fbpx

Pielgrzymka do Medjugorie – 2 – 8 październik 2020

550 zł + 170 euro

TPIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

 

Termin: 2 – 8 października 2020

 

Cena: 550 zł + 170 euro

/bez nocnych przejazdów/


Dzień 1 piątek 2 październik 2020 Zbiórka uczestników w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnego budynku PZU). O godz. 4.00 wyjazd na nocleg tranzytowy w okolicach granicy węgiersko- chorwackiej. W Rzeszowie zbiórka przy Dworcu PKP o godz. 6.00. Po drodze Msza św. w sanktuarium św. Jana w Dukli. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5/3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Krótkie zwiedzanie Budapesztu. Następnie przejazd w okolice granicy węgiersko-chorwackiej na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 2 sobota 3 październik 2020 Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Medjugorie. W godzinach popołudniowych przybycie do Medjugorie, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Czas wolny na indywidualne wyjście do sanktuarium na modlitwę w miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: międzynarodowa Msza św., różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny lub przy ołtarzu polowym (nabożeństwa prowadzą miejscowi duszpasterze. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3 niedziela 4 październik 2020 Po śniadaniu wyjście na Górę Objawień – wspólny różaniec i modlitwy indywidualne w ciszy. Przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św. i dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: międzynarodowa Msza św., różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny lub przy ołtarzu polowym (nabożeństwa prowadzą miejscowi duszpasterze). Powrót do hotelu; obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 poniedziałek 5 październik 2020 Śniadanie i przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami Drogi Krzyżowej trwa ok. 3 godzin). Powrót autokarem do hotelu. Czas wolny. Przejście do kościoła na Mszę św.; modlitwa przy Figurze Chrystusa Zmartwychwstałego i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Świadectwo posługującego w Medjugorie kapłana o jego uzdrowieniu doznanym w czasie pielgrzymki do Medjugorie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny. Powrót do hotelu; nocleg.

Dzień 5 wtorek 6 października 2020 Śniadanie. Msza św. Czas wolny lub dla chętnych całodniowa wycieczka na rejs statkiem po Makarskiej Riwierze. W trakcie rejsu nawiedzimy kilka wysp, czas na kąpiel w morzu (opcja dodatkowo płatna ok 40-50 euro w zależności od ilości chętnych). Po drodze podziwianie pięknych widoków wybrzeża (góry zlewające się z morzem a na nim liczne barwne wyspy, statki i jachty). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała – kościół parafialny. Nocleg.

Dzień 6 środa 7 października 2020 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza św. Wyjazd na nocleg tranzytowy. Krótkie zwiedzanie Mostaru i Jablanicy. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 czwartek 8 październik 2020 Śniadanie wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w Drogę powrotną W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5/3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Planowany przyjazd do Zamościa w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: transport nowoczesnym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia), 6 noclegów w hotelu (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW 15 000 PLN i KL 20 000 euro, opieka pilota i kapłana na całej trasie pielgrzymki oraz zestaw Tour Guide.

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

Każdego dnia możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz rozmowy z kapłanem. Istnieje możliwość, aby jednego dnia udać się nad przepiękne wodospady Kravica (cena biletu wstępu, opłaty klimatycznej i parkingowej – 5 euro/os.).

 

Warto zabrać ze sobą: nakrycie głowy, stroje kąpielowe, wygodne obuwie na twardej podeszwie, radyjka kieszonkowe ze słuchawkami lub telefon z funkcją radia – do słuchania tłumaczonych nabożeństw.

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-rekolekcyjnym. Oferta ma charakter komercyjny. Program pielgrzymki jest ramowy. Kolejność realizacji programu może ulec zmianom.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 150 zł

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl