fbpx

Malbork, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pelplin, Grudziądz 1 – 4 maja 2022

790 PLN

MALBORK – GDAŃSK – GDYNIA – SOPOT – PELPLIN

TERMIN: 1 – 4 maja 2022

CENA: 790 ZŁ

4 DNI/3 NOCLEGI

Hotel 5 minut od plaży

1 DZIEŃ:

Wyjazd grupy  z parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu o godz. 03.00. Przejazd do Pelplina – zwiedzanie bazyliki katedralnej  (Msza św.) i dawnego klasztoru cysterskiego z przełomu XIII/ XIV w.; wizyta w Muzeum  Diecezjalnym, w którym znajduje się m.in. Biblia Gutenberga. Katedra w Pelplinie to jedna z  największych ceglanych gotyckich świątyń w Polsce. Barokowe organy wyróżniają się w skali  Europy. Cały zespół pocystersko-katedralny w Pelplinie od 2014 jest chroniony jako Pomnik  Historii. Na zakończenie zwiedzania, w przykatedralnej cukierni można zjeść pyszne lody,  gofry, domowe ciasta i wypić smaczną kawę. Zakwaterowanie w hotelu.

2 DZIEŃ: 

Śniadanie. Zwiedzanie Gdańska rozpoczniemy od Drogi Królewskiej i przejdziemy w  stronę Długiego Pobrzeża – to nadwodny deptak i idealne miejsce na spacery pozwalające  obserwować przepływające statki oraz kolejny z kluczowych rejonów i atrakcji Gdańska.  Przez stojącą tu Bramę Mariacką wchodzimy z Pobrzeża w najbardziej zachwycającą uliczkę,  czyli ulicę Mariacką. Ze względu na liczne tu sklepiki z bursztynową biżuterią nazywana jest  ona przez mieszkańców ulicą Bursztynową. Zrekonstruowana całkowicie zabudowa  kamieniczek z charakterystycznymi przedprożami oddaje klimat dawnego miasta.  Bursztynowa uliczka prowadzi do Bazyliki Mariackiej, która jest wspaniałym przykładem  sztuki gotyckiej. Od Złotej Bramy do Bramy Zielonej w orszakach królowie Polski pozdrawiali  naród. To tutaj, na Długim Targu, znajduje się niezwykle majestatyczny Dwór Artusa i fontanna Neptuna – symbole Gdańska. Tych symboli jest więcej. Należy do nich również  znajdujący się na Długim Pobrzeżu Żuraw, największy i najstarszy z zachowanych dźwigów  portowych średniowiecznej Europy. W trakcie zwiedzania przerwa na odpoczynek przy  kawie. 

Kolejny punkt programu – Oliwa – zwiedzenie Katedry słynącej z bogatego wystroju i  wspaniałych organów; spacer po otaczającym katedrę Parku Oliwskim. Kościół św. Brygidy (Msza św.) i bursztynowy ołtarz. Wydarzeniem, które wywarło znaczący  wpływ w historii kościoła św. Brygidy, były wydarzenia związane ze strajkami w Sierpniu 1980 roku, kiedy to kościół św. Brygidy stał się centrum opieki duszpasterskiej nad strajkującymi robotnikami. Po ogłoszeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku kościół św. Brygidy, stał się ważnym punktem oporu przeciwko reżimowi komunistycznemu. Następnie przejedziemy w kierunku Westerplatte – symbolu polskiego oporu we wrześniu 1939 r. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

3 DZIEŃ: 

Śniadanie. Przejazd do Gdyni – spacer po nabrzeżu portowym, zwiedzenie Muzeum Oceanograficznego – Oceanarium w Gdyni pozwala na zapoznanie się z najbardziej  egzotycznymi rybami oraz ssakami morskimi, zamieszkującymi Morze Bałtyckie. Ale, to nie  wszystko, co można zobaczyć w Akwarium Gdyńskim na terenie Trójmiasta. Na miłośników  przyrody czekają także niezwykłe gatunki ryb, płazów oraz gadów pochodzących z wielu  rejonów świata, na przykład z Afryki, Ameryki Północnej, a także z północnych, najbardziej  odległych części naszego kontynentu. Następnie zwiedzanie żaglowca ”Dar Pomorza” lub  okrętu wojennego „Błyskawica”; przerwa na kawę. Przejazd do Sopotu – spacer po Monciaku i po Molo a następnie czas wolny na plażowanie i kąpiel. Gdańsk – pomnik poległych Stoczniowców, słynna Hala BHP, w której podpisano  porozumienia sierpniowe.  Obiadokolacja, nocleg. 

4 DZIEŃ: 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Malborka. Zwiedzanie Zamku  Krzyżackiego. Zamek w Malborku jest najpotężniejszą twierdzą średniowiecznej Europy.  Budowę zamku rozpoczęli Krzyżacy w XIII w. Przez następne stulecia, kiedy Malbork stał się  stolicą zakonu krzyżackiego, twierdza znacznie się powiększyła poprzez dodanie do niej  Wielkiego Refektarzu oraz Pałacu Wielkiego Mistrza. Zamek w Malborku to imponujące mury  z czerwonej cegły jak również pas murów obronnych z wieżami i bramami. Zwiedzający  mogą podziwiać pomysłowość średniowiecznych budowniczych podczas oglądania  ciekawego i dość innowacyjnego jak na tamte czasy system centralnego ogrzewania. Czas  wolny na odpoczynek i kawę oraz posiłek. Wyjazd w drogę powrotną do Zamościa. Zakończenie imprezy w późnych godzinach  wieczornych. 

 

Cena zawiera: 

 • Transport autokarem klasy turystycznej (DVD, WC, klimatyzacja, dwóch kierowców)
 • 3 noclegi (pokoje, z pełnym węzłem sanitarnym, TV),
 • wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW
 • podatek VAT
 • opłaty na TFG i TFP

 

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • usług miejscowych przewodników,
 • system słuchawkowy do oprowadzania grup,
 • opłat drogowych i parkingowych
 • opłat klimatycznych

Razem 120 zł – płatne w autokarze pierwszego dnia wycieczki

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapisy przy wpłacie 190 zł zaliczki

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267