fbpx

GRECJA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA – 2-14 lipiec 2021

1090 zł + 540 euro

Kategoria: Tagi: ,

GRECJA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

 

SKOPJE – KALAMBAKA – METEORY – TERMOPILE – ATENY – RIWIERA OLIMPU –

LITOCHORO – PALEOS PANTELEIMONAS – WERGINA – WERIA – FILIPPI –

KAWALA – SALONIKI – BELGRAD

 

TERMIN: 2 – 14 lipca 2021

(13 DNI)

CENA: 1090 zł + 540 Euro


Dzień 1 (02.07.2021) Wyjazd z Zamościa o godz. 2.00 z parkingu przy ul. Partyzantów – naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego. Zbiórka w Rzeszowie Dworzec PKP godz. 4.00; Dukla godz. 5.30. Przekroczenie granicy polsko-słowackiej w Barwinku i tu dłuższy postój – możliwość zjedzenia gorącego posiłku, wymiany waluty. Dalszy przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii na nocleg tranzytowy w Belgradzie. Msza św. w plenerze. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (03.07.2021) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Skopje w Macedonii. Zwiedzanie: muzeum Św. Matki Teresy (Msza święta w kaplicy), pomnik Matki Teresy, kamienny most, Carsija – dzielnica muzułmańska, stare miasto, w obrębie którego znajduje się niezliczona liczba charakterystycznych pomników. Ze wszystkich bałkańskich stolic tylko w stolicy Macedonii, Skopje zachowała się kompletna, oryginalna zabudowa starego miasta pamiętająca czasy panowania sułtanów i Imperium Osmańskiego. Jeśli więc chcemy w Europie zobaczyć jak wyglądało tureckie miasto z tamtego okresu to trzeba wybrać się właśnie do Skopje. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (04.07.2021) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kalambaki w Grecji. W miarę możliwości czasowych wizyta w pracowni pisania ikon (lub następnego dnia) – średnia cena oryginalnej pisanej w pracowni ikony wynosi ok. 40 euro. W tym miejscu można również kupić inne pamiątki sakralne jak i świeckie związane z całą Grecją. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (05.07.2021) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Meteory. Zwiedzanie kompleksu „wiszących” klasztorów. Meteory to klasztory prawosławne wzniesione na  samotnych skałach między niebem a ziemią z cudowną panoramą na okolice. Będziemy mogli z bliska zobaczyć i poznać życie codzienne mnichów. Przejazd i postój w Termopilach przy pomniku gdzie odbyła się słynna walka króla Sparty Leonidasa i 300 Spartan przeciwko Persom. Następnie przejazd do Aten – panorama Akropolu, przejście na zmianę warty pod parlamentem greckim przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz czas wolny na zakupy na ateńskiej Place. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 (06.07.2021) Śniadanie. Po śniadaniu przejazd na Akropol – zwiedzanie kompleksu świątyń. Następnie c.d. zwiedzania Aten: Areopag – tu nauczał Greków św. Paweł Apostoł. Najpierw jednak, nauczał Żydów w synagodze, potem wszystkich chętnych na agorze – ateńskim rynku. Wreszcie ateńscy filozofowie zechcieli sami posłuchać, co ma im do powiedzenia ten, jak się wyrazili, „nowinkarz”. Następnie zobaczymy Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski w Atenach, Łuk Hadriana. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (07.07.2021) Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium św. Paraskiewii przy źródłach Afrodyty i Dafne i przy rzece Pinios. Przejazd na Riwierę Olimpu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek nad Morzem Egejskim. Wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (08.07.2021) Śniadanie; całodzienny odpoczynek nad morzem. Wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (09.07.2021) Śniadanie. Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Olimpu – mityczna siedziba dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Spacer z Litochoro z przepięknym wąwozem rzeki Enipeas. Przejazd do Paleos Panteleimonas – górskiej wioski greckiej z przepiękną panoramą na Riwierę Olimpijską. W wąskich, pokrytych płytami uliczkach można podziwiać kamienne domy i malownicze sklepiki, które oferują tradycyjne produkty i dzieła sztuki ludowej. Powrót do hotelu w godzinach południowych. Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (10.07.2021) Śniadanie. Przejazd w kierunku miasta Veri (staroż. Berea) – tu św. Paweł skrył się przed Żydami z Salonik. Oglądamy wzgórze św. Pawła i Bizantyjskie świątynie miasta, następnie przejazd do miejscowości  Vergina (staroż. Aegae) starożytna stolica królów Macedonii, zwiedzimy jeden z bogatszych i piękniejszych grobowców jakie zostały odkryte a mianowicie grobowiec Filipa II ojca Aleksandra  Wielkiego oraz jego małżonki, grobowiec  Aleksandra IV syna Aleksandra Wielkiego i wiele innych eksponatów. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 (11.07.2021) Śniadanie. Całodzienny pobyt i odpoczynek nad morzem. lub dla chętnych całodzienny rejs statkiem na wyspę Skiathos i tu możliwość kąpieli na jednej z najpiękniejszych plaży świata – błyszczący i mieniący się od słońca piasek koloru złotego, oraz spacer po pięknym miasteczku – opcja dodatkowo płatna ok 40 euro. Powrót do hotelu. Wieczór grecki z daniami oraz napojami tradycyjnej kuchni greckiej, muzyką na żywo oraz pokazem tańców ludowych. Nocleg.

Dzień 11 (12.07.2021) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Filippi (miasta, od którego Św. Paweł rozpoczął w 49 r. swą misję w Europie oraz ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim – św. Lidię nad niewielką rzeką Agnista). Msza Św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta: Teatr, Via Egnatia, Agora, ruiny bazyliki (poświęconej św. Pawłowi) i więzienia, w którym przetrzymywano Apostoła. Przejazd do Kawalii (Neapolis) – miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. Przejazd do Salonik: spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Łuku Galeriusza, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12 (13.07.2021) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Salonik. Przejazd do Belgradu w Serbii w miarę możliwości czasowych krótkie zwiedzanie stolicy Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13 (14.07.2021) Śniadanie. Przejazd do Polski. Powrót do Zamościa w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (barek, video, wc), zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami, wyżywienie: 12 śniadań, 11 obiadokolacji (napoje dodatkowo płatne!), ubezpieczenie w podróży za granicą (KL 10000 €, NNW 2500 €), opiekę pilota na całej trasie;

Cena nie zawiera: opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłaty za system tour guide, opłat klimatycznych, opłat drogowych i parkingowych –  uczestnicy do 18. roku życia i studenci do 25. roku życia z ważną legitymacją studencką 30 euro, seniorzy którzy skończyli 65. rok życia 50 euro, pozostali po 80 euro – płatne w autokarze; oraz wieczoru greckiego (zamiast jednej obiadokolacji) – ok. 30 euro – płatne w hotelu, całodziennego rejsu na wyspę Skiathos – 40 euro.

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może się zmienić.

 

 Płatność:

I rata – przy zapisie 200 euro

II rata  – 340 euro do 15 czerwca 2021

III rata – 1090 zł do 25 czerwca 2021

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

 

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl