fbpx

GRUZJA 11- 20 maja 2022

1980 zł+ 575 euro

Gruzja

10 dni

 
 
 

Termin:11 – 20 maja 2022

 

Cena: 1980 zł + 575 euro


 Dzień 1 – WARSZAWA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, odprawa lotniskowa godz. 19.45 i wylot do Gruzji o godz. 22.15.

Dzień 2 – TBILISI

Przylot do Tbilisi o godz. 03.55, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Śniadanie, zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Kolacja w restauracji z pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3 – TBILISI – KAZBEGI – TBILISI

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

Dzień 4 – TBILISI – SIGNAGI – TBILISI

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu KachetiI, który nazywany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazańska, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.

Dzień 5 – TBILISI – MCCHETA – GORI – KUTAISI

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zwiedzanie starej stolicy Mcchety. Mccheta jest kolebką chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli (XI w.) i monastyr Dżwari (VI w.). Dojazd do miasta Gori, zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche i, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Po zwiedzaniu dojazd do miasta Kutaisi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 – KUTAISI – MARTWILI – BATUMI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Udajemy się na zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta Kutaisi. Zobaczymy akademię Gelati (UNESCO), gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej, główną cerkiew pw. Matki Boskiej, która słynna jest z przepięknych kolorowych fresków, a na koniec odwiedzimy grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Czeka na nas również zwiedzanie przepięknego kanionu Martwili, gdzie oprócz spaceru wzdłuż kanionu, popływamy pontonami po rzece Abasza i będziemy mogli podziwiać całe piękno okolicznych cudów natury. Dojazd do Batumi, obiadokolacja i nocleg w Batumi.

Dzień 7 – BATUMI

Śniadanie. Po śniadaniu czeka na nas spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Po spacerze wrócimy na miasto i po krótkim zwiedzaniu oraz spacerze po promenadzie, spróbujemy słynnych adżarskich chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Nocleg w Batumi.

Dzień 8 – BATUMI

Śniadanie. Wolny dzień w Batumi. Batumi to nadmorski kurort, będzie więc możliwość kąpieli, plażowania, opalania się, spacerowania promenadą. Obiadokolacja, nocleg w Batumi.

Dzień 9 – BATUMI – TBILISI

Śniadanie. Przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie. Pożegnalna obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 – TBILISI – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Śniadanie w formie pakietów śniadaniowych. Odprawa lotniskowa i wylot do Polski o godz. 04.55. Lądowanie w Warszawie o godz. 06.40.

 

Cena zawiera:

  • bilet lotniczy: Warszawa – Tibilisi – Warszawa – w tym wszelkie opłaty lotniskowe, bagaż podręczny max 8 kg (o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm) i bagaż główny – „rejestrowany” max 23 kg (o maksymalnej sumie wymiarów 158 cm dł. x szer. x wys.) PLL LOT;
  • 9 noclegów (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji;
  • transport nowoczesnym autokarem w Gruzji;
  • ubezpieczenie /KL: 40 000 euro, NNW: 30 000 PLN, KRiP: 5000 euro, bagaż: 1200 PLN/;
  • zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup;
  • opiekę licencjonowanego pilota;
  • przejazd kolejką linową w Tbilisi; 
  • samochody terenowe w Kazbegi;
  • obsługę polskojęzycznego przewodnika w Gruzji

 

Cena nie zawiera: opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników i obsługi hotelowej ok 60 euro – płatne u pilota!!! A także ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w wycieczce.

 

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

Płatność:

I rata – 980 PLN + 100 euro  – przy zapisie;

II rata – 1000 PLN do końca marca

III rata – 475 euro – do 20 dni przed wylotem; 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki od godz. 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267