fbpx

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – 13 – 19 lutego 2022

1870 zł + 580 USD

Ziemia Święta

 

13 – 19 lutego 2022 /7 dni/

FERIE ZIMOWE

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

NA WYLOT DO IZRAELA NIEZBĘDNE SĄ SZCZEPIENIA CO NAJMNIEJ DWIEMA DAWKAMI

Cena: 1870 PLN + 580 USD 

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 870 PLN

Od 1 listopada 2021 Izrael zaczął przyjmować zaszczepionych turystów!!!

Ministerstwo Zdrowia Izraela przyjęło zalecenia ministra turystyki Yoela Razvozova i zatwierdziło wjazd turystów do Izraela od 1 listopada 2021 r.

pod warunkiem potwierdzenia szczepienia przeciw COVID-19.

Rząd zapowiedział, że:

  • Podróżni z dowolnego kraju mogą wjechać do Izraela z certyfikatem potwierdzającym szczepienie, który jest ważny mniej niż sześć miesięcy (od ostatniej dawki nie może minąć więcej jak 6 miesięcy licząc od ostatniego dnia wyjazdu).
  • Podróżni nadal będą musieli również przejść test na COVID-19 (PCR wykonany w kraju z którego przyjeżdża podróżny) max na 72 godziny przed wyjazdem, a drugi w dniu przyjazdu na lotnisku w Tel Aviwie (koszt testu PCR w Izraelu 25-30 UDS).
  • Podróżni muszą posiadać ubezpieczenie obejmujące leczenie i skutki (koszty ewentualnej kwarantanny) Covid-19.
  • Do momentu otrzymania wyników testu wykonanych w Izraelu podróżnych obowiązuje kwarantanna w hotelu jednak nie dłużej niż 24 godziny od momentu wykonania testu. 

1 dzień (13.02.2022): WARSZAWA – TEL-AVIV  Zbiórka uczestników pielgrzymki w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów i przejazd autokarem do Portu Lotniczego w Warszawie. Istnieje możliwość dołączenia do grupy po drodze do Warszawy lub już na miejscu na Lotnisku Okęcie. Początek odprawy lotniskowej. Wylot do Izraela.

