fbpx

Meksyk i Guadalupe 29.01 – 08.02.2022 Ferie Zimowe w woj. mazowieckim

8990 PLN

Meksyk i Guadalupe

29.01 – 08.02.2022

8990 PLN

ZAPISY TYLKO DO KOŃCA LISTOPADA!!!

 

Ferie zimowe w woj. mazowieckim, dolnośląskim, opolskim    i zachodniopomorskim


DZIEŃ 1: WYLOT

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji.

 

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – REJS W XOCHIMILCO 

Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi  Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones).

 

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes – Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu.

 

DZIEŃ 4: CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu – Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelowej restauracji.

 

DZIEŃ 5: PUEBLA – TAXCO

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w jednym z kościołów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Po dotarciu do Taxco zakwaterowanie w hotelu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Wieczorny spacer po centrum.

 

DZIEŃ 6: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO

Śniadanie. Msza Święta. Spacer po Taxco. Przejazd taksówką-garbuskiem do centrum miasta. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis).

 

DZIEŃ 7: ACAPULCO – REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO  – LA QUEBRADA SHOW

Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza” (dodatkowo płatny 20 USD), z muzyką na żywo. Z pokładu łodzi przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu.

 

DZIEŃ 8: ACAPULCO

Msza św. w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, spacery i zakupy lokalnego rzemiosła na targu.

 

DZIEŃ 9: ACAPULCO – HACJENDA HERNANA CORTEZA – MEXICO CITY

Śniadanie. Przejazd do Mexico City. Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad i Msza Święta w hacjendzie Vista Hermosa. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie, nocleg.

 

DZIEŃ 10: MEXICO CITY – WYLOT 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

 

DZIEŃ 11: PRZYLOT

Przylot do Polski. Odprawa bagażowa. Powrót do Zamościa.

 

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych; w cenie bagaż podręczny i główny), transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard), wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie oraz All inclusive w Acapulco (3 posiłki dziennie + napoje), opiekę polskiego przewodnika, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie od kosztów leczenia z chorobami przewlekłymi 150 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł/os.).

CENA NIE ZAWIERA: obligatoryjnych kosztów realizacji programu 190 USD, obligatoryjnych napiwków 30 USD płatnych na miejscu w Meksyku u pilota. Napoje do posiłków we własnym zakresie.

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG i TFP

Uwagi:

  1. Cena za osobę w pokoju 2-osobowym.
  2. UWAGA! Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.
  3. Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia, nr i seria paszportu oraz dokładna data ważności.               

COVID-2019: Obecnie dla obywateli Polski nie wymaga się zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19, nie potrzebne jest również zezwolenie na wyjazd i pobyt a także nie ma obowiązku kwarantanny, ale może zostać nałożona przez miejscowe służby wobec wybranych podróżujących.

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

 

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA USTALA PRZEWODNIK

 

Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.

 

Warunki płatności:

przy zapisie 2000 zł zaliczki/os.

 

 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267