fbpx

Malta ze zwiedzaniem 21 – 28 sierpnia 2021

830 euro

Kategoria: Tagi: , ,

MALTA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

 

TERMIN: 21 – 28 sierpnia 2021

 

CENA: 830 euro/osobę

SUPER OFERTA!!!

UTRZYMALIŚMY CENĘ Z 2020 ROKU!!!

 

(na wyjazd wystarczy Dowód Osobisty)

Zapisy przy wpłacie zaliczki 200 Euro


DZIEŃ 1 Wylot

  • Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (przy dawnym PZU) (godzina wyjazdu zostanie podana w późniejszym terminie).
  • Lublin parking przy stacji paliw Shell al. Solidarności
  • Oraz na każdym parkingu MOP przy drodze ekspresowej S17
  • Istnieje możliwość spotkania się na lotnisku w Warszawie.

Wylot z Warszawy na Maltę (godzina odlotu zostanie podana w późniejszym czasie). Po przylocie spotkanie z rezydentem i transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2 Valletta

Śniadanie. Przejazd do stolicy kraju – Valletty – wybudowanej i ufortyfikowanej przez Zakon Joannitów w 1566r. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównej bramy prowadzącej do miasta, obok której znajduje się budynek maltańskiego Parlamentu. Stamtąd udamy się do Górnych Ogrodów (Upper Barracca Gardens) skąd rozciąga się przepiękna panorama na Wielką Zatokę. Odwiedzimy kościół Św. Pawła Rozbitka, a następnie przejdziemy malowniczymi uliczkami miasta do Konkatedry Św. Jana – miejsca pochówku kawalerów maltańskich. Po prawej stronie ołtarza w Oratorium zobaczymy dwa słynne obrazy Caravaggio: „Ścięcie Św. Jana” oraz „Święty Hieronim”. Po wyjściu z kościoła przejdziemy przez główną ulicę Republic Street w kierunku głównego placu miasta przy którym znajduje się Pałac Wielkich Mistrzów, w którym obecnie znajduje rezydencja Prezydenta Malty. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 Mdina, Rabat i Klify

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w miasteczku o arabskim charakterze – Rabat, w którym zobaczymy katakumby, miejsce gdzie za czasów
rzymskich chowano zmarłych oraz Groty Św. Pawła, w której Święty przebywał podczas swojego pobytu na Malcie. Następnie przejdziemy do położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Mdiny – fortecy i dawnej stolicy Malty, która dziś nazywana jest często Cichym Miastem. Odwiedzimy katedrę, najważniejszy kościół na Malcie oraz wyjdziemy na mury obronne, skąd roztacza się
przepiękna panorama na dużą część wyspy. Następnie przejazd na klify Dingli – najwyżej położony punkt na Malce skąd roztaczają się przepiękne widoki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 Trzy Miasta i Błękitna Grota

Śniadanie. Przejazd do Trzech Miast – Vittoriosa, Senglea i Cospicua – położonych tuż przy Wielkiej Zatoce. To tutaj Zakon Joannitów osiedlił się po przybyciu na Maltę w roku 1530r. Spacerując wzdłuż przepięknej promenady przy której zacumowane są nowoczesne jachty podziwiać będziemy dawną architekturę zabytkowych budynków związanych z panowaniem na wyspie Zakonu Kawalerów Maltańskich. Zobaczymy między innymi kościół Św. Wawrzyńca, Pałac Inkwizytora, czy system trzech bram prowadzących do miasta Vittoriosa. Następnie przejazd w kierunku Błękitnej Groty, gdzie za dodatkową opłatą (ok. 8 euro) odbyć można rejs wokół jaskiń Błękitnej Groty, by w pełni poznać piękno tego wyjątkowego miejsca. Na koniec wizyta w wiosce rybackiej Marsaxlokk słynącej z tradycyjnych łodzi rybackich luzzu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 Sanktuarium Mellieha i rejs po Wielkiej Zatoce

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Sanktuarium Matki Boskiej w miejscowości Mellieha, miejscu wyjątkowym dla
Maltańczyków. Dokonało się tam wiele uzdrowień, miejsce to odwiedził również Św. Jan Paweł II. Następnie przejazd na rejs po Wielkiej Zatoce (dodatkowo płatne ok. 25 euro). Z pokładu łodzi będzie można obserwować zabudowania Valletty oraz Trzech Miast. Czas wolny na zakupy w miejscowości Sliema. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Gozo

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo, drugą co do wielkości wyspę w Archipelagu Maltańskim. Przeprawa promowa. Zwiedzanie wyspy rozpoczniemy od wizyty w prehistorycznej świątyni megalitycznej Ggantija, która wpisana jest na Listę Światowego dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnie przejedziemy do Dwejra Point, gdzie zobaczymy naturalne piękno Gozo, m.in. Fungus Rock oraz Wewnętrzne Morze. Za dodatkową opłatą możliwość odbycia krótkiego rejsu pod klifem na otwarte morze. Wizyta w Sanktuarium Ta’ Pinu, miejscu objawień Matki Boskiej. Czas wolny oraz lunch. Zwiedzanie stolicy wyspy Rabatu, spacer przez dawną arabską część miasta oraz wyjście na Cytadelę. Powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 San Anton, Mosta, Ta’Quali

Śniadanie. Przejazd do Ogrodów San Anton – siedziby Prezydenta Malty. Będziemy podziwiać przeróżne rodzaje egzotycznych roślin sprowadzonych na Maltę przez Zakon Joannitów oraz zobaczymy (z zewnątrz) Pałac Prezydencki. Przejazd do Mosty. Odwiedzimy kościół parafialny który może się poszczycić trzecią co do wielkości niepodpartą kopułą na świecie. Podczas II Wojny Światowej do kościoła wpadła ćwierć tonowa bomba, lecz nie wybuchła, co uznane zostało za cud. Następnie przejazd do Ta’ Qali – wioski rzemieślników, które dawniej służyło jako lotnisko i baza dla brytyjskiego lotnictwa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 Powrót

Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Warszawy (godzina wylotu zostanie podana w późniejszym terminie). Powrót do Zamościa (godzina powrotu zostanie podana w późniejszym terminie. Zakończenie wyjazdu.

CENA ZAWIERA:
• Przelot samolotem charterowym AirMalta WAW – MLA – WAW (w tym opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 10kg oraz bagaż rejestrowany 23kg)
• Przejazdy klimatyzowanym autokarem
• 7 noclegów w hotelu ***, w pokojach 2- os. z łazienkami (pokój 1-os. dodatkowo płatny) https://www.360hotel.mt (lub w hotelu o podobnym standardzie)
• Wyżywienie half–board (śniadania i obiadokolacje)
• Opiekę polskiego rezydenta
• Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

CENA NIE ZAWIERA: (70 Euro) – płatne w dniu wyjazdu u pilota
• Biletów wstępu
• rejsów fakultatywnych (Blue Grotto 8 euro oraz Blue Lagoon 25 euro)
• Podatku klimatycznego
• Napojów do obiadokolacji (indywidualnie)
• Lokalnego przewodnika
• Transferu na lotnisko w Warszawie i z lotniska do Zamościa (200 – 300 zł w zależności od ilości chętnych)

Dzieci:

– 0-2 lat – bezpłatnie (cały pakiet: pobyt + przelot)

– 2-12 lat – 40% zniżki na pobyt

Płatność:
1. I rata 200 euro (płatne przy zapisie)
2. II rata 300 euro
3. III rata 330 euro

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43
poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267