Pomorze – Szwecja /pielgrzymka autokarowo – promowa/ – 21 – 24 maja 2020

1250 zł

„Pielgrzymka ze św. Brygidą w tle”

Pomorze – Szwecja

 

Malbork – Gdańsk – Sopot – Gdynia –

Karlskrona – Kalmar – Olandia –

Lerkaka – Toruń

/pielgrzymka autokarowo-promowa/

 

Termin: 21 – 24 maja 2020

Cena: 1250 zł


Dzień 1 czwartek 21 maja 2020

Wyjazd o godz. 2.00 z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego). Wyjazd w kierunku Pomorza. Co 2,5 – 3 godz. postój na krótki odpoczynek. Przyjazd do Malborka; około godz. 13 spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie największej w Europie, zbudowanej z czerwonej cegły, twierdzy obronnej wzniesionej przez Krzyżaków. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 piątek 22 maja 2020

Śniadanie i po śniadaniu wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Trójmiasta. Przejedziemy na Westerplatte – zwiedzanie miejsca, w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie przejazd do centrum Gdańska i zwiedzanie Długiego Targu, Kościoła Mariackiego, Kościoła św. Brygidy. Zobaczymy tu piękny bursztynowy ołtarz, który cały czas jest w budowie oraz inne przepiękne przedmioty wykonane z bursztynu. Przejdziemy pod Pomnik Stoczniowców. Przejazd do Katedry w Oliwie – przepięknie brzmiące i rozsławione na cały świat organy oliwskie. W miarę możliwości czasowych krótki spacer po przepięknym Parku Oliwskim. Przejazd do Sopotu. Tutaj zobaczymy Krzywy Dom a następnie przespacerujemy się po pięknym i najdłuższym w Polsce molo. Przejazd do Gdyni – spacer po Skwerze Kościuszki. W międzyczasie w ciągu dnia przerwa na kawę oraz na zakup pamiątek. Po spacerze przejazd na Terminal w Gdyni, skąd promem popłyniemy do Szwecji. Zakwaterowanie w 2-osobowych kabinach. Nocny rejs w kierunku Szwecji. Na promie kolacja w formie stołu szwedzkiego (wiele dań bez limitu)  – kawa, herbata, sok, wszystkie napoje bez ograniczeń. Po kolacji dla chętnych od godz. 22.30 dyskoteka lub dancing na statku (na różnych kondygnacjach).

Dzień 3 sobota 23 maja 2020

Wczesne śniadanie na statku w formie stołu szwedzkiego. Przypłynięcie do Karlskrony w Szwecji – kraju, w którym urodziła się i wychowywała św. Brygida. Wyjazd autokarem z terminala promowego i przejazd na całodzienną wycieczkę. Przyjazd do Kalmaru, położonego na wschodnim wybrzeżu Szwecji – centrum na wyspie Kvamholmen, katedra, dawne Stare Miasto, dziedzińce i wały obronne zamku. Wyjazd na Olandię, zwaną „wyspą słońca i wiatrów”. Południowa część wyspy to obszary stepowe, wpisane na listę UNESCO. Przejedziemy ponad 6-kilometrowym mostem z 1972 roku (niegdyś najdłuższy most w Europie) ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską. Na Olandii będziemy podziwiać piękne drewniane wiatraki z XIX wieku, które są symbolem wyspy. Możliwość wejścia do jednego z wiatraków i obejrzenie go od środka. W Lerkaka poznamy pismo runiczne oraz elementy bardzo bogatej i niezmiernie ciekawej mitologii nordyckiej. Tutaj, w Lerkaka, znajduje się ogromny Kamień Runiczny. Na Olandii zobaczymy również Grodzisko Ismanstorp, najbardziej zagadkowe z grodzisk na Olandii. Posiada ono 9 bram a fundamenty domów pochodzą z epoki żelaza. W międzyczasie w ciągu przerwa na kawę i na zakup pamiątek. Po zakończonym zwiedzaniu powrót autokarem na terminal i wypłynięcie promu z Karlskrony w kierunku portu w Gdyni. O godz. 20.30 kolacja na promie w kafeterii – danie dnia + bar sałatkowy + napój. O godz. 22.30 rozpocznie się dyskoteka lub dancing.

Dzień 4 niedziela 24 maja 2020

Śniadanie na statku w formie stołu szwedzkiego. Dopłynięcie do Gdyni, zejście na stały ląd. Z Gdyni wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótkie, około 2-godzinne zwiedzanie Torunia z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy między innymi: Krzywą Wieżę – średniowieczna baszta obronna, która swoją nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu. Według legendy, jej powstanie wiąże się z postępkiem jednego z toruńskich krzyżaków, który wbrew obowiązującym go zasadom zakochał się i spotykał z piękną córką bogatego kupca. Pokutą za złamanie ślubu czystości miało być wzniesienie pochyłej wieży jako symbolu odejścia od surowej zakonnej reguły. Przejdziemy na Stare Miasto do katedry św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Zobaczymy Dom Kopernika. Wielu historyków wskazuje to miejsce jako miejsce, gdzie w 1473 roku przyszedł na świat wielki astronom – Mikołaj Kopernik. Chwila czasu wolnego na zakup pamiątek.  Obiad. Wyjazd w drogę powrotną do Zamościa. Powrót w późnych godzinach nocnych.

Cena zawiera: Transport autokarem (klimatyzacja, barek, toaleta, DVD); 2 noclegi na statku i 1 w hotelu; wyżywienie wg programu; ubezpieczenie NNW i KL; opiekę pilota i kapłana.

Cena nie zawiera biletów wstępu, opłat drogowych i parkingowych, lokalnych przewodników, systemu słuchawkowego do oprowadzania grup, zwyczajowych napiwków – razem 100zł płatne pierwszego dnia pielgrzymki w autokarze.

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 250 zł

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267