Pielgrzymka do Włoch – 10-17 wrzesień 2019 WYJAZD POTWIERDZONY

680 zł + 260 Euro

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka do Włoch

RZYM – WATYKAN – PADWA – CASCIA – MONTE CASSINO – BOLONIA

Termin: 10 – 17 września 2019

Dni: 8

Cena: 680 zł + 260 Euro


Dzień 1 /wtorek/

Wyjazd z Zamościa o godzinie 4.00. Przejazd do Krakowa – Łagiewnik. Msza Św. i czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Brna w Czechach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 /środa/

Śniadanie. Następnie przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy na nocleg w okolicach Padwy. W miarę możliwości czasowych, po drodze Msza Św. na Kahlenbergu pod Wiedniem. Po przyjeździe do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 /czwartek/

Śniadanie. Po śniadaniu, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego Padewskiego z grobem Świętego, Msza Święta oraz zwiedzanie miasta. Przejazd na nocleg w okolice Cascii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 /piątek/

Śniadanie. Przejazd do Cascii. Nawiedzenie Bazyliki św. Rity – Msza Święta oraz czas wolny na modlitwy indywidualne i zakup pamiątek. Przejazd do Cassino pod Rzymem. Nawiedzenie cmentarza poległych w bitwie o Monte Cassino, złożenie kwiatów przy grobie gen. Andersa, zwiedzanie góry Cassino i Opactwa Benedyktynów. Następnie przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 /sobota/

Śniadanie. Przejazd do Rzymu na całodzienne zwiedzanie miasta: bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Koloseum – Aleja Forów Imperialnych – Kapitol – Ołtarz Ojczyzny – Fontanna Trevi – Panteon – Plac Navona. Przejazd do bazyliki św. Pawła za murami i tu msza ok. godz. 16.30/17.00.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 /niedziela/

Śniadanie. Przejazd na dalszy ciąg zwiedzania Rzymu: Plac del Popolo – taras widokowy na wzgórzu Pincio – Schody Hiszpańskie – Zamek św. Anioła (z zewnątrz) – Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem o godz. 12. Następnie zwiedzanie Watykanu i bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. O godz.16.00 Msza św. w bazylice Santo Spirito in Sassia. Po mszy czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 /poniedziałek/

Śniadanie. Po śniadaniu, przejazd w okolice Treviso. Po drodze, zwiedzanie Bolonii, zwanej stolicą włoskiej kuchni oraz słynącej z najstarszych uniwersytetów w Europie. Zwiedzanie miasta: romańska katedra, katedra św. Piotra, bazylika św. Petroniusza z wewnętrznym zegarem słonecznym, Piazza Maggiore – główny plac miasta z Fontanną Neptuna i średniowieczne Stare Miasto, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz), Msza Święta. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 /wtorek/

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski, przyjazd do Zamościa w późnych godzinach nocnych.

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym.

Program pielgrzymki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdego dnia: Msza św., Godzinki, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX, 7 noclegów w hotelach **/***, wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, pokoje 2/3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota, kapłana na całej trasie pielgrzymki

Cena nie zawiera: systemu tour guide, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat drogowych oraz za parkingi, a także opłaty dla miejscowych przewodników 60 Euro (płatne w autokarze u pilota)

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki – 100 euro

 

         Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://.pielgrzymki-ichtis.pl,

w Katolickim Radiu Zamość (ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu) – dział promocji i reklamy,

w Tomaszowie Lub. w sklepiku z dewocjonaliami przy parafii NSPJ

oraz pod nr tel.: 722 155 510