarza. Pomysłodawcą i twórcą pierwszych „wesołych” nagrobków był miejscowy cieśla – Stan Ion Pătraş, który zaczął rzeźbić je w takiej formie w 1935 r. Dzieło kontynuuje jego następca – Dumitru Pop Tincu. O rysunku i tekście, który pojawi się na nagrobku decyduje rzeźbiarz, ale wcześniej stara się on skonsultować z rodziną, by treść jak najlepiej charakteryzowała zmarłego. O wyjątkowości miejsca świadczy fakt, że w 1999 roku Wesoły Cmentarz w Săpânţa został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: – Sighisoara – Predeal

Śniadanie. Przejazd do Sighisoary z najpiękniejszymi i najlepiej zachowanymi średniowiecznymi budowlami w stylu gotyckiego renesansu i baroku : kościół na wzgórzu, miejsce narodzin Draculi, wieża zegarowa i dawny kościół klasztorny. Przyjazd do Predeal najsłynniejszego kurortu górskiego na granicy wołosko-siedmiogrodzkiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Predeal – Sinaia – Prejmer – Brasov – Predeal

Śniadanie. Przejazd do Sinai. Zwiedzanie zamku Peles, letniej rezydencji rodziny królewskiej. Zwiedzanie koscioła wPrejmer. Następnie wycieczka do Brasova: najciekawsze zabytki to słynny Czarny Kościół piszczałkowy (największa gotycka budowla w Europie Wschodniej), średniowieczne mury miejskie otaczające historyczną starówkę ze stylowymi późnośredniowiecznymi domami, plac ratuszowy, jedyna w swoim rodzaju ulica Linowa, ul. Brama Cytadeli i mała, ukryta cerkiew od centrum. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg .

4 DZIEŃ: Predeal – Rasnov -Bran – Agnita – Medias:

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie zamku w RasnovDojazd do Bran – Zamek Draculiktóry został zbudowany w XIV wieku – z widokiem na zalesioną dolinę i okoliczne góry Bucegi; w okresie międzywojennym był rezydencją rumuńskiej królowej Marii. W drodze do Medias przystanek w Agnita, gdzie można odwiedzić ufortyfikowany kościół. Ten dzień jest poświęcony kulturze Sasów siedmiogrodzkich. Przejazd do Medias, historycznego centrum miasta, gdzie godny uwagi jest kościół Małgorzaty z największym skrzydlatym ołtarzem w RumuniiZakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: Sybiu  – Boian

Śniadanie. Wycieczka do Sibiu, zwiedzanie miasta, które na przestrzeni czasu odgrywało ważną rolę polityczną i gospodarczą w Transylwanii. Następnie zwiedzanie Sybiu : Wielki i Mały Rynek, Most Kłamców, kościół ewangelicki z nagrobkiem syna Draculi, „Zła” Mihnea . Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: Bazna – Polska

Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 80 Euro

 

Cena zawiera: 

 • transport autokarem klasy turystycznej barek, video, WC, klimatyzacja, regulowane siedzenia) dwóch kierowców; 
 • 5 noclegów w hotelach 3*;
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;
 • opiekę pilota – przewodnika na całej trasie wycieczki; 
 • ubezpieczenie turystyczne  KL, NNW
 • podatek VAT, składkę TFG i TFP

 

Cena nie zawiera – 70 euro płatne u pilota w autokarze

 • biletów wstępu,
 • opłat parkingowych i drogowych
 • opłat klimatycznych
 • lokalnych przewodników 
 • zwyczajowych napiwków
 • zestawów słuchawkowych tour-guide

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 300 zł

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267