fbpx

Kraków, Tyniec, Wrocław, Zamek w Mosznej 28 – 30 maja 2021

650 PLN

Kraków – Tyniec – Wrocław – Zamek w Mosznej

 

Cena 650 zł

 

MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM

 

Termin 28-30 maja 2021


Dzień 1 – 28 maja 2021 piątek – Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (dawne PZU) – godz. 4.00. Przejazd w kierunku Krakowa. Pierwszy przystanek – Łagiewniki i Centrum Jana Pawła II. Czas na Mszę św. oraz zwiedzanie Sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Przejście do Centrum Jana Pawła II – zwiedzanie. Czas wolny. Przejazd na Rynek Starego Miasta – zwiedzanie z przewodnikiem. Spacer po Rynku – Sukiennice, Kamieniczki, przejście na Wawel. Powrót na Rynek Starego Miasta – czas wolny na posiłek i zakup pamiątek. Następnie przejazd w kierunku Wrocławia. Co 2-3 godziny postój na odpoczynek. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – 29 maja 2021 sobota  – Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem. Zobaczymy między innymi Rynek Starego Miasta, Rynek Solny, Dzielnicę Czterech Wyznań. Przespacerujemy się uliczkami Starego Miasta. Czas wolny na zakup pamiątek i odpoczynek. Udamy się w kierunku Uniwersytetu Wrocławskiego – piękny budynek z Wieżą Matematyczną. Wieża pełniła pierwotnie zadanie obserwatorium astronomicznego i meteorologicznego, współcześnie jest już wyłącznie atrakcją turystyczną, z której nie korzysta się w celach naukowych. Następnie przejdziemy na Ostrów Tumski. Ciekawostką jest, że oświetlenie Ostrowa Tumskiego zapewniają lampy gazowe, które codziennie, przez cały rok, są ręcznie zapalane i gaszone. Najstarszą budowlą na Ostrowie jest kameralny, późnoromański kościół pw. Św. Idziego, pochodzi z początków XIII wieku. Katedra pw. Jana Chrzciciela zostało wybudowana  w stylu gotyckim w miejscu, gdzie wcześniej stały mniejsze świątynie. Była kilkukrotnie przebudowywana i rozbudowywana. W czasie II wojny podczas oblężenia Festung Breslau została niemal doszczętnie zniszczona. Skrupulatnie odbudowana pełni funkcję „matki kościołów” Dolnego Śląska. Ozdobą świątyni jest srebrny ołtarz biskupa Andreasa Jerina z 1591 r. Jego budowa kosztowała 10 tys. talarów, tyle, co wówczas średniej wielkości miasto. Ołtarz przez wieki zachwycał wrocławian i przybyszów. W 1945 r. został rozmontowany i ukryty przed nadciągającą Armią Czerwoną. Na Ostrowie Tumskim znajduje się wiele interesujących budowli, m.in. XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi, brama kluskowa. Popularnym miejscem spotkań i atrakcją turystyczną jest Most Tumski między Wyspą Piaskową a Ostrowem. Na zakończenie dnia przejedziemy do Ogrodu Japońskiego, jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce. Ogród powstał w ramach Wystawy Stulecia w 1913 roku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 – 30 maja 2021 niedziela – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Zamku w Mosznej. Z wyglądu pałac w Mosznej przypomina bardziej zamek warowny, jednak nim nie jest i nigdy nie pełnił funkcji obronnych; przypomina pałac znany dzieciom z filmów Disneya. Zamek,  ma 365 pomieszczeń, (komnat)– czyli dokładnie tyle, ile jest dni w roku – i 99 wież. Ogród to ponad stuhektarowe dzieło sztuki samo w sobie. Przecinają go przepiękne aleje: dębów czerwonych, kasztanowców i lip, które zaczynają się przy potężnych bramach. O tej porze roku kwitną tu ogromne azalie i rododendrony, niejednokrotnie osiągające wysokość 2-3 a nawet 4-metrów. Przemierzając aleje, wprowadzamy się w świat bujnej i kolorowej roślinności, w świat kanałów, po których niegdyś pływały łódki i przerzuconych nad nimi uroczych mostków. Park, według założeń projektantów, miał mieć i ma charakter krajobrazowy.  Łączy się z otaczającymi go polami, łąkami i lasem. Po zakończeniu zwiedzania przejazd w kierunku Tyńca, zwiedzanie opactwa benedyktynów. Czas wolny na zakup pamiątek i chwilę odpoczynku. W międzyczasie przewidziana jest przerwa na obiad. Powrót do Zamościa w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: Transport autokarem (klimatyzacja, barek, toaleta, DVD); 2 noclegi w hotelu; 2 śniadania i 2 obiadokolacje; ubezpieczenie NNW i KL; opiekę pilota.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu, opłat drogowych i parkingowych, lokalnych przewodników, systemu słuchawkowego do oprowadzania grup, zwyczajowych napiwków – razem 110 zł płatne pierwszego dnia w autokarze.

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 200 zł

 

Oferta ma charakter komercyjny.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować 
z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl