fbpx

Niedziela Palmowa w Medjugorie 28 marca – 4 kwietnia 2023 BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

790 zł + 250 euro

 NIEDZIELA PALMOWA W MEDJUGORIE

WYCIECZKO-PIELGRZYMKA  DO MEDJUGORIE

W PROGRAMIE TAKŻE: MOSTAR, SARAJEWO, JABLANICA I WODOSPADY

TERMIN: 28 MARCA – 04 KWIETNIA MARCA 2023 / 7 dni

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

CENA: 790 ZŁ + 250 EURO


Dzień 1 godzina 02.00 zbiórka uczestników i wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Peowiaków (przy restauracji Luneta). Możliwość dołączenia na trasie np. w Rzeszowie – Jasionka (stacja paliw Orion) 0 godz. 04.15. dalszy przejazd w kierunku Dukli godz. 06.20. Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku granicy z Chorwacją. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3,5 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Przejazd do hotelu w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 2  Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Po drodze krótkie zwiedzanie Jablanicy. Na miejscu
w Medjugorie – zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i obiadokolacja. W miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach i Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba ap. – różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała  (prowadzone przez miejscowych duszpasterzy). Powrót do hotelu na nocleg

Dzień 3  Śniadanie. Przejazd na Górę Objawień – wspólny różaniec w trakcie wychodzenia na Górę Objawień i modlitwy indywidualne w ciszy przy figurze Matki Bożej, czas wolny. Przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św. Wspólne zwiedzanie terenu sanktuarium (figura Chrystusa Zmartwychwstałego, stacje drogi krzyżowej, kapliczki różańcowe, cmentarz parafialny, ołtarz polowy…). Czas na modlitwy indywidualne np. Droga Krzyżowa – przy kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach, różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym lub przy ołtarzu polowym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4  Śniadanie i przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami drogi krzyżowej trwa ok 3,5 godziny). Powrót autokarem do hotelu. Msza św. po mszy przejazd na wodospady Kravica (cena biletu 10 euro/os.). Możliwość odpoczynku nad wodospadami i kąpieli. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie i całodzienny pobyt w Medjugorie lub dla chętnych fakultatywnie, całodniowa wycieczka do Neum gdzie odbędzie się rejs statkiem. W trakcie rejsu zobaczymy kilka wysp, zatokę panoramę bośniackiego kurortu Neum. Trakcie rejsu będziemy mieli dodatkowo „fish picnic” na specjalnie zbudowanej na morzu platformie na której znajduje się restauracja. Po rejsie czas na kąpiel w morzu i na plażowanie. Po drodze podziwianie pięknych widoków wybrzeża (góry zlewające się z morzem a na nim liczne barwne wyspy, statki i jachty). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Koszt rejsu ok 50 euro/os.

Dzień 6 NIEDZIELA PALMOWA Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie uczestnictwo w głównej Mszy św. i procesji z palmami oraz innych nabożeństwach odprawianych w niedzielę palmową. Czas wolny –cały dzień do samodzielnego zagospodarowania. Obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza św. i wyjazd. Przejazd do Mostaru, miasta dwóch kultur – chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993, w wyniku działań wojennych, został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto ucierpiało podczas ostatniej wojny na Bałkanach. Po dziś dzień widoczne są ślady działań wojennych. Przejazd na zwiedzanie Sarajewa – Starówka. Stare Miasto pełne jest pełne zabudowań religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części dzielnicy widoczne są wpływy tureckie natomiast zachodnia część charakteryzuje się nurtami architektonicznymi i kulturalnymi z Austro-Węgier. Sarajewo nazywane jest europejską Jerozolimą, tu łączą się i przeplatają 4 największe wyznania świata. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie
w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie, po mszy, wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. planowany przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:

  •  transport nowoczesnym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia) lub busem turystycznym,
  • 7 noclegów w hotelach (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją),
  • 7 śniadań i 7 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • opieka pilota na całej trasie pielgrzymki oraz zestaw Guide Tour.
  • podatek VAT, skłądki na TFG TFP

 

 

Cena nie zawiera: 

  • wydatków własnych,
  • atrakcji i posiłków nie wymienionych w programie,
  • wycieczek fakultatywnych na wodospady Kravica – 10 euro/os
  • i całodziennego rejsu w Neum ok 50 euro/os.

 

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG i TFP.

Program jest ramowy; kolejność realizacji programu może ulec zmianom

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki: 290 zł