fbpx

Jordania 1 – 5 czerwca 2022

960 PLN + 490 USD

Kategoria: Tagi: , , ,

WYCIECZKO-PIELGRZYMKA

JORDANIA

AMMAN – BETANIA – MADABA – GÓRA NEBO – PETRA – WADI RUM – MORZE MARTWE

TERMIN: 1 – 5 czerwca 2022

Cena 960zł* + 490 USD

Zapisy do 30 marca 2022 przy wpłacie kwoty w PLN


 

 1. Dzień 1 WARSZAWA – AMMAN

Zbiórka uczestników na lotnisku w Modlinie o godzinie 04.00. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Warszawy o godzinie 06:50. Przylot na lotnisko w Ammanie o godz. 11:45. Po odprawie lotniskowej zwiedzanie miasta. Amman powstał na 7-miu wzgórzach, podobnie jak Rzym. Przejedziemy na najwyższe z nich, na którym znajduje się średniowieczna Cytadela Dżabal Al-Qala’at. Obecnie mieści się tu muzeum archeologiczne, a sama cytadela jest znakomitym archeologicznym parkiem. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na miasto i położony poniżej teatr z czasów rzymskich, który posiada 6000 miejsc. Mieści się przy nim muzeum etnologiczne, ale przede wszystkim starożytne forum dziś jest jednym z najważniejszych placów miasta. Panoramiczny przejazd przez miasto. Transfer do hotelu w Ammanie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. 

 1. Dzień 2 BETANIA – MADABA – GÓRA NEBO – PETRA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Betanii nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po drugiej stronie rzeki Jordan znajduje się teren Izraela, gdzie uczestnicy pielgrzymek do Ziemi Świętej również odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Następnie przejazd do Madaby, gdzie w greckiej cerkwi św. Jerzego na podłodze w nawie głównej i bocznej znajduje się mozaikowa mapa Ziemi Świętej. Powstawała ona przez sześć lat z dwóch milionów kawałków (wymiary 16 na 6 metrów). Przejazd na Górę Nebo (802 m n.p.m.) skąd Mojżesz zobaczył dolinę Jordanu, Morze Martwe, Palestynę i Izrael, czyli Ziemię Obiecaną. Jest to też miejsce śmierci Mojżesza. Przy dobrej pogodzie widać stąd Jerozolimę (w linii prostej to tylko 45 km). Postój nad Wadi al –Mujib, uważanym za dolinę biblijnej rzeki Arnon, granicę między królestwem Ammonitów a Moabitów; postój w punktach widokowych nad kanionem, który osiąga ponad 1000m głębokości i uznawany jest za jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Jordanii. Przejazd na zwiedzanie PETRY ( czas zwiedzania ok. 2-3 godzin), „różowego miasta Nabatejczyków”, wykutego w skałach; droga do Petry wiedzie przez niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz – szczelinę skalną, o dł. 1,2 km i ścianach, sięgających miejscami 200m, zwany Siq. Najbardziej znaną i efektowną budowlą Petry jest grobowiec, zwany Skarbcem, a także Klasztor, amfiteatr, Grobowce Królewskie, i in. (dla chętnych przejażdżka konna podczas zwiedzania ruin miasta). Przejazd na nocleg w okolice Petry. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. Dzień 3 PETRA – WADI RUM – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WADI RUM – urzekającego jednymi z najpiękniejszych pustynnych krajobrazów na świecie, które opisywał m.in. Lawrence z Arabii – przejażdżka jeepami – podzielona na 3 etapy: 1. punkt widokowy, 2. antyczne mapy Beduinów wyryte na skałach (drogę pomiędzy odcinkiem 2-gim i 3-cim, można przejechać wielbłądem za ok. 20 USD), 3. herbatka u Beduinów, odpoczynek i powrót.  Podczas całej wyprawy będziemy podziwiać niezwykłe formacje skalne z wyrytymi inskrypcjami Nabatejczyków i plemion beduińskich. Przejazd do hotelu nad Morzem Martwym. Zakwaterowanie. Jeśli czas na to pozwoli wypoczynek nad Morzem Martwym. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. Dzień – 4 WYPOCZYNEK NAD MORZEM MARTWYM

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Martwym lub w kompleksie wypoczynkowym przy hotelu. Morze Martwe leży w najgłębszym zakątku (depresji) Ziemi, ponad 420 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Jest to naturalne SPA, z którego będzie można korzystać przez cały dzień bez ograniczeń. Obiadokolacja. Nocleg. 

 1. Dzień 5 AMMAN – WARSZAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Ammanie. Odprawa lotniskowa na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot z Ammanu o godz. 11.40. Lądowanie na lotnisku w Modlinie o godz. 14.45. Odprawa lotniskowa. Powrót do Zamościa w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

 • *bilet lotniczy Warszawa – Amman – Warszawa. Bilet zawiera bagaż podręczny – mały plecak lub torebka;
 • 4 noclegi (pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje;
 • transport autokarem w Jordanii;
 • ubezpieczenie /KL: 40 000euro, NNW: 30 000PLN, KRiP: 5000euro, bagaż: 1200 PLN/; zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup;
 • opiekę licencjonowanego przewodnika i pilota;
 • opłaty drogowe i parkingowe;

 

Cena nie zawiera:

 • zwyczajowych napiwków dla obsługi hotelowej, kierowcy i miejscowego przewodnika 60 USD płatne pierwszego dnia pielgrzymki u pilota. 

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego 130 USD

UWAGA!!! Przy zapisie należy podać wielkość bagażu rejestrowanego!!!

 

Dopłata do bagażu rejestrowanego (głównego):

– 10 kg – cena ok. 150zł 

– 20 kg – cena ok. 250zł

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-wypoczynkowym. Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

  Przy zapisie należy podać: 

 1. Imiona i nazwisko – tak jak w paszporcie
 2. Numer, seria paszportu oraz data ważności
 3. Numer PESEL
 4. Numer telefonu
 5. Adres zamieszkania