fbpx

Bratysława Wiedeń Brno 21 – 23 maja 2021

390 PLN + 140 Euro

 

BRATYSŁAWA, WIEDEŃ, KAHLENBERG, BRNO

 

21-23 maja 2021

 

CENA: 390 PLN + 140 Euro


  1. Dzień

Zbiórka na parkingu przy ul. Partyzantów o godz. 1.00 w nocy. Wyjazd w kierunku Bratysławy. Co 2,5 – 3 godziny przerwy na odpoczynek. Przybycie do Bratysławy w godzinach południowych – spotkanie z przewodnikiem. Następnie zwiedzanie Bratysławy: Zamek Bratysławski na naddunajskim wzgórzu, Katedra św. Marcina, Wieża Michalska, rynek główny, Stary Ratusz, kościół franciszkanów, Pałac Prymasowski. Msza św. w jednym z bratysławskich kościołów. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

 

  1. Dzień

Śniadanie. Przejazd w kierunku Wiednia. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty na Kahlenbergu. Następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie „polskiego wzgórza”, nazywanego tak dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie; miejsce to odwiedził również św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Austrii; wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejście na taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na stolicę Austrii. Czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem w Wiedniu i zwiedzanie centrum Wiednia, m.in.: obiektów znajdujących się przy słynnej Ringstraße, takich jak pałac Hofburg (z zewnątrz) – zimowa rezydencja cesarska – w jednym ze skrzydeł obecnie znajduje się rezydencja prezydenta Austrii; austriacki Parlament, Stary Ratusz, Kościół Wotywny, Opera Narodowa, Katedra Św. Szczepana – jeden z najpiękniejszych symboli stolicy Austrii. Świątynia kryje liczne dzieła sztuki gotyckiej oraz barokowej. W podziemiach znajdują się groby książąt z austriackiej linii Habsburgów i ważnych osobistości Austrii. Jest to też ważny ośrodek kultu maryjnego – w południowej nawie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej z Pócs – patronki mieszkańców Wiednia. Czas wolny na słynnych ulicach Graben i Kärntnerstraße. Msza Św. w centrum Wiednia u Krzyżaków. Ściany boczne kościoła są wyłożone tarczami herbowymi oraz płytami nagrobnymi braci i rycerzy zakonu, w tym Wielkiego Mistrza Ulricha von Jungingena. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

  1. Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Brna. W godzinach przedpołudniowych spotkanie z przewodnikiem na Rynku w Brnie. Spacer po Starówce, Katedra św. Piotra i Pawła, kościół św. Jakuba, Stary Ratusz pochodzący z XIII w. Pozostałości dawnych murów miejskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Zamościa w późnych godzinach wieczornych. 

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, trzy noclegi (pokoje 2/3os. z łazienkami), dwie obiadokolacje w hotelu oraz 2 śniadania.

Cena nie zawiera: opłaty za parkingi, przewodników, biletów wstępu 40 euro.

 

Cena zawiera podatek VAT i składkę na TFG.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki 50 euro

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 10 do 16

 

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować 

z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl