fbpx

Medjugorie z wypoczynkiem nad morzem 28.09 – 05.10.2022 WYJAZD POTWIERDZONY

230 euro + 780 PLN*

PIELGRZYMKO-WYCIECZKA DO MEDJUGORIE

 

 ZAMOŚĆ – RZESZÓW – DUKLA –JABLANICA – MEDJUGORIE – NEUM – MOSTAR – WODOSPADY – SARAJEVO – ZAMOŚĆ

 

TERMIN: 28 września – 05 października 2022

 

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW / 8 DNI 7 NOCLEGÓW

 

CENA: 780 PLN* i 230 Euro


Dzień 1  Godzina 02.00 zbiórka uczestników i wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnego budynku PZU). Możliwość dołączenia na trasie np. w Rzeszowie – Jasionka (stacja paliw Orion) 0 godz. 04.15. dalszy przejazd w kierunku Dukli godz. 06.20. Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku granicy z Chorwacją. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3,5 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Przejazd do hotelu w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2  Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Po drodze krótkie zwiedzanie Jablanicy. Po przyjeździe do Medjugorie – zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i obiadokolacja. W miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach i Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba ap. – różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała  (prowadzone przez miejscowych duszpasterzy). Czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3  Śniadanie. Przejazd i wspólne wyjście na Górę Objawień – różaniec z rozważaniami w trakcie wychodzenia na górę. Modlitwy indywidualne w ciszy w miejscu objawień. Czas wolny. Degustacja miejscowych wyrobów (możliwość zakupu lokalnych produktów.  Przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św.. Droga Krzyżowa – przy kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu – indywidualnie. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach, różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym lub przy ołtarzu polowym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4  Śniadanie. Przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami drogi krzyżowej trwa ok 3,5 godziny). Powrót do hotelu na odpoczynek. Przejście do kościoła na Eucharystię. Czas wolny na indywidualną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Msza św. Przejazd do Mostaru, miasta dwóch kultur – chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993, w wyniku działań wojennych, został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto ucierpiało podczas ostatniej wojny na Bałkanach. Po dziś dzień widoczne są ślady działań wojennych. Następnie przejazd nad wodospad i popołudniowy wypoczynek na wodospadach. Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 6 Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie lub dla chętnych całodzienna wycieczka do Neum. Przejazd malowniczą trasą do bośniackiego kurortu. W czasie tej wycieczki odbędzie się rejs statkiem po Adriatyku (możliwość podziwiania pięknych widoków: morza, gór, lasów, licznych wysp i kursujących statków) oraz możliwość kąpiel w Adriatyku i opalania się na plażach – opcja dodatkowa płatna 50 euro od osoby. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja czas wolny. W miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach. Nocleg 

Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza św. i wyjazd w  drogę powrotną przez terytorium Bośni, Chorwacji oraz Węgier. Po drodze zwiedzanie Sarajewa – Starówka. Stare Miasto pełne jest zabudowań religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części dzielnicy widoczne są wpływy tureckie natomiast zachodnia część charakteryzuje się nurtami architektonicznymi i kulturalnymi z Austro-Węgier. Sarajewo nazywane jest europejską Jerozolimą, tu łączą się i przeplatają 4 największe wyznania świata. Nocleg w Sarajewie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny  i nocleg.

Dzień 8 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie jazdy przewidziane są co 3/4 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Planowany przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

 

 

Cena zawiera: transport nowoczesnym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia), 7 noclegów w hotelach (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją), 7 śniadań i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW 15 000 PLN i KL 20 000 euro, opieka pilota na całej trasie pielgrzymki, lokalnych przewodników oraz zestaw Guide Tour.

Cena nie zawiera: wydatków własnych, ofiar na tacę składanych podczas Mszy św., wycieczki do Neum z rejsem statkiem 50 euro/os płatne u pilota w autokarze pierwszego dnia wycieczki.

 

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG i TFP.

 

Program jest ramowy; kolejność realizacji programu może ulec zmianom.


*Kalkulacja wyjazdu na dzień 26 marca 2022 (cena paliwa ok 8 zł/litr) w przypadku radykalnych podwyżek cen paliwa koszt może uleć zmianom max 80 zł/os a ewentualna dopłata w autokarze u pilota.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

 

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować
z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl