fbpx

Pielgrzymka Lourdes i La Salette 19 – 27 lipca 2021

1090 zł + 430 euro

Praga – Lyon – La Salette – Avignon – Lourdes

– Carcassone – San Remo – Werona – Padwa – Wiedeń

 

Termin: 19 – 27 lipca 2021

 

Cena 1090 zł + 430 euro

(przy kalkulacji na 35 osób)


  1. 19.07.2021 Zamość – Praga – Pilzno

Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów 8 o godzinie 1.00 w nocy i przejazd w kierunku Pragi. Istnieje możliwość dosiąść się po drodze na trasie okolice Janowa Lubelskiego, Rzeszowa, Krakowa, Katowic. W czasie przejazdu co 2,5 – 3 godz. przerwy na krótki odpoczynek. Przyjazd do Pragi w godzinach południowych. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Plac Wacława – Vaclavskie Namesti – aleja z ciekawą zabudową secesyjną. Jest to handlowe i administracyjne centrum miasta, miejsce ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich. Plac powstał przy zakładaniu Nowego Miasta przez Karola IV w 1348 r. Nad placem góruje dziś gmach Muzeum Narodowego i pomnik narodowego patrona św. Wacława. Starymi uliczkami dotrzemy do Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy: przepiękne kamienice, Ratusz, zabytkowy Zegar Orloj, kościół Marii Panny przed Tynem, kościół św. Mikołaja. Następnie przejazd w kierunku Pilzna. Zakwaterowanie w hotelu w Pilznie, obiadokolacja i nocleg.

  1. 20.07.2021 Pilzno – Lyon

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Lyonu. Przyjazd na nocleg w okolice Lyonu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  1. 21.07.2021 Lyon – La Salette

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Lyonu. Lyon na pierwszy rzut oka kojarzy się ze stolicą Francji. Głównie dzięki uroczym kamieniczkom, mostom i rzekom, które przecinają miasto, Rodanem i Saoną. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest Bazylika Notre-Dame de Fourvière. Kościół znajduje się na wzgórzu, skąd roztacza się panorama na cały Lyon. Można stąd zobaczyć wiele zabytków Lyonu – Plac Bellecour, most Passerelle du Palais de Justice czy Ratusz i operę. Następnie zejście do katedry św. Jana Chrzciciela i na plac Bellecour. Czas wolny na zakup pamiątek i na indywidualne zwiedzanie pięknych uliczek miasta. Przejazd w Alpy w kierunku La Salette. Przyjazd do sanktuarium Płaczącej Madonny. Zwiedzanie i wysłuchanie historii o powstaniu sanktuarium, modlitwa, czas wolny na spacer po dróżkach różańcowych i modlitwę indywidualną. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem istnieje możliwość uczestnictwa w procesji różańcowej ze świecami, która prowadzona jest po dróżkach różańcowych.

  1. 22.07.2021 La Salette – Avignon – Lourdes

Poranna Msza święta. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Avignon. Zwiedzanie miasta. Avignon leży w Prowansji, więc o tej porze roku będziemy podziwiać wokół pola lawendy a w mieście będzie się unosił jej zapach. W każdym zakamarku miasta stoją kosze z suszoną lawendą. Przejdziemy do XVI-wiecznego Pałacu Papieskiego (zwiedzanie z zewnątrz), nawiedzimy Katedrę Notre-Dame, w której został pochowany papież Benedykt XII. Świątynia była miejscem ważnych wydarzeń – dokonano tu kanonizacji m.in. Bernarda z Comminges, Ludwika z Tuluzy i Tomasza z Akwinu. Przejdziemy pod most Pont Saint-Bénézet, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na nocleg do Lourdes. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. W miarę możliwości czasowych będziemy uczestniczyć w wieczornej procesji różańcowej ze świecami.

  1. 23.07.2021 Lourdes

Poranna Msza św. w Grocie Massabielskiej. Całodzienny pobyt na miejscu w Lourdes. Poznamy historię objawień oraz wszystkie miejsca związane z życiem św. Bernadetty oraz jej rodziny. Czas wolny na modlitwę indywidualną. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej ze świecami. Powrót na nocleg.  

  1. 24.07.2021 Lourdes – Carcassone – San Remo

Poranna Msza św. w Grocie Massabielskiej. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku San Remo. Po drodze zatrzymamy się w Carcassone. Zabytkowa architektura Carcassonne stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Składa się z dwóch części: warownego górnego miasta i miasta dolnego. Wejdziemy do miasta, aby podziwiać jego wspaniałą architekturę i poznać historię jego powstawania. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd w kierunku San Remo. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem. W miarę możliwości czasowych kąpiel w morzu. Obiadokolacja i nocleg.

  1. 25.07.2021 San Remo – Padwa

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Padwy. Po drodze krótkie zwiedzanie Werony – domy Romea i Julii. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Padwy lub w okolice. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

  1. 26.07.2021 Padwa – Wiedeń

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Padwy. Msza św. w Bazylice św. Antoniego Padewskiego. Poznamy historię tego miejsca i osobę Świętego. Krótkie zwiedzanie miasta, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd w kierunku granicy austriackiej i Wiednia. Wieczorna autokarowa wycieczka po Wiedniu „Wiedeń nocą”. Zakwaterowanie w hotelu w Wiedniu lub w okolicy Wiednia. Obiadokolacja i nocleg.

  1. 27.07.2021 Wiedeń – Zamość

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem – Stare Miasto i Pałac Hofburg z zewnątrz, katedra św. Stefana. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Zamościa w bardzo późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: Transport komfortowym autokarem (barek, WC, video, klimatyzacja), 8 noclegów w hotelach **/***– pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, opłat drogowych za autostrady i parkingi oraz za system słuchawkowy – 80 euro

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

Zapisy przy wpłacie zaliczki – 150 euro

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

 

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl