fbpx

Kraków Łagiewniki Kraków – Mogiła 8 września 2020

140 PLN

KRAKÓW  ŁAGIEWNIKI  KRAKÓW MOGIŁA

TERMIN: 8 września 2020

CENA: 140 PLN


Wyjazd z Zamościa o godz. 4.00 z parkingu przy ulicy Partyzantów (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego). Przejazd w kierunku Łagiewnik. Co 2,5 – 3 godz. przerwa na odpoczynek. Przyjazd do Sanktuarium, Msza św. a następnie zwiedzanie. Czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejście do Centrum św. Jana Pawła II, które zostało wybudowane tuż obok Sanktuarium w Łagiewnikach. Znajduje się tu wiele pamiątek związanych ze św. Janem Pawłem II – m. in. Jego sutanna poplamiona krwią podczas zamachu 13 maja 1981 roku czy płyta nagrobna z grobu św. Jana Pawła II z Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Zwiedzanie z przewodnikiem. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na Rynek Krakowski, spacer uliczkami na Zamek na Wawelu, wizyta w Katedrze na Wawelu – krótka indywidualna modlitwa, czas wolny na zwiedzanie otoczenia Zamku. Przejazd w kierunku Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile, którym opiekują się cystersi. Jak głosi podanie, Pan Jezus Mogilski został wyłowiony z Wisły przez pobożnego kowala w jeden z Wielkich Piątków w XIII stuleciu. Przyniesiony został do klasztoru i umieszczony w kościelnym prezbiterium. Od razu zyskał sławę cudowności. Legenda głosi, iż włosy na głowie Pana Jezusa były żywe, rosły. Królowa Bona, żona Zygmunta Starego, wierząc w cudowną moc włosów mogilskiego Jezusa, poleciła, aby przyniesiono jej w czasie choroby choćby ich kosmyk. Nie było jednak zbyt wielu odważnych, by tego dokonać, poza jednym bratem zakonnym, który nocą miał odciąć kosmyk i zanieść chorej królowej. Jak głoszą podania, od tego czasu włosy Pana Jezusa przestały rosnąć. Zwiedzanie Sanktuarium, czas na modlitwę indywidualną oraz zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Zamościa w godzinach nocnych.

Cena zawiera: Transport autokarem (klimatyzacja, barek, toaleta, DVD); ubezpieczenie NNW i KL; opiekę pilota i kapłana; bilety wstępu, opłaty drogowe i parkingowych, miejscowych przewodników, system słuchawkowy do oprowadzania grup oraz ofiarę na Sanktuarium w Łagiewnikach i Mogile.

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 100 zł

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować 
z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl