fbpx

WYCIECZKA PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ – 08 – 16 maja 2021

990 zł+ 420 euro

Kategoria: Tagi: ,

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ

( 9 DNI )

 

KRAKÓW ŁAGIEWNIKI – REIMS – PARYŻ – ZAMKI NAD LOARĄ – ARS – LYON – MEDIOLAN – PADWA – OSTRAWA  

 

TERMIN: 08 – 16 maja 2021

CENA 990 zł i 420 euro 


Dzień 1. (08.05.2021) Wyjazd z Zamościa o godz. 3.00 na nocleg tranzytowy w okolicach Pilzna w Czechach. Istnieje możliwość dosiąść się po drodze – Rzeszów, Kraków, Katowice. Przekroczenie granicy na przejściu w Gorzyczkach. Po drodze zatrzymamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Msza św., czas wolny na indywidualne zwiedzanie oraz na osobistą modlitwę przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. s. Faustyny. Przejazd w dalszą drogę na nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. (09.05.2021) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do hotelu w okolicach Paryża. Po drodze krótkie zwiedzanie Reims – stolica regionu Szampanii. Tu produkowane są słynne francuskie Szampany. W Reims ochrzczony został pierwszy król Franków. Oprócz tego, Reims było miastem koronacyjnym królów Francji. Do dziś zachowała się przepiękna, oryginalna, gotycka katedra z XIII wieku – często nazywana „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. W katedrze byli koronowani wszyscy królowie i królowe Francji. Przejazd na nocleg pod Paryżem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.    

Dzień 3 i 4. (10 i 11.05.2021)  Śniadanie, przejazd na całodzienne zwiedzanie Paryża. W ciągu dwóch dni zwiedzimy m.in.: Wyspę La Cite z Katedrą Notre – Dame (zwiedzanie z zewnątrz) – jej budowa trwała ponad 180 lat. Od 10 sierpnia 1806 roku w skarbcu katedry – pod opieką kanoników Kapituły Bazyliki Metropolitalnej – przechowywane były relikwie korony cierniowej – uratowane z pożaru z 15 kwietnia 2019 roku. Pałac Sprawiedliwości, który od początku swojego istnienia stanowi siedzibę najważniejszych organów wymiaru sprawiedliwości we Francji. Następnie spacer urokliwymi uliczkami Dzielnicy Łacińskiej, Sanktuarium Cudownego Medalika – Msza św. Tutaj zapoznamy się z historią objawień Matki Bożej, która prosiła o zrobienie medalika i obiecała wiele łask tym, którzy będą go nosili (możliwość zakupu medalików w sklepiku prowadzonym przez siostry zakonne). To tutaj Katarzyna Labouré spotyka się kilkakrotnie z Matką Bożą. Podczas jednego z tych objawień, Maryja przedstawia jej wzór medalika. Jest on dziś znany milionom pielgrzymów. Łuk Triumfalny –  zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Pola Elizejskie, Wieża Eiffla, wzgórze Montmartre z górującą nad miastem Bazyliką Sacre Coeur, często nazywaną “sercem Paryża”.  Obiadokolacja. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, nocleg.

Dzień 5. (12.05.2021)  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia zwiedzimy kilka przepięknych zamków położonych nad Loarą min.: Chambord ( z zewnątrz) to największy i najbardziej znany zamek położony w Dolinie Loary i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w nim 400 pomieszczeń, 280 kominków i 77 klatek schodowych. Zamek położony jest w samym sercu parku o powierzchni ponad 5 000 hektarów. Kolejnym zamkiem jaki zobaczymy będzie Zamek Chenonceau (zobaczymy go od środka). Tym, co wyróżnia zamek Chenonceau na tle pozostałych, jest fakt, że jego część została utworzona bezpośrednio na rzece Cher. Jeżeli spojrzymy z innej perspektywy, budowla będzie przypominać most. Zamek znany jest jako „Zamek dam” – wszystko dlatego, że to właśnie w większości kobiety go zbudowały, odrestaurowały i zamieszkiwały w nim. Wśród grona jego słynnych mieszkanek znajdowały się m. in.: Catherine de Medici, Lorraine i Louise de Gabrielli d`Estre. Od wewnątrz zobaczymy też zamek w Amboise. Jego początki sięgają przełomu III i IV wieku n.e. Przez lata zamek w Amboise stanowił tymczasową lub stałą siedzibę królów z dynastii Walezjuszy i Burbonów. Amboise związane jest z Leonardo da Vinci. Leonardo spędził tu ostatnie lata swojego życia. Po śmierci został pochowany w kościele kolegialnym Saint Florentin przy zamku Amboise. Szczątki malarza zostały odnalezione w 1874 i przeniesione do zamkowej kaplicy św. Huberta.  Kolejnym zamkiem jaki zobaczymy będzie zamek w Blois. Zatrzymamy się przy nim, aby podziwiać go z zewnątrz. Jest to jeden z największych zamków w dolinie Loary. Zamek był siedzibą wielu królów Francji. To właśnie stąd w 1429 Joanna d’Arc udała się do Reims, aby uzyskać błogosławieństwo arcybiskupa przed wyprawą mającą na celu oswobodzenie Orleanu obleganego przez Anglików. W zamku tym zmarła królowa Marysieńka Sobieska.  Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Bourges. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 6. (13.05.2021)  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Ars-sur-Formans – miejscowość jest celem licznych pielgrzymek ze względu osobę świętego Jana Marii Vianneya, który był proboszczem tutejszej parafii przez 41 lat (od roku 1818 do swojej śmierci w 1859 roku) i zyskał duży rozgłos. Od 1905 roku św. Jan Maria jest patronem kapłanów Francji. Od 1929 patron proboszczów katolickich. Msza św. Czas wolny na modlitwę i zakupy pamiątek. Przejazd na krótkie zwiedzanie Lyonu. Miasto zostało założone przez Rzymian i do tej pory w historycznej części miasta zachowały się pozostałości budowli rzymskich, m. in.: amfiteatr, akwedukty, termy. Historyczna część Lyonu została wpisana 5 grudnia 1998 przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. W nazywanej Vieux Lyon (Stary Lyon) dzielnicy znajdują się liczne zabytki gotyckie i renesansowe. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 7. (14.05.2021) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie Mediolanu; zwiedzanie miasta; m.in. Katedra Mediolańska – największy kościół gotycki na świecie, Msza św.; Galeria Vittorio Emanuele; Opera La Scala – jedna z najsłynniejszych w Europie i na świecie; Zamek Sforzów – Castello Sforzesco – ceglany zamek w centrum Mediolanu, zbudowany w połowie XV wieku. Następnie czas wolny na spacer indywidualny po Mediolanie i zakup pamiątek. Przejazd na nocleg w okolice Werony. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8. (15.05.2021)  Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Padwy na nawiedzenie bazyliki św. Antoniego, Msza święta oraz modlitwa przy grobie Świętego oraz zwiedzanie sanktuarium z miejscowym przewodnikiem. Chwila czasu wolnego na zakup pamiątek. W drodze do autokaru zatrzymamy się na chwilę na Piazza Prato della Valle. Jest to największy plac w mieście, dawniej odbywały się tutaj targi. Plac leży pomiędzy bazylikami św. Antoniego i św. Justyny. Na środku znajduje się porośnięta trawą wyspa Memmia,która otoczona jest kanałem w kształcie elipsy. Wokół znajduje się 78 posągów zasłużonych m.in. dwa pomniki królów Polski: Stefana Batorego oraz Jana III Sobieskiego. Legenda mówi, że każdy mógł postawić taki pomnik członkowi swojej rodziny, jeśli był w stanie udowodnić jego zasługi oraz wkład w życie i rozwój miasta. Przejazd na nocleg w okolicach Brna w Czechach. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 9. (16.05.2021)  Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Zamościa a po drodze krótkie zwiedzanie czeskiej Ostrawy. Miasto posiada znaczną ilość zabytkowych obiektów, głównie z przełomu XIX i XX w. oraz 20-lecia międzywojennego. Szczególnie dużo znajduje się w dawnej Morawskiej Ostrawie (Moravská Ostrava). Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach wieczornych

 

Cena zawiera: Przejazd autokarem klasy LUX (DVD, barek, WC) 2 kierowców. Zakwaterowanie 8 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2/3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym; 8 śniadań kontynentalnych i 8 obiadokolacji. Opiekę pilota. Ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW. 

Cena nie zawiera: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (zamki, wieża Eiffla) , biletów komunikacji miejskiej, opłat drogowych i parkingowych oraz na wieżę Eiffla i rejsu statkiem po Sekwanie, systemu słuchawkowego oraz miejscowych przewodników razem około 100 euro – płatne w autokarze u pilota. Napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie. 

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Oferta ma charakter komercyjny.

 

Płatności: 

Rata I – 200 euro przy zapisie 

Rata II – 220 euro do 15 marca

Rata III – 990 zł do 30 kwietnia 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

 

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl