fbpx

Fatima i Santiago de Compostella 10 – 16 sierpnia 2021

1790 PLN + 390 Euro

Pielgrzymka do Fatimy

 

Fatima – Tomar – Batalha – Alcobaça – Nazare – Porto –

 

Santiago de Compostella – Fisterra – Bom Jesus – Lizbona

 

Termin: 10 -16.08.2021

 

Cena: 1790 PLN + 390 Euro

(Cena skalkulowana na 40 osób płacących)

1 dzień: 10 sierpnia WARSZAWA – LIZBONA

Zbiórka uczestników w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów – obok dawnej siedziby PZU o godz. 4.00. Wyjazd autokarem do portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Jest możliwość dosiąść się po drodze jak również można dołączyć do grupy już na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem. Wylot o godz. 10.10. Międzylądowanie we Frankfurcie. Przylot do LIZBONY o godz. 15.15. Przejazd na PRZYLĄDEK ROCA (Cabo da Roca). Cabo da Roca to dziki i surowy przylądek, stanowiący najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy. Aż do XIV wieku wierzono, że te smagane wiatrem klify Cabo da Roca są krańcem świata. Do niezwykłej atmosfery panującej w tym miejscu przyczynia się także otaczający półwysep opustoszały, dziki krajobraz, a także wzburzone fale, uderzające o podnóża klifów tuż przy trudnym szlaku biegnącym po położonych na wybrzeżu ścieżkach. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: 11 sierpnia FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS – FATIMA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Fatimy. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji; nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Droga krzyżowa prowadząca do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Matki Bożej. Zwiedzanie wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Powrót do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny w Sanktuarium. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

3 dzień: 12 sierpnia Uroczystości rocznicowe w FATIMIE

Śniadanie. Przejście do Sanktuarium. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej oraz tradycyjne pożegnanie Matki Bożej Fatimskiej – Adeus. Popołudnie wolne w Sanktuarium. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

4 dzień: 13 sierpnia TOMAR – BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do TOMAR, gdzie znajduje się Konwent Chrystusa, zamek – klasztor będący główną siedziba Zakonu Rycerzy Chrystusa, następców Templariuszy w Portugali. Następnie zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich (światowa lista UNESCO). Przejazd do miejscowości ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

5 dzień: 14 sierpnia PORTO – SANTIAGO de COMPOSTELLA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do Porto – drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, położonego nad rzeką Duero. Zwiedzanie zabytkowego centrum z katedrą oraz kolorowej, nadbrzeżnej dzielnicy Ribeira. Rejs tradycyjną łodzią pod 6-cioma niezwykłymi mostami miasta Porto i wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, w Villa Nova de Gaia – degustacja wina porto, z którego słynie Portugalia. Przejazd do Santiago de Compostella w Hiszpanii. Zwiedzanie miasta oraz nawiedzenie katedry z grobem Św. Jakuba. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Czas wolny w Santiago. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Santiago. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: 15 sierpnia FISTERRA – BOM JESUS – LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do Fisterre – przylądka uważanego przez starożytnych za koniec świata. W średniowieczu wizyta w Fisterre była dopełnieniem pielgrzymki do grobu Św. Jakuba Apostoła. Przejazd do Portugali. Wizyta w jednym z najpiękniejszych sanktuariów Portugalii – Bom Jesus do Monte. Msza Św. przejazd do Lizbony, obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: 16 sierpnia LIZBONA – WARSZAWA

Śniadanie w formie pakietów. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 06.15. Międzylądowanie w Monachium. Przylot do Warszawy o godz. 12.35

 

Cena zawiera: Przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe
i bagażowe, transport klimatyzowanym autokarem w Portugali i Hiszpanii, 6 noclegów w hotelach 3*, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opieka pilota, VAT

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych, opłat klimatycznych, zwyczajowych napiwków – ok. 70 euro

Napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie.

Dopłata do pokoju 1 osobowego 180 Euro

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 500 PLN i 100 Euro

 

 Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta ma charakter komercyjny.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267