fbpx

POMORZE 4 dni

cena od 740 zł

MALBORK – GDAŃSK – GDYNIA – SOPOT – PELPLIN

CENA: 740 ZŁ/minimum 48 os.  

4 DNI/3 NOCLEGI  

ZA TEN WYJAZD ZAPŁACISZ BONEM TURYSTYCZNYM


1.DZIEŃ:

Zbiórka uczestników …… i wyjazd o godz. ….. . Przejazd do Malborka. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Zamek w Malborku jest najpotężniejszą twierdzą średniowiecznej Europy. Budowę zamku rozpoczęli Krzyżacy w XIII w. Przez następne stulecia, kiedy Malbork stał się stolicą zakonu krzyżackiego, twierdza znacznie się powiększyła poprzez dodanie do niej Wielkiego Refektarzu oraz Pałacu Wielkiego Mistrza. Zamek w Malborku to imponujące mury z czerwonej cegły jak również pas murów obronnych z wieżami i bramami. Zwiedzający mogą podziwiać pomysłowość średniowiecznych budowniczych podczas oglądania ciekawego i dość innowacyjnego jak na tamte czasy system centralnego ogrzewania. Czas wolny na odpoczynek i kawę oraz posiłek. Następnie przejedziemy w kierunku Westerplatte – symbolu polskiego oporu we wrześniu 1939 r. Zakwaterowanie w hotelu

2.DZIEŃ:

Śniadanie. Zwiedzanie Gdańska rozpoczniemy od Drogi Królewskiej i przejdziemy w stronę Długiego Pobrzeża – to nadwodny deptak i idealne miejsce na spacery pozwalające obserwować przepływające statki oraz kolejny z kluczowych rejonów i atrakcji Gdańska. Przez stojącą tu Bramę Mariacką wchodzimy z Pobrzeża w najbardziej zachwycającą uliczkę, czyli ulicę Mariacką. Ze względu na liczne tu sklepiki z bursztynową biżuterią nazywana jest ona przez mieszkańców ulicą Bursztynową. Zrekonstruowana całkowicie zabudowa kamieniczek z charakterystycznymi przedprożami oddaje klimat dawnego miasta. Bursztynowa uliczka prowadzi do Bazyliki Mariackiej, która jest wspaniałym przykładem sztuki gotyckiej. Od Złotej Bramy do Bramy Zielonej w orszakach królowie Polski pozdrawiali naród. To tutaj, na Długim Targu, znajduje się niezwykle majestatyczny Dwór Artusa i fontanna Neptuna – symbole Gdańska. Tych symboli jest więcej. Należy do nich również znajdujący się na Długim Pobrzeżu Żuraw, największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. W trakcie zwiedzania przerwa na odpoczynek przy kawie. Kolejny punkt programu – Oliwa – zwiedzenie Katedry słynącej z bogatego wystroju i wspaniałych organów;  spacer po otaczającym katedrę Parku Oliwskim. Muzeum II Wojny Światowej  oraz Poczty Polskiej  – Obiekt związany z najnowszą historią Polski i Gdańska – symbol polskości w międzywojennym Wolnym Mieście Gdańsku i pomnik bohaterstwa polskich pocztowców, którzy 1 września 1939 r. stawili heroiczny opór niemieckim oddziałom SS i policji. Kościół św. Brygidy (Msza św.) i bursztynowy ołtarz. Wydarzeniem, które wywarło znaczący wpływ w historii kościoła św. Brygidy, były wydarzenia związane ze strajkami w Sierpniu 1980 roku, kiedy to kościół św. Brygidy stał się centrum opieki duszpasterskiej nad strajkującymi robotnikami. Po ogłoszeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku kościół św. Brygidy, stał się ważnym punktem oporu przeciwko reżimowi komunistycznemu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do Gdyni – spacer po nabrzeżu portowym, zwiedzenie Muzeum Oceanograficznego – Oceanarium w Gdyni pozwala na zapoznanie się z najbardziej egzotycznymi rybami oraz ssakami morskimi, zamieszkującymi Morze Bałtyckie. Ale, to nie wszystko, co można zobaczyć w Akwarium Gdyńskim na terenie Trójmiasta. Na miłośników przyrody czekają także niezwykłe gatunki ryb, płazów oraz gadów pochodzących z wielu rejonów świata, na przykład z Afryki, Ameryki Północnej, a także z północnych, najbardziej odległych części naszego kontynentu. Następnie zwiedzanie żaglowca ” Dar Pomorza ” lub okrętu wojennego „Błyskawica”; przerwa na kawę.

Sopot – spacer po Monciaku i po Molo a następnie czas wolny na plażowanie i kąpiel.

Gdańsk – pomnik poległych Stoczniowców, słynna Hala BHP, w której podpisano porozumienia sierpniowe.

Obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pelplina – zwiedzanie bazyliki katedralnej (Msza św.) i dawnego klasztoru cysterskiego z przełomu XIII/ XIV w.; wizyta w Muzeum Diecezjalnym, w którym znajduje się m.in. Biblia Gutenberga. Katedra w Pelplinie to jedna z największych ceglanych gotyckich świątyń w Polsce.  Barokowe organy wyróżniają się w skali Europy. Cały zespół pocystersko-katedralny w Pelplinie od 2014 jest chroniony jako Pomnik Historii. Na zakończenie zwiedzania, w przykatedralnej cukierni można zjeść pyszne lody, gofry, domowe ciasta i wypić smaczną kawę.

Wyjazd w drogę powrotną do Zamościa. Zakończenie imprezy w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Cena zawiera:

  • Transport autokarem klasy turystycznej (DVD, WC, klimatyzacja, dwóch kierowców)
  • 3 noclegi (pokoje, z pełnym węzłem sanitarnym, TV,
  • wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
  • opiekę pilota na całej trasie
  • -ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT
  • opłaty na TFG i TFP
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • usługi miejscowych przewodników,
  • system słuchawkowy do oprowadzania grup,

 

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

 

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować
z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl