fbpx

Medjugorie wycieczko-pielgrzymka 24-30 czerwca 2023

790 PLN + 250 euro

Wycieczko-pielgrzymka

DO MEDJUGORIE

W PROGRAMIE TAKŻE: MOSTAR, SARAJEWO, JABLANICA, WODOSPADY KRAVICA, NEUM – REJS STATKIEM I „FISH PICNIC”  

TERMIN: 24 – 30 czerwca 2023

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

CENA: 790 zł + 250 euro

JEDZIEMY PRZEZ LUBLIN, RZESZÓW


Dzień 1 Wyjazdy z Zamościa godz. 02.00 – parking przy ul. Peowiaków (przy restauracji Luneta),

              z Lublina o godz. 03.30 parking przy PZM-cie (przy stacji paliw Shell przy al. Solidarności),

              z Rzeszowa o godz. 05.15 stacja paliw Orion w Jasionce,

              z Dukli o godz. 06.30 parking przy sanktuarium.

Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku granicy z Chorwacją. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3,5 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Przejazd do hotelu w okolicach granicy chorwacko-bośniackiej na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 2  Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Po drodze krótkie zwiedzanie Jablanicy (możliwość spróbowania lokalnego przysmaku „burka” – rodzaj nadziewanego placka wykonanego z ciasta filo rzadziej z ciasta francuskiego popularny w krajach śródziemnomorskich i arabskich). Na miejscu w Medjugorie – zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i obiadokolacja. W miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach i Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba ap. – różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała  (prowadzone przez miejscowych duszpasterzy). Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3  Śniadanie. Przejazd na Górę Objawień – wspólny różaniec w trakcie wychodzenia na Górę Objawień i modlitwy indywidualne w ciszy przy figurze Matki Bożej, czas wolny. Przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św. Modlitwy indywidualne np. Droga Krzyżowa – przy kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Czas wolny. Przejazd nad wodospady Kravica. Odpoczynek nad wodospadami a także możliwość kąpieli. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach, różaniec i modlitwy
o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym lub przy ołtarzu polowym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4  Śniadanie i przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami drogi krzyżowej trwa ok 3,5 godziny). Powrót autokarem do hotelu. Msza św. Czas wolny na indywidualną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie i całodzienny pobyt w Medjugorie lub dla chętnych fakultatywnie, całodniowa wycieczka do Neum gdzie odbędzie się rejs statkiem. W trakcie rejsu zobaczymy kilka wysp, zatokę, panoramę bośniackiego kurortu Neum. Trakcie rejsu będziemy mieli dodatkowo „fish picnic” na specjalnie zbudowanej na morzu platformie na której znajduje się restauracja. Po rejsie czas na kąpiel w morzu i na plażowanie. Po drodze podziwianie pięknych widoków wybrzeża (góry zlewające się z morzem a na nim liczne barwne wyspy, statki i jachty) opcja dodatkowo płatna 50 euro/os. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w z Medjugorie przez terytorium Bośni i Chorwacji. Przejazd do Mostaru, miasta dwóch kultur – chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993, w wyniku działań wojennych, został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto ucierpiało podczas ostatniej wojny na Bałkanach. Po dziś dzień widoczne są ślady działań wojennych. Przejazd na zwiedzanie Sarajewa – Starówka. Stare Miasto pełne jest pełne zabudowań religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części dzielnicy widoczne są wpływy tureckie natomiast zachodnia część charakteryzuje się nurtami architektonicznymi i kulturalnymi z Austro-Węgier. Sarajewo nazywane jest europejską Jerozolimą, tu łączą się i przeplatają 4 największe wyznania świata. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. w hotelu. Następnie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. Planowany przyjazd do miejsca rozpoczęcia wycieczki w późnych godzinach nocnych.

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może się zmienić.

 

Cena zawiera: 

  • transport autokarem klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia),
  • 6 noclegów w hotelach/pensjonatach (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym),
  • 6 śniadań i 6 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • opieka pilota na całej trasie wycieczki,
  • lokalnych przewodników, bilet na wodospady,
  • oraz zestaw Guide Tour.

 

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG i TFP.

Cena nie zawiera: 

  • atrakcji i posiłków nie wymienionych w programie,
  • wydatków własnych
  • oraz wycieczki do Neum w cenie – 50 euro/os.

 

 

Na wycieczkę potrzebny jest ważny dowód osobisty lub paszport.