fbpx

PIELGRZYMKA DO WŁOCH – 11 – 20 października 2020

880 zł + 370 EURO

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 

RZYM – WATYKAN – ORVIETO – MONTE CASSINO – NEAPOL – SORRENTO –

POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELO – MANOPELLO –

LANCIANO – SAN MARINO

 

Termin: 11 – 20 października 2020

 

Cena: 880 zł + 370 Euro


Dzień 1 11.10.2020 (niedziela) Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnej siedziby PZU)  o godz. 6.00. Istnieje możliwość dosiąść się po drodze – Rzeszów, Kraków, Katowice. Przejazd do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Msza Święta i krótkie zwiedzanie sanktuarium – Kościół Relikwii z relikwiarzem krwi Jana Pawła II, którą lekarze z rzymskiej kliniki Gemelli przekazali osobistemu sekretarzowi Papieża kard. Stanisławowi Dziwiszowi. Krew została zamknięta w szklanej szkatule i umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza znajdującego się pośrodku ośmiobocznej świątyni; Kaplica Kapłańska – Kaplica została zaprojektowana na wzór krypty św. Leonarda z katedry Zamku Królewskiego na Wawelu, w której w 1946 r. ks. Karol Wojtyła odprawił swoją prymicyjną Mszę św. W kaplicy znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie, którą po beatyfikacji Ojca Świętego otrzymało w darze krakowskie Centrum. Dalszy przejazd na nocleg tranzytowy w okolice Brna w Czechach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 12.10.2020 (poniedziałek) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd  w kierunku Padwy. Po drodze wizyta na austriackim Kahlenbergu pod Wiedniem. Rozpoczęcie zwiedzania od Mszy Świętej. Następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie „polskiego wzgórza”, nazywanego tak dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie; miejsce to odwiedził również św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Austrii; wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejście na taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na stolicę Austrii. Czas wolny. Dalszy przejazd w okolice Padwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 13.10.2020 (wtorek) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego w Padwie, modlitwa przy grobie Świętego oraz Msza Święta. Po Mszy  zwiedzanie Bazyliki z przewodnikiem. Zobaczymy też Bazylikę św. Justyny z zewnątrz, Piazza Prato della Valle. Czas wolny. Przejazd do Orvieto – wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej. Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym Kościele katolickim uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Bożego Ciała. Przejazd do hotelu pod Rzymem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 14.10.2020 (środa) Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Rzymu. O godz. 12.00 przejście na Watykan na Plac Św. Piotra na modlitwę „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem. Po zakończonym nabożeństwie, dalszy ciąg zwiedzania Rzymu. W trakcie zwiedzania zobaczymy: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Bazylikę Św. Piotra, Plac Hiszpański, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 15.10.2020 (czwartek) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Monte Cassino. Msza Święta i zwiedzanie cmentarza poległych w bitwie pod Monte Cassino oraz obiektów sakralnych na terenie wzgórza Cassino; złożenie kwiatów przy grobie gen. Andersa oraz krótka modlitwa w intencji żołnierzy poległych na tym miejscu. Przejazd do Neapolu – panoramiczny objazd autokarem po mieście. Następnie zwiedzanie miasta: nawiedzenie katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Januarego – według tradycji jedna z pobożnych kobiet, obecna podczas egzekucji świętego w 305 roku, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Obecnie przechowywana jest w neapolitańskiej katedrze w specjalnym relikwiarzu, w którym kilka razy do roku jest obserwowany “Cud krwi” czyli przemiana krwi z postaci skrzepniętej w postać płynną. Spacer uliczkami miasta: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski wraz z zamkiem Castel Nuovo, zakończony na uroczym Molo Beverello. Przejazd w okolice Sorrento miejscowości położonej nad Zatoką Neapolitańską naprzeciw Wezuwiusza, słynącej z przepięknych widoków. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Śródziemnym. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 16.10.2020 (piątek) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pompei – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Tutaj poznamy historię Nowenny Pompejańskiej. Msza Święta. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związane z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Krótka historia klasztoru, zwiedzanie muzeum klasztornego, pomieszczeń klasztornych zamieszkiwanych przez Św. Ojca Pio, krzyż przed którym Święty otrzymał stygmaty, nowy kościół, Droga Krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na indywidualny spacer po miasteczku lub prywatną modlitwę w Sanktuarium św. Ojca Pio. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 17.10.2020 (sobota) Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Sant’ Angelo – jedyne na świecie miejsce objawienia się św. Michała Archanioła. Od 1996 roku sanktuarium opiekują się nim polscy księża ze zgromadzenia św. Michała Archanioła, potocznie zwani michalitami. Msza Święta i czas wolny. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Powrót do San Giovanni Rotondo – czas wolny na indywidualną modlitwę przy relikwiach św. Ojca Pio. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 8 18.10.2020 (niedziela) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Manopello i nawiedzenie Kościoła, gdzie znajduje się chusta grobowa ze Świętym Obliczem Chrystusa. Wyniki ekspertyz jednoznacznie wskazują, że współczesna nauka nie jest w stanie stwierdzić, w jaki sposób powstał obraz i skąd pochodzą te tajemnicze kolory, które sprawiają, że obraz Świętego Oblicza fascynuje swoim pięknem i promieniuje życiem. Msza Święta. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Wizyta w kościele, gdzie do dnia dzisiejszego zachowały się przemienione z hostii, podczas jednej z Mszy Świętych, fragmenty ludzkiej tkanki. Przejazd na nocleg w okolice Cattolica. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Adriatyckim, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 19.10.2020 (poniedziałek) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Republiki San Marino – najstarszej republiki świata. Spacer po mieście i Msza św. Zakupy w tzw. strefie bezcłowej. Przejazd do hotelu w okolice Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach południowych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 20.10.2020 (wtorek) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Polski w drogę powrotną. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach nocnych.  

 

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (barek,video,wc), zakwaterowanie: 9 noclegów ***, wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, ubezpieczenie w podróży za granicą (KL 10000 €, NNW 2500 €), opiekę pilota i kapłana na całej trasie.

Cena nie zawiera: opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłaty za system tour guide, opłat klimatycznych, biletów komunikacji miejskiej, opłat drogowych, wjazdówek do zwiedzanych miast we Włoszech – 70 euro –  płatne w autokarze u pilota oraz napojów do obiadokolacji – płatne indywidualnie podczas posiłków.  

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdego dnia: Msza św., Godzinki, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

 Zapisy przy wpłacie zaliczki  170 Euro

II rata – 200 euro – do 26 sierpnia 

III rata – 880 zł – do 25 września

 

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl