fbpx

Bieszczady w 3 dni 21-23 czerwca 2022

490 PLN

 

BIESZCZADY W 3 DNI

Zamość – Sanok – Lesko – Myczkowce – Solina – Bieszczadzki Park Narodowy – Zamość 

Termin: 21 – 23 czerwca 2022r

/wtorek –czwartek przed zakończeniem roku szkolnego/

Cena: 490 zł


Dzień 1 

Godz. 3.55 zbiórka uczestników i pakowanie bagaży (parking przy restauracji Luneta). O godz.  4.00 odjazd  w kierunku Bieszczad. Przejazd do Sanoka w trakcie przejazdu co 2,5-3 godziny przerwy na odpoczynek. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. W Sanoku zwiedzimy: Park Etnograficzny Skansen Muzeum Budownictwa Ludowego jest to największy tego typu obiekt w Polsce (38 ha, ponad 160 obiektów w sektorach: bojkowskim, łemkowskim, doliniańskim, pogórzan wschodnich, pogórzan zachodnich, historii przemysłu naftowego w Galicji, Rynek Galicyjskiego Miasteczka). Czas wolny.  Przejazd przez Lesko – Dawny Galicyjski Sztetl (przejazd obok Zamku Kmitów, pięknej Synagogi, starego Ratusza i dawnego Parku Dworskiego).  Park Miniatur w Myczkowcach  wszystkich drewnianych cerkiewek i kościółków z trenu Karpat oraz Park Biblijny. Przejazd do Soliny – spacer po najwyższej w Polsce zaporze wodnej – czas wolny na zakupy pamiątek na tzw. bieszczadzkich Krupówkach.  Godzinny rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Przejście na punkt widokowy w Polańczyku. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Punkt widokowy nad Lutowiskami – jeden z najpiękniejszych widoków na Bieszczady Wysokie. Cerkiew w Smolniku nad Sanem – zapisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2013 roku! Wizyta w Bacówce – „oscypki, sery huculskie, feta i bundz” – możliwość degustacji i zakupu świeżych serów spod bieszczadzkich połonin, czas wolny. Przejście przez  Przełęcz Wyżna – Połonina Wetlińska – Brzegi Górne (ok 3 godziny).  Przerwa na obiad w Karczmie – we własnym zakresie. Przejazd dziką doliną rzeki Solinki – widok opustoszałych miejscowości w Bieszczadach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja na terenie hotelu przy grillu lub ognisku. Nocleg.  

Dzień 3

Śniadanie wykwaterowanie i spotkanie z przewodnikiem.  Przejazd do górskiego rezerwatu KOZINIEC (ok 1,5 godz.) wspaniały punkt widokowy na kamieniołomie w Bóbrce z widokiem na Bieszczady i dwa jeziora. Przejazd Bieszczadzkimi Drezynami. W trakcie przejazdu drezynami „NAPAD ZBÓJNICKI”!!! Posiłek – we własnym zakresie i czas wolny.  Zwiedzanie Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu z wieżą widokową oraz ogrodem klauzurowym z piękną drogą Krzyżową Bieszczadzkich Artystów. Wyjazd w drogę powrotną do Zamościa. Powrót około godz. 22.30.

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych miejsc ustala przewodnik.

 

Cena zawiera:

 • Transport autokarem klasy turystycznej (klimatyzacja, WC, DVD, regulowane siedzenia, barek) lub busem,
 • opiekę pilota,
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych,
 • wyżywienie wg programu (2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje jedna przy ognisku lub grillu),
 • ubezpieczenie NNW 30.000zł,
 • podatek VAT i opłaty na TFG i TFP

 

Cena nie zawiera:

 • Rejsu statkiem, 
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • opłat drogowych i parkingowych,
 • przewodników lokalnych łącznie 100 zł – płatne pilotowi pierwszego dnia wycieczki.
 • wydatków własnych,
 • posiłków i atrakcji nie wymienionych w programie.

 

 

Zapisy przy wpłacie 100 zł zaliczki