fbpx

Praga 03 – 05 czerwca 2022 WYJAZD POTWIERDZONY

350 PLN + 120 e

PRAGA – SKALNE CZESKIE MIASTECZKO (CZECHY) 

TERMIN: 03 – 05 czerwca 2022 

Cena: 350 PLN + 120 EUR


Dzień 1  Godz. 2.00 wyjazd grupy z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego przy dawnym budynku PZU) . Istnieje możliwość dosiąść się po drodze – Rzeszów, Kraków, Katowice. Przejazd do Pragi i zwiedzanie miasta: Plac Wacława – Vaclavskie Namesti – aleja z ciekawą zabudową secesyjną. Jest to handlowe i administracyjne centrum miasta, miejsce ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich. Plac powstał przy zakładaniu Nowego Miasta przez Karola IV w 1348 r. Nad placem góruje dziś gmach Muzeum Narodowego i pomnik narodowego patrona św. Wacława. Starymi uliczkami dotrzemy do Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy: przepiękne kamienice, Ratusz, zabytkowy Zegar Orloj, kościół Marii Panny przed Tynem, kościół św. Mikołaja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. 

Dzień 2 Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi: Mala Strana z Hradczanami, klasztor na Strachowie z piękną barokową biblioteką, Plac Loretański z Loretą, Zamek Praski – Hrad, od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, Pałac Królewski, bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka – dawniej nazywana ulicą Złotniczą, gdyż była prawdopodobnie siedzibą miejscowych złotników – Żydów pracujących dla skarbu, znajdujących w ten sposób schronienie za murami zamku. Uliczka zabudowana jest niewielkimi domkami, w których obecnie znajdują się sklepiki z pamiątkami. Następnie przejście do mostu Karola. Czas wolny. Rejs statkiem po Wełtawie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 3 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do czeskiego Skalnego Miasteczka w Adrspach – skały, które składały się z fragmentów o różnej odporności na czynniki erozyjne, były przez wieki wystawione na działania wody, wiatru, mrozu i właśnie dzięki temu przybrały fantazyjne kształty. Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Msza święta. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Zamościa w godzinach nocnych. 

Cena obejmuje:

  • transport autokarem o wysokim standardzie /klimatyzacja, WC, barek, video, dwóch kierowców/,
  • 2 noclegi w Pradze w hotelu *** w pokojach 2/3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym;
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
  • podatek VAT i składkę na TFG i TFP.

 

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • rejsu statkiem oraz usługi miejscowych przewodników
  • opłat drogowych i parkingowych,
  • systemu słuchawkowego do oprowadzania grup – 50 euro płatne w autokarze u pilota wycieczki pierwszego dnia.  

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 150 zł

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować 

z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl