fbpx

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostella 25.04 – 03.05.2023 /samolot/ BRAK WOLNYCH MIEJSC

1590 zł + 540 euro

 

PIELGRZYMKA DO FATIMY

I SANTIAGO DE COMPOSTELLA

 

LIZBONA – SINTRA – PRZYLĄDEK ROCA – FATIMA – TOMAR – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE – COIMBRA –

PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – PONTEVEDRA

Termin: 25.04 – 03.05.2023

OPCJA:  9 dni /8 nocy/

Cena : 1590 zł + 540 euro


1 dzień: 25.04.23 WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w Warszawie na 2,5 godziny przed odlotem. Wylot o godz. 9.50. Międzylądowanie we Frankfurcie. Przylot do LIZBONY o godzinie 15.35. Przejazd na PRZYLĄDEK ROCA (Cabo da Roca). Cabo da Roca to najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy. Aż do XIV wieku wierzono, że klify Cabo da Roca są krańcem świata. Transfer do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: 26.04.23 FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS – FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium w Fatimie – Capelinha– kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków Bazylika Matki Bożej Różańcowej
z grobami Franciszka, Hiacynty i S. Łucji; nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Droga krzyżowa prowadząca do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Matki Bożej. Zwiedzanie wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Powrót do Fatimy. Czas wolny w Sanktuarium. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

3 dzień: 27.04.23 FATIMA

Śniadanie. Przejście do Sanktuarium. Całodzienny pobyt w Fatimie, zwiedzanie sanktuarium, czas wolny, zakupy pamiątek. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

4 dzień: 28.04.23 TOMAR – BATALHA– FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do TOMAR, gdzie znajduje się Konwent Chrystusa, zamek –klasztor będący główną siedziba Zakonu Rycerzy Chrystusa, następców Templariuszy w Portugali. Następnie zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

5 dzień: 29.04.23 FATIMA – NAZARE – ALCOBACA

Śniadanie i wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego gdzie znajduje się cudami słynąca figurka Matki Bożej. Dziś Nazare jest jednym z najbardziej słynnych kurortem w tej części wybrzeża. Czas wolny na odpoczynek na plaży i kąpiele w oceanie. Przejazd do miejscowości ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów – zwiedzanie klasztoru. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg. Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach w Sanktuarium.  

6 dzień: 30.04.23 PORTO – SANTIAGO de COMPOSTELLA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do Porto – drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, Zwiedzanie zabytkowego centrum z katedrą oraz kolorowej, nadbrzeżnej dzielnicy Ribeira. Wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, w Villa Nova de Gaia – degustacja wina porto, z którego słynie Portugalia. Przejazd do Santiago de Compostella w Hiszpanii. Zwiedzanie miasta oraz nawiedzenie katedry z grobem Św. Jakuba. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Czas wolny w Santiago. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Santiago. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień  01.05.23 SANTIAGO – BOM JESUS – LIZBONA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalszy pobyt w Santiago – czas wolny, msza św. w Santiago. Przejazd do Portugali. Wizyta w jednym z najpiękniejszych sanktuariów Portugalii – Bom Jesus de Monte. Przejazd do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

8 dzień: 02.05.23 LIZBONA

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Lizbony gdzie zobaczymy: Torre del Belem, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów, Katedra, Kościół Św. Antoniego, Kościół Św. Łucji, Zamek Św. Jerzego (z zewnątrz). Msza Święta w jednym z kościołów, czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9 dzień: 03.05.23 LIZBONA – WARSZAWA

Śniadanie w formie pakietów. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 05.05. Międzylądowanie w Monachium. Przylot do Warszawy o godz. 13.35.

 

ZAKWATEROWANIE:

Hotele standard***, pokoje 2/3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym

 

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa,
 • opłaty lotniskowe i bagażowe (bagarz podręczny do 8kg, oraz główny do 23kg),
 • transport klimatyzowanym autokarem w Portugali i Hiszpanii,
 • 8 noclegów w hotelach 3*, 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
 • opieka pilota,
 • podatek VAT, składki na TFG i TFP, ubezpiezenie turystyczne.

 

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu i usług przewodników lokalnych,
 • opłat drogowych i parkingowych,
 • opłat klimatycznych,
 • zwyczajowych napiwków – ok. 80 euro – płatne u pilota pierwszego dnia pielgrzymki.
 • Napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie.
 • Wydatków własnych, kosztów rezygnacji.
 • Transport Zamość – Warszawa – Zamość 200 zł/os w obie strony.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki – 590 zł i 140 euro.

 

140 euro  dopłata do pokoju jednoosobowego

Zbiórka na lotnisku na 2,5 godziny przed odlotem samolotu w sektorze „D”