fbpx

PIELGRZYMKA – PRAGA – SKALNE CZESKIE MIASTECZKO – 04 – 06 września 2020

290 zł + 100 E

PIELGRZYMKA

PRAGA – SKALNE CZESKIE MIASTECZKO

 

TERMIN: 04 – 06 września 2020

 

Cena: 290 PLN + 100 EUR


Dzień 1 (04.09.2020) Godz. 4.00 wyjazd grupy z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów.  Istnieje możliwość dosiąść się po drodze – Rzeszów, Kraków, Katowice. Przejazd do Pragi i zwiedzanie miasta: Plac Wacława – Vaclavskie Namesti – aleja z ciekawą zabudową secesyjną. Jest to handlowe i administracyjne centrum miasta, miejsce ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich. Plac powstał przy zakładaniu Nowego Miasta przez Karola IV w 1348 r. Nad placem góruje dziś gmach Muzeum Narodowego i pomnik narodowego patrona św. Wacława. Starymi uliczkami dotrzemy do Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy: przepiękne kamienice, Ratusz, zabytkowy Zegar Orloj, kościół Marii Panny przed Tynem, kościół św. Mikołaja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. 

Dzień 2 (05.09.2020) Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi: Mala Strana z Hradczanami, klasztor na Strachowie z piękną barokową biblioteką, Plac Loretański z Loretą, Zamek Praski – Hrad, od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, Pałac Królewski, bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka – dawniej nazywana ulicą Złotniczą, gdyż była prawdopodobnie siedzibą miejscowych złotników – Żydów pracujących dla skarbu, znajdujących w ten sposób schronienie za murami zamku. Uliczka zabudowana jest niewielkimi domkami, w których obecnie znajdują się sklepiki z pamiątkami. Następnie przejście do mostu Karola. Czas wolny. Rejs statkiem po Wełtawie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 (06.09.2020) Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do czeskiego Skalnego Miasteczka w Adrspach – skały, które składały się z fragmentów o różnej odporności na czynniki erozyjne, były przez wieki wystawione na działania wody, wiatru, mrozu i właśnie dzięki temu przybrały fantazyjne kształty. Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Msza święta. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Zamościa w godzinach nocnych. 

Cena obejmuje: transport autokarem o wysokim standardzie /klimatyzacja, WC, barek, video/, 2 noclegi w Pradze w hotelu *** w pokojach 2/3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym; wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW i KL oraz opiekę pilota. 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem oraz usługi miejscowych przewodników opłat drogowych i parkingowych, systemu słuchawkowego do oprowadzania grup –  40 euro płatne w autokarze u pilota.  

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

Program jest ramowy kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.

 

Płatności: 

Rata I – 50 euro przy zapisie 

Rata II – 50 euro i 290 zł do 10 sierpnia 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl