fbpx

Fatima i Santiago de Compostella 11-17 sierpnia 2022

1990 PLN + 480 euro

PIELGRZYMKA DO FATIMY
I SANTIAGO DE COMPOSTELLA

LIZBONA – SINTRA – PRZYLADEK ROCA – FATIMA – TOMAR – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE – COIMBRA – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – PONTEVEDRA

 

Termin: 11-17.08.2022

OPCJA:  7 dni /6 nocy/

Cena : 1990 zł + 480 euro

 

Program pielgrzymki


1 dzień: 11 sierpnia WARSZAWA – LIZBONA

Zbiórka uczestników w Warszawie na 2,5 godziny przed odlotem. Wylot o godz. ….. Międzylądowanie we Frankfurcie. Przylot do LIZBONY. Przejazd na PRZYLĄDEK ROCA (Cabo da Roca). Cabo da Roca to najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy. Aż do XIV wieku wierzono,że klify Cabo da Roca są krańcem świata. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: 12 sierpnia FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS – FATIMA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Fatimy. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha– kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji; nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Droga krzyżowa prowadząca do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Matki Bożej. Zwiedzanie wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Powrót do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny w Sanktuarium. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

3 dzień: 13 sierpnia Uroczystości rocznicowe w FATIMIE

Śniadanie. Przejście do Sanktuarium. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej oraz tradycyjne pożegnanie Matki Bożej Fatimskiej – Adeus. Popołudnie wolne w Sanktuarium. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

4 dzień: 14 sierpnia TOMAR – BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do TOMAR, gdzie znajduje się Konwent Chrystusa, zamek –klasztor będący główną siedziba Zakonu Rycerzy Chrystusa, następców Templariuszy
w Portugali. Następnie zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich. Przejazd do miejscowości ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

5 dzień: 15 sierpnia PORTO – SANTIAGO de COMPOSTELLA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do Porto – drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, Zwiedzanie zabytkowego centrum z katedrą oraz kolorowej, nadbrzeżnej dzielnicy Ribeira. Wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, w Villa Nova de Gaia – degustacja wina porto, z którego słynie Portugalia. Przejazd do Santiago de Compostella w Hiszpanii. Zwiedzanie miasta oraz nawiedzenie katedry z grobem Św. Jakuba. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Czas wolny w Santiago. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Santiago. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: 16 sierpnia FISTERRA – BOM JESUS – LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do Fisterre – przylądka uważanego przez starożytnych za koniec świata. W średniowieczu wizyta w Fisterre była dopełnieniem pielgrzymki do grobu Św. Jakuba Apostoła. Przejazd do Portugali. Wizyta w jednym z najpiękniejszych sanktuariów Portugalii – Bom Jesus de Monte. Msza Św. przejazd do Lizbony, obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: 17 sierpnia LIZBONA – WARSZAWA

Śniadanie w formie pakietów. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 06.15. Międzylądowanie w Monachium. Przylot do Warszawy
o godz. 12.35.

 

GODZINY LOTÓW:

WAW 15:05  LIS 18:30

LIS 09:30   WAW 14:15  (dokładne godziny lotów zostaną podane w późniejszym terminie)

Zbiórka na lotnisku na 2,5 godziny przed odlotem samolotu w sektorze „D”

 

ZAKWATEROWANIE:

Hotele ***, pokoje 2/3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym

 

Cena zawiera:

Przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe, transport klimatyzowanym autokarem w Portugali i Hiszpanii, 6 noclegów w hotelach 3*, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opieka pilota, podatek VAT, składki na TFG i TFP, ubezpiezenie turystyczne

Cena nie zawiera:

biletów wstępu i usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych, opłat klimatycznych, zwyczajowych napiwków – ok. 80 euro – płatne u pilota pierwszego dnia pielgrzymki. Napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie. Wydatków własnych, kosztów rezygnacji.

 

140 euro  dopłata do pokoju jednoosobowego

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 490 zł i 100 euro.

 

Pozostała kwota do 05 lipca 2022

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267