fbpx

Meksyk i Guadalupe 28.11 – 9.12.2023 z all inclusive w ACAPULCO

9900 PLN

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

DO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE 

28.11 – 09.12.2023

Cena: 9900 zł/os

Kameralna grupa/opieka kapłana, każdego dnia Msza św.

11 dni z 2 pełnymi dniami wypoczynku
w Acapulco/ hotel nad oceanem 


1 Dzień 28.11.23: – spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie o godzinie 6.00 w sektorze „D”. Msza święta w kaplicy na lotnisku, odprawa lotniskowa, nadanie bagaży i o godzinie 9.20 przelot na międzylądowanie we Frankfurcie. O 13.35 start samolotu z Frankfurtu do Mexico City lądowanie w stolicy Meksyku o godzinie 19.00. Po odbiorze bagaży, spotkanie z przewodnikiem, możliwość wymiany waluty (z USD/euro/PLN na meksykańskie peso) transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk. Hotel: Royal Reforma https://hotelroyalreforma.com lub https://www.kalihoteles.com/en/hotel/kali-ciudadela/ 

2 Dzień 29.11.23: – Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniej bitwy Azteków z Hiszpanami. Tutaj znajduje się klasztor Franciszkanów, gdzie znajduje się chrzcielnica w której był chrzczony Juan Diego. Tutaj tez biskup Zumaraga wysłuchał historii objawień Juana Diego. Następnie Całodzienna wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Msza Święta w jednej z Kaplic (jeśli zostanie otwarta), jeśli nie to u Kapucynek lub kaplica Źrodełka lub w kaplicy Indian. Po Mszy Św. zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Ekspiacyjna, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Kaplica Źródełka. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

3 Dzień 30.11.23: – Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków – obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

4 Dzień 01.12.23: – Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Tenango del Aire prowadzonym przez polskich Pallotynów. Msza święta w kościele. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, św. Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”. Kolacja i nocleg w Puebla.

Hotel: https://www.hotelsanpedro.mx/

5 Dzień 02.12.23: – Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco. Hotel: http://posada-de-la-mision.hotels-taxco-de-alarcon.com/en/

6 Dzień 03.12.23: – Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta w tym bogato inkrustowanym i kipiącym od złota barokowym kościele. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska „Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

Hotel: Acapulco https://www.hotelelcano.com.mx/

7 Dzień 04.12.23: – Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco.

8 Dzień 05.12.23: całodzienny odpoczynek all inclusive w Acapulco w hotelu z basem i przy samej plaży. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych.

9 Dzień 06.12.23: – wypoczynek na plaży, w godzinach wczesno-popołudniowych wyjazd do Miasta Meksyk, po drodze wizyta w hacjendzie Korteza. Obiad. Przyjazd do stolicy na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu jak w dniu 1.

10 Dzień 07.12.23: – Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd na pożegnanie się z MB Guadalupe, Msza Św. obiad przed wylotem. Przejazd na lotnisko w stolicy Meksyku. Odprawa lotniskowa przelot o godz. 21.00 do Warszawy z międzylądowaniem we Frankfurcie.

11 Dzień 08.12.23: –Przylot do Warszawy o godz. 18.15. Odbiór bagaży i zakończenie pielgrzymki.    

 

Wycieczki fakultatywne podczas pobytu w Acapulco: 

Rejs po zatoce statkiem Bonanza cena 40 USD ok 4h

 
W godzinach popołudniowych przejazd do portu, wejście na pokład statku Bonanza i rejs 2,5h po zatoce. Pod czas rejsu open bar z napojami lokalnymi. Przepłynięcie po zatoce Acapulco gdzie zobaczymy domy sławnych osób mieszkających kiedyś w Acapulco, miedzy innymi Elizabeth Taylor, John Wayne i Michael Jackson. W drodze powrotnej podczas rejsu zabawa na pokładzie. 
 
Laguna Coyuca de Benitez cena 80 USD ok 7h
 
Po śniadaniu wyjazd do Coyuca de Benitez, jest to dzikie miejsce, gdzie kończy się cywilizacja. Piękna plaża z bardzo groźnymi falami (zakaz kąpieli), po przyjeździe do tego rustykalnego miejsca zostaniemy przywitani coco loco, czyli kokosem z woda kokosowa i mezcalem, lokalnie bedzienym bimbrem z agawy. Czas na odpoczynek i specery, nastepnie malymi plaskodennymi lodkami odbedziemy rejs po lagunie, gdzie zobaczymy gaje kokosowe, czaple, ibisy i bedziemy mogli sie wykapac. To tutaj krecono film Tarzan i Rambo. Mozliwosc nalozenia sobie odmladzajacej maseczki blotnej. Po powrocie lunch, swieza ryba i krewetki. Czas na odpoczynek, powrot do hotelu. 
 
 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

 

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze w obie strony wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi (2 bagaże: podręczny 8 kg i główny/nadawany do 23 kg oraz posiłki i napoje: kawa/herbata/woda w na pokładzie samolotu do Meksyku, linie lotnicze: Lufthansa),
 • posiłki wg. programu,
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych,
 • licencjonowany przewodnik,
 • transport autokarem w Meksyku,
 • rezerwacja wszystkich nabożeństw podczas pobytu,
 • ubezpieczenie turystyczne KL i NNW,
 • podatek VAT i składki na TFP i TFG,

 

Nie wliczone:

 • opłata za wstępy, realizację programu i zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika 240 USD/os. płaci się pierwszego dnia przewodnikowi,
 • napoje do obiadokolacji, oprócz AIl inclusive w Acapulco,
 • własnych wydatków,
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 345 USD za cały pobyt,
 • istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w kwocie ok. 550 zł/os informację o chęci wykupienia takiego ubezpieczenia należy podać przy zapisie!
 • Istnie możliwość zorganizowania transportu Zamość – Warszawa – Zamość za dodatkową opłatą ok. 200 zł/os.  

 

Uczestnicy na kilka tygodni przed odlotem dostaną wytyczne w jaki sposób się przygotować do pielgrzymki, co zabrać i jak się spakować oraz inne przydatne informacje. 

W Meksyku pokój trzy i czteroosobowy traktowany jest jako pokój z dwoma małżeńskimi lóżkami.

Podane w programie hotele mogą się zmienić jednak standard noclegu pozostanie na tym samym lub wyższym poziomie. Na około 90 dni przed pielgrzymką jeśli zajdzie potrzeba informacje o hotelach zostaną zaktualizowane.  

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki – 900 zł

II rata – 2000 do 31 lipca 2023

III rata – 2000 do 30 września 2023

IV rata – 5000 do 31 października 2023