fbpx

BRATYSŁAWA, WIEDEŃ, KAHLENBERG, BUDAPESZT, EGER 8 – 11 czerwca 2023

1460 PLN wyjazd potwierdzony

WYCIECZKA

BRATYSŁAWA, WIEDEŃ, KAHLENBERG, BUDAPESZT, EGER

08 -11 czerwca 2023 (weekend Bożego Ciała)

CENA: 1460 zł


Dzień 1: Zbiórka na parkingu przy UL. Peowiaków w Zamościu (przy restauracji Luneta) o godzinie 03.00 w nocy. Wyjazd w kierunku Bratysławy. Co 2,5 – 3 godziny przerwy na odpoczynek. Przybycie do Bratysławy w godzinach południowych – spotkanie z przewodnikiem. Następnie zwiedzanie Bratysławy: Zamek Bratysławski na naddunajskim wzgórzu, Wieża Michalska, rynek główny, Stary Ratusz, kościół franciszkanów, Pałac Prymasowski. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd w kierunku Wiednia. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty na Kahlenbergu. Następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie „polskiego wzgórza”, nazywanego tak dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie; miejsce to odwiedził również św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Austrii; wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejście na taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na stolicę Austrii. Czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem w Wiedniu i zwiedzanie centrum Wiednia, m.in.: obiektów znajdujących się przy słynnej Ringstraße, takich jak pałac Hofburg (z zewnątrz) – zimowa rezydencja cesarska – w jednym ze skrzydeł obecnie znajduje się rezydencja prezydenta Austrii; austriacki Parlament, Stary Ratusz, Kościół Wotywny, Opera Narodowa, Katedra Św. Szczepana – jeden z najpiękniejszych symboli stolicy Austrii. Świątynia kryje liczne dzieła sztuki gotyckiej oraz barokowej. W podziemiach znajdują się groby książąt z austriackiej linii Habsburgów i ważnych osobistości Austrii. Jest to też ważny ośrodek kultu maryjnego – w południowej nawie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej z Pócs – patronki mieszkańców Wiednia. Czas wolny na słynnych ulicach Graben i Kärntnerstraße. Ściany boczne kościoła są wyłożone tarczami herbowymi oraz płytami nagrobnymi braci i rycerzy zakonu, w tym Wielkiego Mistrza Ulricha von Jungingena. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Budapesztu. W godzinach przedpołudniowych spotkanie z przewodnikiem na Placu Bohaterów. Zwiedzanie Placu i okolic, potem przejazd Al. Andrássy pod Parlament, następnie przejazd jednym z mostów na stronę Budańską, zwiedzanie Wzgórza Zamkowego – Baszta Rybacka i Kościół Macieja z zewnątrz. Przerwa na kawę lub herbatę Przejazd na Wzgórze Gellerta – piękna panorama miasta (przy odpowiedniej pogodzie), spacer pod Pomnik Wolności i ewentualnie zejście ze wzgórza do Kościoła Skalnego. Wieczorny rejs statkiem z obiadokolacją serwowaną w formie bufetu – podziwianie najpiękniejszych budapesztańskich podświetlonych zabytków. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie Egeru. Nawiedzimy Bazylikę Archikatedralną – drugą co do wielkości świątynię na Węgrzech, skąd przejdziemy na Starówkę i plac Dobo. Po drodze zatrzymamy się przy Kurii Archidiecezjalnej – będziemy podziwiać piękną architekturę gotycką. Dalej przejdziemy na główny plac miasta Plac Dobó, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych przykładów barokowego budownictwa sakralnego, jakim jest kościół św. Antoniego Padewskiego, częściej zwany kościołem Minorytów. Na wschód od kościoła znajduje się Internat dla dziewcząt Liceum św. Jadwigi, a po stronie zachodniej  ratusz. Plac Dobó został ozdobiony pomnikiem Istvána Dobó, ustawionym w 1907 roku, nadaje on bardziej uroczysty charakter miejscu. Z placu widoczna jest 40-metrowa wieża minaretu – najdalej na północ wysuniętej pamiątki po okupacji tureckiej. Przejazd do Doliny Pięknej Pani na degustację wspaniałych węgierskich win. Możliwość zakupu. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Zamościa  w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena zawiera: 

 • transport autokarem klasy turystycznej,
 • ubezpieczenie,
 • trzy noclegi (pokoje 2/3os. z łazienkami),
 • dwie obiadokolacje w hotelu oraz 3 śniadania,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • podatek VAT opłaty na TFG i TFP.

 

Cena nie zawiera: 

 • opłat drogowych i za parkingi,
 • przewodników lokalnych,
 • biletów wstępu i rejsu statkiem z kolacją,
 • systemu słuchawkowego do oprowadzania grup,
 • łącznie  – 60 euro płatne w autokarze u pilota pierwszego dnia  wycieczki.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 260 zł

Dopłata 1200 zł do 20 dni przed wyjazdem