Pielgrzymka Ziemia Święta 21 – 27 stycznia 2020 – Ferie Zimowe w woj. lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim WYJAZD POTWIERDZONY

1670 PLN + 560 USD

PIELGRZYMKA ZIEMIA ŚWIĘTA

 

Ferie zimowe w woj. lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim

 

21 – 27 stycznia 2020 Wylot z Lublina

 

Cena: 1670 PLN + 560 USD /bez dodatkowych opłat/  

Zapisy przy wpłacie zaliczki 670 PLN


1 dzień (21.01.2020): ZAMOŚĆ – LUBLIN  – TEL-AVIV  Zbiórka uczestników pielgrzymki w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów o godz. 20.30  i przejazd autokarem do Portu Lotniczego Lublin SA. O godz. 22.00 początek odprawy lotniskowej. 

2 dzień (22.01.2020): BETLEJEM – RZEKA JORDAN – MORZE MARTWE – JERYCHO  Wylot z Lublina o godz. 00.55. Przylot do TLV o godz. 05.35. Po odprawie lotniskowej przejazd do Betlejem, krótki odpoczynek i śniadanie. Po śniadaniu przejazd na Pustynię Judzką, do miejsca chrztu nad Jordanem – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie – mury miasta liczące ponad 12000 lat, zobaczymy „Drzewo Zacheusza”, na które wspiął się Celnik by zobaczyć Jezusa. Kościół Dobrego Pasterza. Panorama na Górę Kuszenia. Odpoczynek nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku (depresji) Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (23.01.2020): BETLEJEM – BETANIA   Po śniadaniu przejazd na Pole Pasterzy, gdzie pasterzom wypasającym stada owiec, objawił się Anioł zwiastujący Narodzenie Mesjasza w niedalekim Betlejem. Czas na zakupy pamiątek. Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego – modlitwa w Grocie Narodzenia Zbawiciela. Bazylika św. Katarzyny. Następnie udamy się do Groty Mlecznej (grota ta odległa jest od bazyliki Narodzenia o ok. 200 m. Święta Rodzina zamieszkiwała w niej i przygotowywała się do ucieczki do Egiptu. Gdy w pośpiechu Józef ponaglił Maryję, według palestyńskich podań, kilka kropel mleka karmiącej miało upaść na skałę, zmieniając ubarwienie całej groty na białe. Jest to szczególne miejsce, gdzie bezdzietne małżeństwa zanoszą modlitwy o potomstwo). Betania (w Ewangeliach miejscowość ta zasłynęła dzięki: Marcie, Marii i Łazarzowi – rodzeństwu zaprzyjaźnionemu z Jezusem oraz ze spotkania Chrystusa z Szymonem Trędowatym w szabat przed męką). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (24.01.2020): BETLEJEM – JEROZOLIMA Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa. Modlitwa w kościele Pater Noster – stojącym w miejscu, gdzie Pan Jezus nauczył Apostołów modlitwy „Ojcze nasz”. Następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – Pan Zapłakał (nad Jerozolimą i przepowiedział jej zburzenie w roku 70). Modlitwa w Ogrodzie Oliwnym (Ogród Getsemani, Bazylika Agonii zwana inaczej Bazyliką Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, przejście Drogą Krzyżową – Via Dolorosa (z rozważaniem poszczególnych stacji) do Bazyliki Grobu Bożego, w której rozegrały się m.in. cztery ostatnie stacje Drogi Krzyżowej. Zobaczymy m.in.: Golgotę, Grób Pański, miejsce namaszczenia, spotkania Zmartwychwstałego z Marią Magdaleną, miejsce odnalezienia Krzyża Świętego i inne ciekawe miejsca. Czas wolny. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg. 

5 dzień (25.01.2020): JEROZOLIMA Po śniadaniu przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP – gdzie Matka Boża nawiedziła św. Elżbietę pozostając u niej przez 3 miesiące oraz gdzie św. Elżbieta ukryła się z nowonarodzonym Janem Chrzcicielem przed rzezią niewiniątek. Zobaczymy także Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela – który stoi w miejscu domu Zachariasza – męża św. Elżbiety. Następnie przejdziemy na dalsze zwiedzanie Jerozolimy, zobaczymy: Ścianę Zachodnia zwaną „Ścianą Płaczu” – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Następnie udamy się do Wieczernika – miejsca ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa a także spotkania Zmartwychwstałego Pana z uczniami i Zesłania Ducha Świętego (odnowienie przyrzeczeń przez obecnych na pielgrzymce kapłanów). Nawiedzimy także synagogę w której znajduję się symboliczny grób Króla Dawida oraz opactwo Zaśnięcia NMP. Na zakończenie udamy się do kościoła św. Piotra „In Galicantu”, upamiętniającego zaparcie się Piotra, stojącym w miejscu, w którym był więziony Chrystus w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (26.01.2020): BETLEJEM – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE- KANA GALILEJSKA – NAZARET Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Galilei. Wizyta i modlitwa na Górze Błogosławieństw, gdzie Chrystus wygłosił Kazanie na Górze oraz w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb – stojący w miejscu, gdzie Pan Jezus pięcioma chlebami i dwoma rybami nakarmił wielki tłum słuchających go ludzi. Następnie Kościół Prymatu Św. Piotra – znajdujący w miejscu, gdzie Zmartwychwstały ukazał się uczniom i spożył z nimi śniadanie a także powierzył Piotrowi najwyższą władzę w Kościele. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim – rejs łodzią, a wcześniej możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra + przystawki (lub dla chętnych danie mięsne w cenie). Następnie zwiedzanie Kafarnaum (miasto Jezusa, w którym zamieszkiwał po wypędzeniu z Nazaretu i dokonał wielu cudów) – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (27.01.2020): NAZARET  – GÓRA TABOR – GÓRA KARMEL– TEL-AVIV – LUBLIN – ZAMOŚĆ  Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Nazaretu – miejsca Zwiastowania NMP oraz dzieciństwa Pana Jezusa. Następnie wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego (wjazd taksówkami). Wizyta na górze Karmel – sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej – Stella Maris. Panorama na ogrody Bahai i piękną zatokę Morza Śródziemnego. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie min. na 3 godziny przed odlotem, odprawa bagażowo-biletowa. O godz. 21.10 start samolotu. O godz. 00.05 lądowanie w Lublinie, odbiór bagaży i powrót autokarem do Zamościa.   

 

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA USTALA PRZEWODNIK

 

Należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich! 

 

Cena zawiera: bilet lotniczy: Lublin – Tel Aviv (Ben Gurion) – Lublin (w tym wszelkie opłaty lotniskowe, pielgrzym może zabrać bagaż podręczny max 8 kg (o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm) i bagaż główny – „rejestrowany” max 23 kg (o maksymalnej sumie wymiarów 158 cm dł. x szer. x wys.) PLL LOT; 6 noclegów (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji; transport nowoczesnym autokarem w Izraelu; ubezpieczenie /KL: 40 000euro, NNW: 30 000PLN, KRiP: 5000euro, bagaż: 1200 PLN/; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim i Rybę Świętego Piotra; zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup; opiekę licencjonowanego przewodnika; opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i zwyczajowych napiwków; transport autokarem z Zamościa na lotnisko i z powrotem.

Cena nie zawiera: ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w pielgrzymce; dodatkowych posiłków, ofiar składanych na tacę podczas Eucharystii (odprawianych każdego dnia) przeznaczonych na utrzymanie miejscowych sanktuariów, wydatków własnych.  Przy znacznym zainteresowaniu uczestników pielgrzymki, możemy dowolnego dnia zorganizować fakultatywną wycieczkę autokarową „JEROZOLIMA NOCĄ” – koszt ok 30 USD.

 

Płatność:

I rata   –   670 PLN – przy zapisie;

II rata – 1000 zł – do 10 grudnia 2019 

III rata – 560 USD – Pierwszego dnia pielgrzymki – Płatność w hotelu

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.

 

Przy zapisie należy podać: 

  1. Imiona i nazwisko – tak jak w paszporcie,
  2. Numer PESEL
  3. Numer telefonu

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Katolickim Radiu Zamość (ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu) – dział promocji i reklamy,

w Tomaszowie Lub. w sklepiku z dewocjonaliami przy parafii NSPJ

oraz pod nr tel.: 722 155 510