fbpx

Kalwaria Pacławska – Krasiczyn – Przemyśl – 5 września 2020

180 PLN

Przemyśl Kalwaria Pacławska Krasiczyn

 

Termin: 5 września 2020

 

Cena: 180 PLN


Wyjazd z Zamościa 5 września o godz. 5 rano z parkingu przy ul. Partyzantów (na przeciwko Urzędu Wojewódzkiego). Przejazd w kierunku Kalwarii Pacławskiej. Co 2,5 – 3 godziny postój na odpoczynek. Po przyjeździe na Kalwarię Msza św. sprawowana w tamtejszym Sanktuarium. Jest to najważniejsze w Polsce płd. wsch. miejsce pielgrzymkowe – klasztor OO Franciszkanów. W XVII w.  kasztelan Andrzej Maksymilian Fredro  ufundował w okolicy Pacławia kalwarię  i drewniany zespól  klasztorny Franciszkanów. Świątynia i klasztor spłonęły. W XVIII w. zbudowano nowe, barokowe sanktuarium. Zespół kalwaryjski tworzą 42 XIX wieczne kaplice (w tym siedem drewnianych). Dawniej  przybywali tu pątnicy ze Lwowa i Stanisławowa. Do dziś pokutujący pielgrzymi wspinają się po schodach na kolanach. Po Mszy przejdziemy się Dróżkami Kalwaryjskimi. Kaplice kalwaryjskie obejmują: Dróżki Pana Jezusa – 28 stacji (wśród nich można wyodrębnić: Drogę Krzyżową – 14 stacji i Dróżki Matki Bożej – 16 stacji) oraz Dróżki Pogrzebu i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 14 stacji. Niektóre stacje pokrywają się z tymi samymi kaplicami. Następnie czas wolny na modlitwę indywidualną oraz zakup pamiątek. 

Przejazd do Krasiczyna – zwiedzanie zamku i parku. Zamek jest jedną z trzech pereł architektury renesansowej po Wawelu i Baranowie Sandomierskim. Zaliczany jest do zabytków klasy “O”. Przez wiele lat na zamku odbywały się uczty, turnieje rycerskie, ważne spotkania wysokich urzędników i dostojników państwowych połączonych z polowaniami w okolicy. Właścicielami byli Krasiccy, po nich zamek przechodził kolejno w posiadanie wielkich rodzin magnackich: Tarłów, Mniszków, Potockich, Ponińskich i Sapiehów. PARK PAŁACOWY – o pow.20 ha. założony przez Krasickich a rozbudowany i upiększony przez Sapiehów wzbudza dziś zachwyt turystów. Rosną  w nim limby, miłorzęby, tulipanowce amerykańskie, tuje, korkowiec amurski, dorodne dęby, lipy, klony, sosny i modrzewie. Zgodnie z tradycją Sapiehów, gdy rodził się syn, w parku sadzono dąb, gdy córkę sadzono lipę. Przy każdym z tych drzew znajduje się kamień  z wyrytym imieniem dziecka i datą jego urodzin. Dziś są to bezcenne pomniki przyrody. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w stronę Przemyśla. Zwiedzanie Zamku Kazimierzowskiego, Bazyliki Archidiecezjalnej, Archikatedry Bizantyjsko – Ukraińskiej, spacer po zabytkowym Rynku. Czas wolny na posiłek i zakup pamiątek. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach wieczornych. 

 

Cena zawiera: Transport nowoczesnym autokarem, ubezpieczenie, miejscowi przewodnicy i ofiara na Sanktuarium, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty drogowe i parkingowe.

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 100 zł

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

 

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267