2 dzień (14.02.2022): BETLEJEM – RZEKA JORDAN – MORZE MARTWE – JERYCHO  Przylot do TLV. Po odprawie lotniskowej przejazd do Betlejem, krótki odpoczynek. Następnie przejazd na Pustynię Judzką, do miejsca chrztu nad Jordanem – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie – mury miasta liczące ponad 12000 lat, zobaczymy „Drzewo Zacheusza”, na które wspiął się Celnik by zobaczyć Jezusa. Kościół Dobrego Pasterza. Panorama na Górę Kuszenia. Odpoczynek nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku (depresji) Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (15.02.2022): BETLEJEM – BETANIA   Po śniadaniu przejazd na Pole Pasterzy, gdzie pasterzom wypasającym stada owiec, objawił się Anioł zwiastujący Narodzenie Mesjasza w niedalekim Betlejem. Czas na zakupy pamiątek. Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego – modlitwa w Grocie Narodzenia Zbawiciela. Bazylika św. Katarzyny. Następnie udamy się do Groty Mlecznej (grota ta odległa jest od bazyliki Narodzenia o ok. 200 m. Święta Rodzina zamieszkiwała w niej i przygotowywała się do ucieczki do Egiptu. Gdy w pośpiechu Józef ponaglił Maryję, według palestyńskich podań, kilka kropel mleka karmiącej miało upaść na skałę, zmieniając ubarwienie całej groty na białe. Jest to szczególne miejsce, gdzie bezdzietne małżeństwa zanoszą modlitwy o potomstwo). Betania (w Ewangeliach miejscowość ta zasłynęła dzięki: Marcie, Marii i Łazarzowi – rodzeństwu zaprzyjaźnionemu z Jezusem oraz ze spotkania Chrystusa z Szymonem Trędowatym w szabat przed męką). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (16.02.2022): BETLEJEM – JEROZOLIMA Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa. Modlitwa w kościele Pater Noster – stojącym w miejscu, gdzie Pan Jezus nauczył Apostołów modlitwy „Ojcze nasz”. Następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – Pan Zapłakał (nad Jerozolimą i przepowiedział jej zburzenie w roku 70). Modlitwa w Ogrodzie Oliwnym (Ogród Getsemani, Bazylika Agonii zwana inaczej Bazyliką Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, przejście Drogą Krzyżową – Via Dolorosa (z rozważaniem poszczególnych stacji) do Bazyliki Grobu Bożego, w której rozegrały się m.in. cztery ostatnie stacje Drogi Krzyżowej. Zobaczymy m.in.: Golgotę, Grób Pański, miejsce namaszczenia, spotkania Zmartwychwstałego z Marią Magdaleną, miejsce odnalezienia Krzyża Świętego i inne ciekawe miejsca. Czas wolnyPowrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (17.02.2022): JEROZOLIMA Po śniadaniu przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP – gdzie Matka Boża nawiedziła św. Elżbietę pozostając u niej przez 3 miesiące oraz gdzie św. Elżbieta ukryła się z nowonarodzonym Janem Chrzcicielem przed rzezią niewiniątek. Zobaczymy także Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela – który stoi w miejscu domu Zachariasza – męża św. Elżbiety. Następnie przejdziemy na dalsze zwiedzanie Jerozolimy, zobaczymy: Ścianę Zachodnia zwaną „Ścianą Płaczu” – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Następnie udamy się do Wieczernika – miejsca ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa a także spotkania Zmartwychwstałego Pana z uczniami i Zesłania Ducha Świętego (odnowienie przyrzeczeń przez obecnych na pielgrzymce kapłanów). Nawiedzimy także synagogę w której znajduję się symboliczny grób Króla Dawida oraz opactwo Zaśnięcia NMP. Na zakończenie udamy się do kościoła św. Piotra „In Galicantu”, upamiętniającego zaparcie się Piotra, stojącym w miejscu, w którym był więziony Chrystus w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (18.02.2022): BETLEJEM – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE- KANA GALILEJSKA – NAZARET Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Galilei. Wizyta i modlitwa na Górze Błogosławieństw, gdzie Chrystus wygłosił Kazanie na Górze oraz w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb – stojący w miejscu, gdzie Pan Jezus pięcioma chlebami i dwoma rybami nakarmił wielki tłum słuchających go ludzi. Następnie Kościół Prymatu Św. Piotra – znajdujący w miejscu, gdzie Zmartwychwstały ukazał się uczniom i spożył z nimi śniadanie a także powierzył Piotrowi najwyższą władzę w Kościele. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim – rejs łodzią, a wcześniej możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra + przystawki (lub dla chętnych danie mięsne w cenie). Następnie zwiedzanie Kafarnaum (miasto Jezusa, w którym zamieszkiwał po wypędzeniu z Nazaretu i dokonał wielu cudów) – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (19.02.2022): NAZARET  – GÓRA TABOR – GÓRA KARMEL– TEL-AVIV – WARSZAWA  Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Nazaretu – miejsca Zwiastowania NMP oraz dzieciństwa Pana Jezusa. Następnie wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego (wjazd taksówkami). Wizyta na górze Karmel – sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej – Stella Maris. Panorama na ogrody Bahai i piękną zatokę Morza Śródziemnego. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie min. na 3 godziny przed odlotem, odprawa bagażowo-biletowa. Start samolotu. Lądowanie w Warszawie, odbiór bagaży i powrót autokarem do Zamościa.

 

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA USTALA PRZEWODNIK

 

Należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich!

 

Dowolnego dnia przy zakwaterowaniu w Betlejem istnieje możliwość zorganizowania fakultatywnej autokarowej wycieczki (ok. 3 godzin) „Jerozolima Nocą”, podczas której zobaczymy obiekty nie objęte programem m.in.: parlament izraelski Kneset, tzw. Ścinanę Płaczu, dzielnicę żydowską i muzułmańską, panoramę z Góry Oliwnej na Stare miasto i Plac Świątynny oraz wiele innych ciekawych miejsc. Cena ok 30 USD/osoba.

 

Cena zawiera: bilet lotniczy: Warszawa – Tel Aviv (Ben Gurion) – Warszawa (w tym wszelkie opłaty lotniskowe, pielgrzym może zabrać bagaż podręczny max 8 kg (o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm) i bagaż główny – „rejestrowany” max 23 kg (o maksymalnej sumie wymiarów 158 cm dł. x szer. x wys.) izraelski linie lotnicze El Al; 8 noclegów (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji; transport nowoczesnym autokarem w Izraelu; ubezpieczenie /KL: 40 000euro, NNW: 30 000PLN, KRiP: 5000euro, bagaż: 1200 PLN/; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup; opiekę licencjonowanego przewodnika; opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników i obsługi hotelowej.

Cena nie zawiera: ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w pielgrzymce, ofiar składanych na tacę podczas Eucharystii (odprawianych każdego dnia) przeznaczonych na utrzymanie miejscowych sanktuariów, wydatków własnych. Fakultatywnej wycieczki „Jerozolima nocą” 30 USD.

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

Płatność:

I rata – 870 PLN – przy zapisie;

II rata – 1000 PLN – do 40 dni przed pielgrzymką;

III rata – 580 USD – pierwszego dnia pielgrzymki, płatność w hotelu.

 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl