PIELGRZYMKA NA PODOLE UKRAINA 

 

Olesko – Podhorce – Poczajów – Krzemieniec –  Bakoty – Kamieniec

Podolski – Mikulińce – Żółkiew 

 

Termin: 8 – 12 sierpnia 2020 

Cena: 770 zł 

 

Wyjazd na podstawie paszportu


Dzień 1 sobota 8 sierpnia 2020

Zbiórka uczestników na parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu ( naprzeciw Urzędu Wojewódzkiego) o godz 3.00. pakowanie bagaży. Przejazd na przejście graniczne polsko-ukraińskie w Dołhobyczowie. Przejazd do Oleska, gdzie zobaczymy: zamek z przełomu XVI i XVII w., wzniesiony na wzgórzu, założony na planie owalu. Budynek zamkowy dwupiętrowy z basztą w jednym z narożników oraz basztą przybramną, prowadzącą na dziedziniec zamkowy. W latach 80. XVII w. gruntownie odnowiony staraniem króla Jana III. Po I rozbiorze Polski zamieniony przez Austriaków na koszary. Od 1975 r. pełni rolę filii Lwowskiej Galerii Sztuki. W zamku zazwyczaj eksponowane są ogromne malowidła batalistyczne z żółkiewskiej fary, upamiętniające zwycięskie bitwy Jana III Sobieskiego i jego pradziada hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Kościół parafialny pw. św. Trójcy ufundowany w 1545 przez Jadwigę Kamieniecką. Konsekrowany w 1597 r., co upamiętniała tablica znajdująca się do 1939 r. wewnątrz kościoła. Kościół i klasztor oo. kapucynów położony u stóp zamku, ufundowany w 1793 r. przez Józefa Seweryna Rzewuskiego. Przejazd do Podhorzec. Tutaj zwiedzimy: Zamek-pałac w stylu villa castello należący pierwotnie do Stanisława Koniecpolskiego, zbudowany w latach 1637–1641. W zamku mieściła się dawniej piękna kolekcja malarstwa. Następnie  odwiedzimy Poczajów. Miasteczko położone jest na grzbiecie wyniosłego wzgórza opodal Podkamienia, między Brodami a Krzemieńcem, słynie jako ośrodek pielgrzymkowy prawosławnych i grekokatolików. W mieście znajduje się ławra Poczajowska – jeden z najważniejszych klasztorów Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, dawniej monaster bazyliański. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. .

Dzień 2 niedziela 9 sierpnia 2020

Krzemieniec. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Krzemieńca. Zobaczymy: ruiny zamku z XIII-XIV wieku – W 1536 roku starostwo krzemienieckie otrzymała od męża Zygmunta Starego królowa Bona i z jej inicjatywy dokonano przebudowy zamku na renesansowy i wzmocniono umocnienia. W okresie późniejszym zamek należał do kolejnych królów polskich. Dworek naszego wieszcza narodowego Juliusza Słowackiego, który urodził się w Krzemieńcu. Liceum Krzemienieckie wraz z klasztorem jezuitów. Liceum odegrało znaczącą rolę w rozwoju poziomu kultury polskiej na Wołyniu. Przejazd do Zbaraża (zamek Zbaraskich, kościół bernardynów); następnie do miejscowości Trembowla (ruiny zamku zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV wieku w miejscu wcześniejszego drewnianego gródka.); przejazd do Skały Podolskiej (ruiny zamku Lanckorońskich i Tarłów); następnie przejazd na nocleg do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3 poniedziałek 10 sierpnia 2020

Kamieniec Podolski. Śniadanie. Przejazd do Uścia – rejs statkiem do Bakoty (malowniczy zalew Dniestru, cerkwie skalne i unikalne w skali światowej ruiny skalnego monasteru św. Michała Archanioła nad Dniestrem) – rejs trwa około 4-5 godz., powrót do Kamieńca Podolskiego – zwiedzanie twierdzy i Starówki. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 wtorek 11 sierpnia 2020

Kamieniec Podolski. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Chocimia – (zamek – twierdza; W roku 2007 budowla została zaliczona do „siedmiu cudów Ukrainy, spacer po polach wielkich bitew); następnie zobaczymy Okopy Św. Trójcy (twierdza – okopy miały blokować komunikację położonego w odległości 23 km osmańskiego garnizonu Kamieńca Podolskiego z Mołdawią, skąd wyruszały konwoje z zaopatrzeniem dla Kamieńca., widok na Dniestr i Zbrucz); przejazd do Jazłowca – niewielka miejscowość z bardzo bogatą historią (zamek Poniatowskich i zakon ss. Niepokalanek –  “Sanktuarium błogosławionej Marceliny Darowskiej”); potem Buczacz (ratusz, kościół); przejazd na nocleg do Tarnopola. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 środa 12 sierpnia 2020

Tarnopol. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Mikulińce –  zamek i kościół; potem Żółkiew (fara z kryptą Żółkiewskiego, spacer po miasteczku) – obiad w restauracji w Żółkwi. Wyjazd w kierunku granicy. Powrót do Zamościa w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem (DVD, WC, klimatyzacja), 4 noclegi w hotelach 3* w pokojach 2-3osobowych z łazienką, 4 śniadania i 4 obiadokolacje,  opieka licencjonowanego przewodnika na całej trasie pielgrzymki, opieka duchowa kapłana na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL i bagażu

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem po Dniestrze, system Tour Guide, napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych : 150 zł – płatne u pilota w dniu wyjazdu w autokarze oraz: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych- płatne indywidualnie 

dopłaty do pokoju 1-osobowego (350 PLN)

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny. 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

 

Płatność: 

I rata – 270 zł przy zapisie 

II rata – 500 zł na 20 dni przed pielgrzymką

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl