Pielgrzymka do Medjugorie – 5 – 12 październik 2019 – Ostatnie wolne miejsca

550 zł + 170 euro

Kategoria:

Opis

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

Termin: 5 – 12 października 2019

Cena: 550 zł + 170 euro

/bez nocnych przejazdów/

/zakwaterowanie w hotelu położonym ok. 5 minut drogi od kościoła św. Jakuba/


Dzień 1 Zbiórka uczestników w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnego budynku PZU). O godz. 4.00 wyjazd na nocleg tranzytowy w okolicach granicy węgiersko- chorwackiej. Po drodze Msza św. w sanktuarium św. Jana w Dukli. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5/3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Krótkie zwiedzanie Budapesztu. Następnie przejazd w okolice granicy węgiersko-chorwackiej na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 2 Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Medjugorie. W godzinach popołudniowych przybycie do Medjugorie, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Czas wolny na indywidualne wyjście do sanktuarium na modlitwę w miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: międzynarodowa Msza św., różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny lub przy ołtarzu polowym (nabożeństwa prowadzą miejscowi duszpasterze. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3 Po śniadaniu wyjście na Górę Objawień – wspólny różaniec i modlitwy indywidualne w ciszy. Przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św. i dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: międzynarodowa Msza św., różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny lub przy ołtarzu polowym (nabożeństwa prowadzą miejscowi duszpasterze). Powrót do hotelu; obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 Śniadanie i przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami Drogi Krzyżowej trwa ok. 3 godzin). Powrót autokarem do hotelu. Czas wolny. Przejście do kościoła na Mszę św.; modlitwa przy Figurze Chrystusa Zmartwychwstałego i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Świadectwo posługującego w Medjugorie kapłana o jego uzdrowieniu doznanym w czasie pielgrzymki do Medjugorie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny. Powrót do hotelu; nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Msza św. Czas wolny lub dla chętnych całodniowa wycieczka na rejs statkiem po Makarskiej Riwierze. W trakcie rejsu nawiedzimy kilka wysp, czas na kąpiel w morzu (opcja dodatkowo płatna ok 40-50 euro w zależności od ilości chętnych). Po drodze podziwianie pięknych widoków wybrzeża (góry zlewające się z morzem a na nim liczne barwne wyspy, statki i jachty). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny. Nocleg.

Dzień 6 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza św. Wyjazd na nocleg tranzytowy. Krótkie zwiedzanie Mostaru i Jablanicy. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w Drogę powrotną W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5/3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Planowany przyjazd do Zamościa w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera: transport nowoczesnym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia), 6 noclegów w hotelu (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW 15 000 PLN i KL 20 000 euro, opieka pilota i kapłana na całej trasie pielgrzymki oraz zestaw Tour Guide.

Program pielgrzymki jest ramowy; kolejność realizacji programu może ulec zmianom.

Każdego dnia możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz rozmowy z kapłanem. Istnieje możliwość, aby jednego dnia udać się nad przepiękne wodospady Kravica (cena biletu wstępu, opłaty klimatycznej i parkingowej – 5 euro/os.).

Warto zabrać ze sobą: nakrycie głowy, stroje kąpielowe, wygodne obuwie na twardej podeszwie, radyjka kieszonkowe ze słuchawkami lub telefon z funkcją radia – do słuchania tłumaczonych nabożeństw.

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-rekolekcyjnym.

Oferta nie ma charakteru komercyjnego.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 150 zł

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Katolickim Radiu Zamość (ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu) – dział promocji i reklamy,

w Tomaszowie Lub. w sklepiku z dewocjonaliami przy parafii NSPJ

oraz pod nr tel.: 722 155 510