fbpx

Pomorze – Szwecja 14-17 sierpnia 2022

1720 PLN

WYCIECZKA: POMORZE – SZWECJA

 

14 -17 sierpnia 2022 autokar + prom

Cena: 1720 zł

Program imprezy


I DZIEŃ. Wyjazd grupy o godz. 2.00 z miejsca zbiórki w Zamościu w kierunku Pomorza. Dojazd do Malborka – zwiedzanie największej ceglanej twierdzy Europy wzniesionej przez Krzyżaków. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg .

II DZIEŃ. Śniadanie. Zwiedzanie Trójmiasta: Westerplatte – zwiedzanie miejsca, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Gdańsk – Długi Targ, Kościół Mariacki, Pomnik Stoczniowców, katedra w Oliwie. Sopot – Krzywy Dom i spacer po sopockim molo.

Gdynia – spacer po Skwerze Kościuszki .

Przejazd na Terminal w Gdyni godz. 19.30, zakwaterowanie w 2 osobowych kabinach, wypłyniecie statku z portu. Kolacja na promie – bufet szwedzki + kaw./herb./sok + piwo i wino bez ograniczeń. O godz. 23.00 – Dyskoteka na statku. Nocny rejs w kierunku Szwecji.

III DZIEŃ. Śniadanie na statku – godz. 06.30-07.30 – bufet szwedzki. Godz. 07.30 – Przypłynięcie do Karlskrony w Szwecji, wyjazd autokarem z terminalu promowego. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem po dwóch najciekawszych miastach południowo-wschodniej Szwecji. Dojazd do Kalmaru, położonego na wschodnim wybrzeżu Szwecji. Zwiedzanie miasta – centrum na wyspie Kvarnholmen, katedra, dawne Stare Miasto, dziedzińce i wały obronne zamku. Przejazd ponad 6-kilometrowym Mostem Olandzkim z 1972 r. (niegdyś najdłuższy most w Europie) ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską na Olandię. Zwiedzanie wyspy Olandia zwaną “wyspą słońca i wiatrów”. Przyjazd do Karlskrony – zwiedzanie miasta na 33 wyspach, główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Zabytkowa zabudowa Karlskrony . Przejazd na punkt widokowy na Bryggareberget, widok na miasto. Wycieczka autokarowa po Karlskronie – m. in. Nabrzeże Królewskie z Bastionem Aurora i widokiem na port wojenny, rynek i zabytkowe kościoły, Targ Rybny, dzielnica Björkholmen. Wizyta w Muzeum Morskim – Muzeum Marynarki Wojennej z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych, tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowej. Powrót na terminal, o godz. 20.30 odprawa pasażerska i wypłynięcie promu z Karlskrony w kierunku Gdyni. Kolacja na promie – bufet szwedzki + kaw./herb./sok + piwo i wino bez ograniczeń. Godz. 23.00 – Dyskoteka. Nocny rejs w kabinach 2-osobowych do Polski.

IV DZIEŃ Śniadanie na statku – godz. 06.30 – bufet szwedzki. Godz. 07.30 – Przypłynięcie do Gdyni i zejście na ląd. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótkie zwiedzanie Torunia (ok.2 godzin): Krzywa Wieża, Stare Miasto, katedra św. Jana Chrzciciela i J. Ewangelisty, Dom Kopernika. Obiad. Powrót do miejsca wyjazdu około północy.

 

ZAKWATEROWANIE:

Hotel 3*** w Trójmieście

2 noclegi na promie kajuty 2 os.

 

Cena obejmuje: transport autokarem, 2 noclegi na statku i 1 nocleg w hotelu, wyżywienie w/g programu, ubezpieczenie – NNW i KL, opiekę pilota i przewodnika na całej trasie wycieczki, podatek VAT oraz sładki na TFG i TFG.

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu i opłat drogowych, parkingowych – ok. 100 zł/os – płatne pilotowi.

Wydatków własnych, kosztów rezygnacji.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 520 zł.

Pozostała kwota do 06 lipca 2022

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie