fbpx

BOŻE CIAŁO W RZYMIE pielgrzymko-wycieczka 6 – 13 czerwca 2023 SAMOLOT ostatnie wolne miejsca

4290 PLN wyjazd potwierdzony

BOŻE CIAŁO W RZYMIE

PIELGRZYMKO – WYCIECZKA DO WŁOCH

RZYM – CASSIA – WATYKAN – NEAPOL – WEZUWIUSZ – MONTE CASSINO – SORRENTO – POSITANO

06 – 13 czerwca 2023 /8 dni/ samolot

Cena 4290 zł

Wszystkie noclegi w jednym hotelu nad samym morzem / hotel: 4*

Dokładne godziny lotów zostaną podane ok 30 dni przed wyjazdem


 I DZIEŃ 06.06.23 (wtorek): 

Wyjazd busem o godz. 8.00 z Zamościa w kierunku lotniska F. Chopina w Warszawie istnieje możliwość dołączenia się do grupy w Lublinie przy PZM-cie ok godz. 9.30 lub na lotnisku o godz. 12.30 lub w sektorze „D” (przy drzwiach wejściowych). Wylot z Warszawy o godz. 15.00 do Rzymu (z międzylądowaniem w Wiedniu). Lądowanie w Rzymie. Odbiór bagaży. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ 07.06.23 (środa):  

Śniadanie i następnie przejazd do Watykanu na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w trakcie audiencji generalnej na Placu Św. Piotra i zwiedzanie bez wejść płatnych – Plac i Bazylika Św. Piotra, grób papieża św. Jana Pawła II.  Czas wolny na zakup pamiątek.  Powrót do hotelu w godzinach popołudniowychobiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ 08.06.23 (czwartek)

BOŻE CIAŁO  Śniadanie i całodzienny pobyt na plaży lub dla chętnych (w cenie) przejazd do Rzymu na uroczystości Bożego Ciała. Msza św. pod przewodnictwem Papieża i udział w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Czas wolny. Zwiedzanie „Wiecznego Miasta” bez wejść płatnych: Zamek św. Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum i Koloseum, Bazylika św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ 09.06.23 (piątek): 

Śniadanie i całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

V DZIEŃ 10.06.23 (sobota): 

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Neapolu, przejazd panoramiczny ulicami miasta i krótkie zwiedzanie miasta. Nawiedzenie grobu ks. Dolindo który znajduje się w kościele św. Józefa dei Vecchi w Neapolu. Przejazd na jeden z punktów widokowych z którego można podziwiać Wezuwiusz, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnejPrzejazd do Sorrento – krótki spacer po słynnym kurorcie, kolorowym, pełnym życia i radości miasteczku z pięknymi widokami. Zmiana środka transportu na lokalny autokar i przejazd do Positano – miasta uznawanego za jedno z najpiękniejszych we Włoszech, gdzie zostało nakręconych wiele filmów i gdzie wypoczywa wiele znanych osób. Krótka przerwa na zdjęcia i zakupy pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

VI DZIEŃ 11.06.23 (niedziela): 

Śniadanie. Przyjazd do Cascia –  miasta Świętej Rity – patronki od spraw beznadziejnych. Zwiedzanie Bazyliki z cudownie zachowanym ciałem świętej, jak również Bazyliki Dolnej – gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny, zobaczymy także relikwie Błogosławionego Szymona Fidati i Błogosławionej Marii Teresy Fasce. Msza Święta i czas wolny. Powrót do hotelu. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

VII DZIEŃ 12.06.23 (poniedziałek): 

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie cmentarza poległych w bitwie pod Monte Cassino. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy grobie gen. Andersa oraz krótka modlitwa w intencji żołnierzy poległych na tym miejscu. Zwiedzanie obiektów sakralnych na terenie wzgórza Cassino – opactwo benedyktynów z grobem założyciela zgromadzenia św. Benedykta i św. Klary. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

VIII DZIEŃ 13.06.23 (wtorek): 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.  W miarę możliwości czasowych przejazd do jednego z supermarketów na zakupy lokalnych produktów. Przejazd na lotnisko w Rzymie. O godzinie …… start samolotu do Warszawy (z międzylądowaniem w Monachium). O godz. …. lądowanie w Warszawie. Odbiór bagaży i przejazd autokarem do Zamościa. Zakończenie wycieczki ok godz. …. w Zamościu. 

Dopłata do pokoju jednoosobowego 140 euro/os .

 

Cena obejmuje:

 • bilet lotniczy (dwa bagaże: podręczny do 8 kg i bagaż rejestrowany/główny do 23 kg),
 • transport autokarem wg programu we Włoszech (autokar z klimatyzacją),
 • 7 noclegów we Włoszech w pokojach 2/3 osobowych (z pełnym węzłem sanitarnym) wyżywienie w/g programu, ubezpieczenie  (NWW i KL),
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • podatek VAT oraz składki na TFG i TFP. 

 

Cena nie zawiera: 

 • lokalnych przewodników,
 • opłat drogowych, parkingowych i opłat za wjazd autokaru do zwiedzanych miast,
 • biletów wstępu,
 • systemu słuchawkowego do oprowadzania grup,
 • podatku klimatycznego (2,5 euro/os/dzień)
 • za wszystko 80 euro/os. – płatne u pilota pierwszego dnia.
 • napoi do obiadokolacji (w cenie tylko woda),
 • atrakcji i posiłków nie wymienionych w programie, wydatków własnych.

 

Transport autokarem na lotnisko z Zamościa – Warszawa – Zamość – 250 zł/os

 

 Płatność:

I rata 650 zł – przy zapisie

II rata 1200 zł do 20.03.23r.

III rata 2440 zł do 12.05.23r