fbpx

Meksyk – Guadalupe – wypoczynek ALL INCLUSIVE w Acapulco 10-20 listopada 2022

11990 PLN

Meksyk – Guadalupe
– wypoczynek w Acapulco

 

TERMIN: 10 -20 LISTOPADA 2022 / OPCJA:  11 dni

 

CENA:  11990 zł / os (w pokoju 2os.)

Program imprezy


DZIEŃ 1: WYLOT

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji.

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – REJS
W XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd Muzeum Antropologii i Historii. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi. Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones).

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Wejdziemy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu – Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelowej restauracji.

DZIEŃ 5: PUEBLA – TAXCO

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Po dotarciu do Taxco zakwaterowanie w hotelu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Wieczorny spacer po centrum.

DZIEŃ 6: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO

Śniadanie. Spacer po Taxco. Przejazd taksówką-garbuskiem do centrum miasta. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis).

DZIEŃ 7: ACAPULCO – REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO  – LA QUEBRADA SHOW

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza” (dodatkowo płatny 50 USD), z muzyką na żywo. Z pokładu łodzi przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 8: ACAPULCO

Śniadanie i czas wolny na odpoczynek nad morzem, spacery i zakupy lokalnego rzemiosła na targu.

DZIEŃ 9: ACAPULCO – HACJENDA HERNANA CORTEZA – MEXICO CITY

Śniadanie. Przejazd do Mexico City. Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 10: MEXICO CITY – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

DZIEŃ 11: PRZYLOT

Przylot do Polski. Odprawa bagażowa. Zakończenie imprezy.

 

ZAKWATEROWANIE:

zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami, wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie oraz All inclusive w Acapulco (3 posiłki dziennie + napoje bez limitu)

Cena obejmuje:

bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie,
z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych; w cenie bagaż podręczny i główny), transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard), wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie oraz All inclusive w Acapulco (3 posiłki dziennie + napoje), opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie od kosztów leczenia z chorobami przewlekłymi 150 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, opłaty lotniskowe, składkę na TFG i TFP, pdatek VAT.

Cena nie obejmuje:

obligatoryjnych kosztów realizacji programu 190 USD, obligatoryjnych napiwków 30 USD płatnych na miejscu
w Meksyku u pilota. Napoje do posiłków we własnym zakresie (poza pobytem w Acapulko). Wydatków własnych,

 

200 USD  dopłata do pokoju jednoosobowego

 

GODZINY LOTOW:

GODZINY LOTÓW ZOSTANĄ PODANE PÓŹNIEJSZYM TERMINIE

Zbiórka na lotnisku na 2,5 godziny przed odlotem samolotu w sektorze „D”

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 990 zł.

II rata – 1000 zł

III rata – 2000 zł

IV rata –  8000 zł

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267