fbpx

Macedonia, Albania, Serbia 1-9 sierpnia 2022

1250 PLN + 380 e

MACEDONIA – ALBANIA – SERBIA

 

Termin: 01-09 sierpnia 2022

Cena: 1250 zł + 380 euro

 

Program


I DZIEŃ: Wyjazd z Zamościa o godzinie 01.00 z parkingu przy ul. Partyzantów (przy dawnym budynki PZU). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Dojazd w okolice Belgradu na obiadokolację i nocleg.

II DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd w kierunku Macedonii, dojazd do Skopje – zwiedzanie stolicy Macedonii – m.in.: forteca Kale, cerkiew Św. Spasa, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most na rzece Vardar – symbol miasta, miejsca związane ze św. Matką Teresą z Kalkuty. Następnie przejazd nad Jezioro Ochrydzkie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Ochrydu: monastyr św. Pantalejmona, twierdza cara Samuila, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkiew św. Sofii. Przejazd do Albanii na nocleg do nadmorskiego miasta Durres, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ: Śniadanie, odpoczynek, plażowanie i kąpiele morskie, obiadokolacja i nocleg.

V DZIEŃ: Po śniadaniu zwiedzanie górskiego miasta Kruje: zamek Skanderbeg, meczet Bektashi Teque, turecki bazar. Przejazd do stolicy Albanii Tirany: historyczna i współczesna zabudowa stolicy, meczet Ethem Beja, Wieża Zegarowa, Uniwersytet, most turecki. Powrót do Durres. Czas wolny, plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

VI DZIEŃ: Śniadanie czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie wycieczka nad Jezioro Szkoderskie i do miasta Szkodra – jednego z największych centrów kulturalnych kraju. Zwiedzanie ruin średniowiecznej twierdzy Rozafa, ołowiany meczet. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

VII DZIEŃ: Śniadanie, odpoczynek, plażowanie i kąpiele morskie, obiadokolacja i nocleg.

VIII DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd malowniczym pasmem Zlatiboru i przepięknym kanionem rzeki Moracza. Dojazd na obiadokolacje i nocleg w Serbii.

IX DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie – przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem z WC, klimatyzacją, DVD, 8 noclegów w hotelu *** (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami), wyżywienie wg programu ubezpieczenie NNW 4000 euro i KL 10000 euro, opieka pilota na całej trasie wycieczki, podatek VAT, składki na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, opłat drogowych i parkingowych, systemu słuchawkowego do oprowadzania grup razem ok 50 euro – płatne pierwszego dnia wycieczki w autokarze u pilota.

 

Wycieczka fakultatywna na Jezioro Szkoderskie 30 euro/os.

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego 125euro

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 400 zł i 100 euro.

II rata do 10 lipca 2022

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.